logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Łk 10,8. Dlaczego księża nie uzdrawiają?
Autor: Dlaczego (---.191.132.226.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-03-31 03:15

8 Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; 9 uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże.
z Łk 10

Pan Jezus polecił siedemdziesięciu dwóm uczniom uzdrawiać chorych. Dlaczego dzisiejsi uczniowie (księża) nie uzdrawiają chorych, lecz raczej radzą odkrywać wartość cierpienia?
Czy dar uzdrawiania udzielony był przez Pana Jezusa tylko pierwszym uczniom? Może dzisiejsi księża mają za małą wiarę? Może modlić się o przymnożenie księżom wiary, żeby też uzdrawiali w Imię Jezusa?

 Re: Łk 10,8. Dlaczego księża nie uzdrawiają?
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2020-03-31 08:02

Jezus Chrystus uzdrawia, nie żaden człowiek. Żyjąc w zjednoczeniu z Jezusem tym samym prosząc dla siebie czy bliźnich o uzdrowienie.

Bóg wysłuchuje naszych próśb i zawsze uzdrawia, uwalnia od Złego. Dzieje się to w czasie dłuższym lub krótszym, jaka jest Boża wola.

Problem w tym jak traktujemy Boga jako Osobę. Proste działanie, jeśli masz przyjaciela i zbytnio cię nie obchodzi co u niego się dzieje i jakie ma piękne cechy, które nie jeden raz mogłeś poznać w "praniu", no to i specjalnej więzi między wami nie ma, więc i życie przebiega poza tym sporadycznym kontaktem. Przebiega więc poza miłością a rządzi nią ślepy los.

 Re: Łk 10,8. Dlaczego księża nie uzdrawiają?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-03-31 11:48

Nie pamiętasz?
Lekarze z przychodni lekarskich uzdrawiają z chorób ciała...
Lekarze duchowi - księża uzdrawiają z chorób duszy... I mojej i Twojej. "Uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże." Łk 10,9

A. Uzdrowienie ciała
B. Uzdrowienia duszy

 Re: Łk 10,8. Dlaczego księża nie uzdrawiają?
Autor: Estera (---.146.183.25.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2020-03-31 17:51

Jesteś uczniem Jezusa. Dlaczego nie uzdrawiasz?

 Re: Łk 10,8. Dlaczego księża nie uzdrawiają?
Autor: Marek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-03-31 23:55

1.
Z chwilą odejścia Jezusa do Ojca, jednak sporo się zmieniło. Tuż przed Wniebowstąpieniem Chrystus wygłosił do uczniów następujące pouczenie:
„I rzekł do nich: Czy brak wam było czego, kiedy was posyłałem bez trzosa, bez torby i bez sandałów? Oni odpowiedzieli: Niczego. Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i niechaj kupi miecz!" /Łk 22, 35-36/

2.
Oczywiście, po Wniebowstąpieniu uczniowie też uzdrawiali - ale już zdecydowanie nie tak "stuprocentowo" jak wówczas, gdy chodzili z Jezusem.
Błędne w ogóle jest mniemanie, jakoby pierwsi chrześcijanie uzdrawiali przy kazdej okazji jest z gruntu błędne - to były raczej stosunkowo wyjątkowe cuda.

Zajrzyjmy znów do Nowego Testamentu:

Święty Paweł pisał do Galatów: „Wiecie przecież, jak pierwszy raz głosiłem wam Ewangelię, zatrzymany chorobą, i jak mimo próby, na jaką moje niedomaganie cielesne was wystawiło, nie wzgardziliście mną ani nie odtrąciliście, ale mnie przyjęliście jak anioła Bożego, jak samego Chrystusa Jezusa."/Gal 4,13-14/.
Zatrzymany chorobą? Czyżby u Galatów nie było wierzących chrześcijan, którzy by mogli Pawła uzdrowić?

Podobnie Apostoł Narodów pisał do Tymoteusza „Samej wody już nie pij, używaj natomiast po trosze wina ze względu na żołądek i częste twoje niedomagania."/1 Tm 5,23/
Czemu – skoro uzdrowienie miałoby być powszechnym prawem każdego chrześcijanina – Paweł nie uzdrowił Tymoteusza, zamiast dawać mu dobre rady związane ze zdrowiem?

Czytamy "Erast pozostał w Koryncie, a Trofima pozostawiłem w Milecie chorego."/ 2Tm 4:20/. Po co tak zrobiono, skoro ponoć Paweł mógł w każdej chwili Trofima uzdrowić?

A, jesli już o to chodzi; czemu Apostołowie, św.Paweł i inni umarli? Przecież gdyby wyjść z założenia o swobodnym dysponowaniu uzdrowieniem, nie musieliby umierać!

Żyjemy w doczesności. Z pewnością Bóg po swojej Paruzji dokona tego, iż już nikt nie będzie chorował (i umierał!). Natomiast póki co, uzdrowienia są dla nas jedynie znakami, które przypominają nam o Wieczności.

 Re: Łk 10,8. Dlaczego księża nie uzdrawiają?
Autor: Ktoś (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-04-03 01:02

Bo nie są Bogiem (Jezusem). To logiczne. Właśnie dlatego Jezus jest wyjątkowy.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: