logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy popełniłam grzech lekkomyślnej przysięgi?
Autor: Aga (---.play-internet.pl)
Data:   2020-03-24 05:12

Witam Was serdecznie. Prosiłabym żebyście odnieśli się do mojego problemu. Odmawiałam litanię do Serca Pana Jezusa i poniżej były modlitwy które też odmówiłam gdyż myślałam że należy je odmówić po litanii. Tam był akt wynagradzający Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Ja po prostu go przeczytałam i tam było słowo Przyrzekamy... trochę się zawahałam ale odmówiłam do końca w ramach modlitwy. Zaraz po odmówieniu miałam dziwne uczucia od euforii do lęku że to była przysięga i ja nie czuje się na siłach... nie byłam kompletnie do tego przygotowana. Powiedziałam swoimi słowami Panu Jezusowi że postaram się ale bez Jego łaski nie dam rady. Pomyslalam nawet że to nie przypadek że odmówiłam ten akt że może Bóg tego chciał. Później znowu uklękłam i poprosiłam Pana Jezusa żeby potraktował to jako moje postanowienie a nie przysięgę czy obietnicę bo jestem zbyt słaba i nie czuję się gotowa. I teraz nie wiem czy ten akt był ważny? Nie to że chciałabym robić coś przeciwnego niż brzmiało to w tym akcie ale nie chcę też obiecywac bez pokrycia bo traktuję serio moją relację z Bogiem. Cierpię dodatkowo na nerwicę i mam lęki. Powiedziałam Panu Jezusowi że nie czuję się na siłach że do końca nie byłam świadoma. Niestety nie mam teraz możliwości spowiedzi (ze względu na obecną sytuację ale też dlatego że jestem sama z małym dzieckiem i nie mam możliwości innej opieki). W związku z tym proszę o opinię w tej sprawie najlepiej jakiegoś księdza lub kogoś z doświadczonych forumowiczów czy popełniłam grzech lekkomyślnej przysięgi? Zadręczam się tym i ciągle o tym myślę. Proszę doradźcie mi coś. Pozdrawiam.

 Re: Czy popełniłam grzech lekkomyślnej przysięgi?
Autor: Ina (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2020-03-24 19:27

Nie jestem uprawniona do oceny takich spraw, jednak wydaje mi się, że Twoja szczera rozmowa z Panem Jezusem jest bardzo ważna.

 Re: Czy popełniłam grzech lekkomyślnej przysięgi?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-03-24 19:55

Zajrzyj, zadzwoń, dyżurują doswiadczeni kapłani. Zwróć uwagę na godziny.
https://www.archidiecezja.lodz.pl/2020/03/kaplan-pod-telefonem-duchowe-wsparcie/
Pozdrawiam serdecznie

 Re: Czy popełniłam grzech lekkomyślnej przysięgi?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2020-03-26 21:55

Moim zdaniem Bóg nie będzie Cię w żaden sposób rozliczał z przeczytanych w dobrej wierze słów przysięgi, które nijak się mają do tego, co jest w Twoim sercu. Jest miłującym Ojcem, a nie jest kimś, kto łapie za słówka.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: