logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy modlić się za nawrócenie?
Autor: Katarzyna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-06-30 23:30

Ostatnio spotkałam się ze stwierdzeniem że nie można modlić się w intencji nawrócenia konkretnie wybranych przez nas osób gdyż możemy być za słabi duchowo i tylko osoby konsekrowane mogą to czynić; czy to prawda? Czy również odnosi się to do przyjmowania komunii w takich intencjach?

 Re: Czy modlić się za nawrócenie?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-07-01 00:55

Nie znam źródła, w którym byłby zakaz przyjmowania Komunii św. w dobrej intencji.
Pamiętam natomiast przestrogi przed braniem na siebie czyjejś udręki duchowej, przed ofiarowywaniem się "w zamian" itd.

 Re: Czy modlić się za nawrócenie?
Autor: martaaa (---.play-internet.pl)
Data:   2020-07-01 10:26

Modlitwa jest Spotkaniem z Bogiem i każdy może w tym Spotkaniu przedstawić wszystko co ma w sercu.
Idąc tym tokiem myślenia zakładamy, że modlitwa może być jakimś zagrożeniem. Absurd! Poza tym co, osoby konsekrowane są jakoś szczególnie chronione i można na nie zwalać to zagrożenie? Jakoś nie czuję na sobie jakiegoś ochronnego klosza...

 Re: Czy modlić się za nawrócenie?
Autor: Katarzyna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-07-01 12:39

no właśnie ja też tak zrozumiałam że to może być dla nas zagrożenie - że to może obrócić się przeciwko nam. Ta sama osoba napisałam mi że to jak rzucanie tych pereł z przypowieści.

 Re: Czy modlić się za nawrócenie?
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-07-01 22:29

Myślę, że nie tylko można modlić się w takiej intencji, ale nawet powinno się to robić.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: