logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy (i jak) modlić się o dobrego męża?
Autor: Beata (46.238.202.---)
Data:   2020-04-02 00:41

Szczęść Boże.

Od pewnego czasu z jednej strony czuję, że mam modlić się o dobrego męża, a z drugiej rodzi się pytanie czy będąc w związku mogę to czynić? Dodam jeszcze, że nigdy się o to nie modliłam. Od prawie roku mam chłopaka (spotykamy się, dzwonimy do siebie, piszemy smsy, rozmawiamy przez skype). Od ponad tygodnia czuję to i nie wiem czy w mojej sytuacji mogę się modlić. Jak myśl przychodzi o tej modlitwie to po chwili rodzą się następujące pytania:

1. Czy mogę modlić się o dobrego męża mając chłopaka (na razie postanowiliśmy się poznawać)?

2. Jak się modlić?:
a) Czy aby ten chłopak był moim mężem;
b) może aby Pan Bóg pokazał mi czy ten chłopak ma być moim mężem, czy ma to być ktoś inny;
c) a może po prostu mam modlić się jedną z modlitw podyktowaną w Internecie?

Proszę o odpowiedz na dwa pytania powyżej zamieszczone (1 i 2), bo ta myśl nie daje mi spokoju.
Bóg zapłać

 Re: Czy (i jak) modlić się o dobrego męża?
Autor: dwd (165.225.200.---)
Data:   2020-04-02 10:05

Moim zdaniem: w punkcie pierwszym na pewno tak. W puncie drugim na pewno nie opcja a), zdecydowanie lepiej b) lub c). Poza tym obserwuj siebie, badaj co czujesz, co widzisz obok siebie, jaka jest wasza relacja. Rób to, co czujesz, póki nie ma sakramentu, póty wszystko można zmienić.

 Re: Czy (i jak) modlić się o dobrego męża?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2020-04-02 11:45

Droga Beato,
ad. 1. Modlić się można zawsze, a nawet należy. To, że masz chłopaka, nie znaczy, że nie możesz pragnąć mieć dobrego męża.
ad. 2. Mnie najbardziej podoba się wersja b, chociaż c też jest bardzo dobra. Do wersji a podchodziłabym ostrożnie - skoro dopiero się poznajecie, to może lepiej na razie nie wyobrażać sobie za wiele i nie wiązać swoich modlitw i nadziei na przyszłość z osobą, której jeszcze dobrze nie znasz.

Na rozluźnienie atmosfery mały sucharek małżeński: "Modliłam się o dobrego męża i mam dobrego męża. On się nie modlił - ma, co ma".

 Re: Czy (i jak) modlić się o dobrego męża?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-04-02 12:30

Beato,
Myślę, że możesz się modlić (tak ogólnie na zapas) o przyszłego, dobrego męża. Ten obecny chłopak nie jest jeszcze mężem i nie wiadomo, czy nim będzie?
Może to być ktoś zupełnie inny. Pewna osoba, dobrze mi znana, modliła się o dobrego męża i został nim chłopak - dopiero w trzecim podejściu. Ale za to jaki? :)

Módl się najlepiej własnymi słowami, szczerze, otwarcie, tak naprawdę od serca. Porozmawiaj z Panem. On Jest Dobry i może Cię wysłucha. Ale pamiętaj, bądź wola Twoja, nie moja.

 Re: Czy (i jak) modlić się o dobrego męża?
Autor: Beata (46.238.202.---)
Data:   2020-04-04 00:29

Dziękuję za odpowiedzi. Bardzo one mi pomogły. Ślę pozdrowienia.

 Re: Czy (i jak) modlić się o dobrego męża?
Autor: #%@&* (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2020-04-06 01:48

No pewnie! Wytrwale. (To było na tytułowe) Reszta tego co piszesz to nieistotne szczegóły.

 Re: Czy (i jak) modlić się o dobrego męża?
Autor: calineczka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-04-09 15:25

Modlić się musisz jeśli chcesz mieć szczęśliwe życie, moim zdaniem. Módl się o dobrego męża, jeśli taka jest wola Boża a nie to żebyś poszła do zakonu np.
Nawet jeśli masz chłopaka ma to sens, bo jeśli on ma być Twoim mężem to poprzez tą modlitwę Bóg będzie błogosławił temu związkowi. Módl się byś zrozumiała czy to dobry kandydat na męża.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: