logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Bóg nie zabrania seksu i to nie grzech.
Autor: Natalia (---.marsoft.net)
Data:   2021-01-22 14:11

Co mogę zrobić by pomóc przyjaciółce która popełnia grzech ciężki? Chodzi o grzech seksu bez zobowiązań. Uważa że Bóg nie zabrania seksu i nie jest to grzech. Nie mogę znieść myśli że nie spotkam jej w niebie :( a na ogół jest dobrą osobą. Tylko to jedno.

 Re: Bóg nie zabrania seksu i to nie grzech.
Autor: Mateusz (84.38.85.---)
Data:   2021-01-22 15:57

Przypomnij jej szóste Przykazanie: "nie cudzołóż". Pan Bóg istotnie nie zabrania współżycia, o ile ma ono miejsce w małżeństwie. Przyjaciółka nie jest chyba mężatką, bo nic o tym nie piszesz.

 Re: Bóg nie zabrania seksu i to nie grzech.
Autor: Natalia (---.marsoft.net)
Data:   2021-01-22 18:49

Nie jest, mówiłam jej że to złe, ale na nic się to zdało, co innego mogę zrobić? A muszę coś z tym zrobić... przez to nie umiem na nią normalnie patrzeć

 Re: Bóg nie zabrania seksu i to nie grzech.
Autor: Ona (---.146.160.151.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-01-22 20:17

Nie wiesz, co dzieje się w sercu koleżanki. Nie zdziw się, jeśli wejdzie przed Tobą do Nieba: "celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do Królestwa Niebieskiego" (Mt 31, 21). Przede wszystkim nie osądzaj jej i nie wypominaj na każdym kroku. Módl się za nią, pość, ale nie mów jej o tym.

 Re: Bóg nie zabrania seksu i to nie grzech.
Autor: Release (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-01-22 21:26

Nie możesz znieść myśli, że nie spotkasz ją w Niebie? No, ja mam trochę inaczej. Jeśli w końcu dotrę do Nieba, a mam taki plan, to nie wiem czy mam ochotę tam spotkać Stalina, Hitlera i wszelakiej innej maści zwyrodnialców. Po ludzku patrząc nie mam najmniejszej ochoty na takie czułe, sympatyczne spotkania. Jak Pan Jezus będzie się cieszył z tego to hm... Super. Mnie na ten moment na tę myśl do śmiechu nie jest. A tak poważnie, bo tamto choć było prawdą to nie zabiera mi czasu na rozmyślanie wcale i też emocji z tym większych nie posiadam:) Generalnie myślę o czymś innym bardziej pożytecznym ale chciałam Ci tym samym zwrócić uwagę na to, że Bóg jest naprawdę inny niż nasze wyobrażenie o Nim. On patrzy w serce i tylko to Go interesuje. Wie ile w tym sercu miłości, pokory, dobra, wrażliwości. Wie ile w Nim Jego samego i tylko On zna do końca naszą kondycję. Do końca życia mamy szansę na wieczność i Twoja przyjaciółka też. Każdy wybiera raz mądrze a raz głupio bo taka natura nasza słaba. Najważniejsze nie upadki a powstawanie z nich i nie efektywność naszych działań a wysiłek w nie włożony. Spokojnie. Bóg nad nią czuwa.

 Re: Bóg nie zabrania seksu i to nie grzech.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-01-22 23:16

Do Ona

Cytat którym się posłużyłaś pochodzi z 21 rozdziału i 31 wersetu Ewangelii wg św. Mateusza, a nie z 31 rozdziału i 21 wersetu.
W Ewangelii Mateusza nie ma 31 rozdziału, bowiem kończy się ona na 28 rozdziale :)

---
Uwaga nie do Onej, ale z-cy moderatora. Dziękuję za wyłapanie pomyłki :)

z-ca moderatora

 Re: Bóg nie zabrania seksu i to nie grzech.
Autor: Maciek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2021-01-26 11:17

"Spokojnie bo i tak Bóg nad grzesznikiem czuwa" - na pewno tak jest, ale naszym obowiązkiem jest grzesznika napominać i się za niego modlić. Bóg jest miłosierny ale i sprawiedliwy.

 Re: Bóg nie zabrania seksu i to nie grzech.
Autor: Mira (---.securex.cc)
Data:   2021-01-30 07:54

Natalio, myślę, że trzeba wyjść od tego, czy koleżanka jest chrześcijanką/katoliczką? może ma inne poglądy? Czy chciałabyś, żeby ktokolwiek narzucał Ci swój światopogląd i nakazywał coś, czego Ty nie chcesz i nie czujesz? Ja uważam, że to kiepska droga, możesz dawać świadectwo, modlić się za nią, ale nie narzucać poglądy. To często przynosi skutek odwrotny do zamierzonego.

 Re: Bóg nie zabrania seksu i to nie grzech.
Autor: Natalia (---.play-internet.pl)
Data:   2021-01-30 15:12

@Mira koleżanka normalnie chodzi do kościoła

 Re: Bóg nie zabrania seksu i to nie grzech.
Autor: #%@&* (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2021-01-30 15:14

Na tytułowe - to prawda.
Co do seksu bez zobowiązań, to nie należy tego łączyć z Bogiem.
Konsekwencje ludzkich zachowań moga być różne, np. "hiv, syf, kiła i mogiła", albo topienie dziecka w wodzie za każdym razem kiedy pojawi się ciąża. ITD. A to może mieć konsekwencje i w doczesności i w wieczności.
Ponadto, jeśli ktoś wyraża swoją opinie, to jest tylko jego opinia. Jeśli nie jest w stanie poprzeć ich w sposób racjonalny, są to opinie irracjonalne, czyli zabobony. Opierać swoje życie na zabobonach? W XXI w.?!!!
Mój Boże czego my doczekaliśmy po wiekach oświecenia, pary, elektryczności, lotów kosmicznych, papieża Franciszka i prezydenta Bidena?

 Re: Bóg nie zabrania seksu i to nie grzech.
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2021-01-30 17:02

Prawo nie zabrania kierowania samochodem i nie jest to wykroczeniem. Jednak aby kierować autem trzeba mieć prawo jazdy i przestrzegać Prawa o Ruchu Drogowym. Wszystko po to, by bezpiecznie dojechać do celu.
Bóg nie zabrania seksu. Jest jego Pomysłodawcą, ma na niego patent i do niego zachęca. Seks to nie grzech. Jednak aby go uprawiać, trzeba mieć zawarty sakrament małżeństwa. Proste.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: