logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chcę żyć z wyznawcą Kryszny i w zgodzie z Bogiem
Autor: Kasia (---.play-internet.pl)
Data:   2019-12-15 18:15

Witajcie zmagam się z gorszym problemem mój chłopak dla którego chce zostawić całe swoje dotychczasowe życie jest wyznawcą Kryszny. Hinduizm to droga którą podąża... mantry, medytacje, składanie pokarmów Krysznie. Ja od zawsze jestem katolikiem poznając go i nie mając pojęcia że siedzi w tym tak głęboko postanowiłam mu zaufać i nauczył mnie medytacji z koralami. Obecnie jestem pogubiona chce z nim mieszkać i żyć ale to on chce mnie przekonać do swojej ścieżki... której ja do końca nie ufam... natomiast słucham mantr śpiewanych medytuje i sama już nie wiem co robić... tak bardzo chcę żyć w zgodzie z Bogiem ale również z nim. Pomocy

 Re: Chcę żyć z wyznawcą Kryszny i w zgodzie z Bogiem
Autor: Ewa (---.centertel.pl)
Data:   2019-12-17 18:33

Powiem krótko i dostanie: uciekaj. Nie będziesz mogła być jedną nogą i tu, i tu. Będziesz musiała wybrać. Bóg da ci wolność. Jeśli będziesz chciała odejść, to ci pozwoli, ale tamte demony już nie.

 Re: Chcę żyć z wyznawcą Kryszny i w zgodzie z Bogiem
Autor: Iwona (---.centertel.pl)
Data:   2019-12-17 18:49

Musisz sama wybrać, komu chcesz służyć. Jezusowi, czy Jego przeciwnikowi? Poczytaj choćby tylko o tym, co znaczy "Kriszna", czy "hare Kriszna" i zdecyduj. Ja bym uciekała od takiego chłopaka, a nie chciała z nim zamieszkać. Chce Cię przekonać do swojej wiary, a Ty idziesz za tym, jak pokorne cielę. Tylko dokąd Cię zaprowadzi?
Wiem, że nie jest łatwo, jak się człowiek zakocha, wtedy spadają na oczy takie klapki, które zasłaniają rzeczywistość, pozwalają widzieć tylko to, co chce sie zobaczyc. Jak juz miną wielkie porywy serca, to one wtedy opadaja i widzimy w co weszliśmy.
Zawsze w podobnych sytuacjach zadaje pytanie: A dlaczego to ty masz iść za nim, a nie on za tobą? Bo ty kochasz, to idziesz, a on? Nie kocha, czy kocha trochę mniej, czy jak?
Oddaj to wszystko Jezusowi, poproś Go o pomoc, niech On się tym zajmie. Zaufaj Jezusowi, a On znajdzie dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Wiem to z własnego doświadczenia. Tak pięknie, delikatnie wprowadzał mnie z ogromnych problemów. Tylko oddaj Mu całkowicie siebie, swoje problemy i zaufaj.

 Re: Chcę żyć z wyznawcą Kryszny i w zgodzie z Bogiem
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-12-17 22:11

To się nie klei, Kasiu. Pogubiłaś się.
Co to znaczy: zostawić całe dotychczasowe życie? Z czego chcesz rezygnowac? Z katolickiej tożsamości w jakiejś mierze też?
Jeśli chcesz być w zgodzie z Bogiem, to niechrześcijańskie mantry z jakimiś koralami, niechrześcijańska medytacja oraz mieszkanie i życie z nie-mężem są bardzo złym pomysłem. Dokładniej: nie wchodzą w rachubę.
To jest albo-albo. Tak na to popatrz, jaskrawo, w ostrym świetle, bez rozmywania. Albo Bóg, albo niechrześcijańskie praktyki i życie zapewne w konkubinacie. Masz wybór.

 Re: Chcę żyć z wyznawcą Kryszny i w zgodzie z Bogiem
Autor: Marcin (---.static.qld.asp.telstra.net)
Data:   2019-12-18 06:43

Uciekaj! Moja córka już sobie spaprała życie przez kierowanie się ulotnymi uczuciami zamiast rozumem. Nie przegraj go Ty, masz je tylko jedno.

 Re: Chcę żyć z wyznawcą Kryszny i w zgodzie z Bogiem
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-12-18 13:12

"zmagam się z gorszym problemem mój chłopak dla którego chce zostawić całe swoje dotychczasowe życie"

Kasiu, jesteś przynajmniej zmanipulowana, oby nie zniewolona. Medytacje i inne praktyki, w które wchodzisz to prosta droga do zaprzedania duszy, odrzucenia Boga w Trójcy Jedynego.

"i sama już nie wiem co robić... tak bardzo chcę żyć w zgodzie z Bogiem ale również z nim. Pomocy"

Sam Bóg spieszy Ci z pomocą:

Dekalog
1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną.

Główne prawdy wiary:
1. Jest jeden Bóg.
2. Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze.
3. Są trzy Osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty.
4. Syn Boży stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia.

"15 Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście. 16 Ja dziś nakazuję ci miłować Pana, Boga twego, i chodzić Jego drogami, pełniąc Jego polecenia, prawa i nakazy, abyś żył i mnożył się, a Pan, Bóg twój, będzie ci błogosławił w kraju, który idziesz posiąść. 17 Ale jeśli swe serce odwrócisz, nie usłuchasz, zbłądzisz i będziesz oddawał pokłon obcym bogom, służąc im - 18 oświadczam wam dzisiaj, że na pewno zginiecie, niedługo zabawicie na ziemi, którą idziecie posiąść, po przejściu Jordanu. 19 Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładąc przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo, 20 miłując Pana, Boga swego, słuchając Jego głosu, lgnąc do Niego; bo tu jest twoje życie i długie trwanie twego pobytu na ziemi, którą Pan poprzysiągł dać przodkom twoim: Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi" (Pwt 30).

Czy do właściwej decyzji potrzebujesz czegoś więcej?

Kasiu, otaczam Cię modlitwą, byś wyszła z zagubienia, nie szła drogą odejścia od Boga.

 Re: Chcę żyć z wyznawcą Kryszny i w zgodzie z Bogiem
Autor: Estera (---.147.111.253.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-12-18 17:26

Ja bym chciała jeść słodycze, czipsy i czekoladę w dowolnych ilościach, leżeć w łóżku do oporu i oglądać seriale i grać na kompie, a przy tym być zdrowa, szczupła i wygrywać maratony, oczywiście bez treningu. Że się nie da? Ale przecież Ty chcesz być jednocześnie z Bogiem i przeciwko Bogu... Sorry kochana, kot Schroedingera i inne takie istnieją tylko na poziomie kwantowym. W normalnym życiu trzeba wybierać. Sama decyduj: wolisz życie czy śmierć, szczęście czy nieszczęście (por. Pwt 30,15). Obyś dobrze wybrała.

 Re: Chcę żyć z wyznawcą Kryszny i w zgodzie z Bogiem
Autor: Malgos3 (---.30.51.102.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-12-18 20:25

Witaj Kasiu. Moja rada: Odrzuć tamte medytacje Kriszny i wszystko, co z tym związane. Nawet nie wiesz jakie kalectwo duchowe i psychiczne zostawia zajmowanie się tym. No i nie można dwóm panom służyć...

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: