logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jaką książkę na pogłębienie wiary?
Autor: Damian (---.master.pl)
Data:   2020-05-31 13:27

Witam was wszystkich i z góry przepraszam gdyż może zakładam post który już był, lub zakładam coś w nieodpowiednim dziale. Moja mama choruję na nowotwór i chciałbym podsunąć jej jakąś ciekawą książkę na pokrzepienie, pobudzenie wiary, pisaną prostym językiem. Jeżeli ktoś zna jakieś ciekawe tytuły i mógłby coś podsunąć to będę bardzo wdzięczny... Pozdrawiam:)

 Re: Jaką książkę na pogłębienie wiary?
Autor: moderator (---.nyc.res.rr.com)
Data:   2020-05-31 13:33

Forowicze polecają np. tutaj: (klik).

 Re: Jaką książkę na pogłębienie wiary?
Autor: po prostu (---.centertel.pl)
Data:   2020-05-31 13:39

"Opowieści z Narni" - jeśli jeszcze Mama nie czytała. Niby dla dzieci... niby. Ja czytałam dopiero w wieku dorosłym i ogrom z niej zaczerpnełam - wiary, nadziei, miłosci... radości i wzruszenia. Mimo bajkowej narracji, seria niezwykle głęboka. Polecam każdemu. Ponad 50 tysięcy opinii czytelników: (klik).

 Re: Jaką książkę na pogłębienie wiary?
Autor: Ona (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-05-31 16:56

Dla mnie mistrzem jest abp Grzegorz Ryś. Pisze bardzo prostym i zrozumiałym językiem, a "Skandal Miłosierdzia" (klik) to mistrzostwo świata. Bardzo lubię także jego "Rut Moabitka. Krewna Boga" (klik), chociaż wg mnie trochę lepsza jest wersja o. Adama Szustaka "Serce w serce" (klik). Może coś św. Teresy z Lisieux, np. "Żółty zeszyt", to będzie dobra lektura dla kogoś walczącego z chorobą. Trochę trudniejsza jest czterotomowa powieść historyczna "Jezus z Nazarethu" Romana Brandstaettera, ale warta każdej minuty, którą się na nią poświęci. To "kobyła", pisana trochę cięższym językiem, ale w niesamowity sposób przybliża Jezusa jako Człowieka. Jedna z najlepszych książek religijnych, jakie kiedykolwiek powstały. Opinie innych czytelników: (klik).

 Re: Jaką książkę na pogłębienie wiary?
Autor: ZFD (---.nyc.res.rr.com)
Data:   2020-06-01 01:01

Krakowskie Centrum Formacji Duchowej wydaje 'Zeszyty Formacji Duchowej': (klik).

 Re: Jaką książkę na pogłębienie wiary?
Autor: ana (---.147.41.176.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2020-06-01 16:00

Polecam "Naśladowanie Chrystusa" Tomasza a Kempis.
Opinie czytelników: (klik).

 Re: Jaką książkę na pogłębienie wiary?
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-06-01 19:59

Może "Jezus mówi do ciebie" - Sarah Young. To jest właściwie cała seria. Kolejne części to - Jezus jest blisko, Drogi Jezu, Jezus żyje, Jezus na zawsze. Tutaj możesz przeczytać opis i fragmenty:

https://wydawnictwowam.pl/search/Sarah%20young

 Re: Jaką książkę na pogłębienie wiary?
Autor: Mary (---.dsl.bell.ca)
Data:   2020-06-03 07:10

Jezus (2 tomy) ks. Mieczyslawa Malinskiego, Chrystus (3 tomy) ks. Malinskiego
powiesc o dzialanosci Jezusa do Jego smierci a Chrystus od momentu zlozenia go do grobu. Bardzo latwe do czytania (prosty jezyk, wieksze czcionki), Te ksiazki polknelam w tydzien. Mysle ze dla kazdego nie tylko dla wierzacego ale rowniez niewierzacego dla ciekawego religii katolickiej. Polecam dla twojej mamy i zycze jej aby sie nie poddwala w walce z ta choroba.

 Re: Jaką książkę na pogłębienie wiary?
Autor: Damian (---.master.pl)
Data:   2020-06-04 20:03

Dziękuję wszystkim za wypowiedź. I obiecuje że z każdym tematem się zapoznam. Jeszcze raz bardzo dziękuję.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: