logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Przejście z wiary Polskokatolickiej na Rzymskokatolicką
Autor: Przemysław (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-01-12 21:22

Witam z tej strony Przemysław. W tym roku skończyłem swoje osiemnaste urodziny i chciałbym zmienić moje wyznanie na religię rzymskokatolicką. W kościele polskokatolickim zostałem ochrzczony oraz miałem bierzmowanie. W jaki sposób powinienem kierować swoję działania w tej sprawie? Proszę o pomoc.

 Re: Przejście z wiary Polskokatolickiej na Rzymskokatolicką
Autor: Za moich czasów (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-01-13 00:20

Bardzo się cieszę, i na pewno nie tylko ja :)

Chrzest w Kościele polskokatolickim jest ważny w Kościele rzymskokatolickim (na pewno masz jakiś dokument albo musisz się o niego postarać). Z tym dokumentem idź do proboszcza w swojej parafii rzymskokatolickiej (w Polsce według miejsca zamieszkania). Myślę że nawet jeśli jeszcze nie wiesz która to, to znajdziesz w internecie, ostatecznie możesz iść do kurii diecezjalnej (łatwiej może znaleźć) i tam spytać. Proboszcz cię pokieruje.

Prawdopodobnie aktem konwersji będzie spowiedź i komunia święta (nie mamy jedności eucharystycznej), ale pewnie ktoś musi cię do tego przygotować, być świadkiem twojego nawrócenia, wziąć za ciebie odpowiedzialność wobec Kościoła. Proboszcz ci wszystko wytłumaczy. Co z bierzmowaniem - już nie jestem pewna.

 Re: Przejście z wiary Polskokatolickiej na Rzymskokatolicką
Autor: Przemysław (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-01-13 21:47

Czy w tej sytuacji wygląda tak jak
/.../

O tym nie decydują wyniki ankiety internetowej. Pytanie należy postawić proboszczowi.
moderator

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: