logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 20 lat najstarszego forum katolickiego w Polsce.
Autor: moderator (172.58.103.---)
Data:   2021-01-22 20:57

Drodzy Forowicze,
Pierwszy post na forum pomocy katolika (FPK) został wysłany dokładnie - co do minuty - 20 lat temu: 22 stycznia 2001 o godz. 20:57 (klik). Nie znam starszego polskiego forum katolickiego. 20 lat temu nie istniały: wiara.pl deon.pl profeto.pl i inne współczesne zacne portale katolickie. 20 lat temu były już opoka.org.pl i mateusz.pl, jednak forum na opoce chronologicznie ruszyło później. W tamtych czasach Internauci codziennie nadsyłali około 150-200 postów. Generalnie jak i technicznie forum jest moderowane przez jedną osobę jednocześnie, zatem z perspektywy czasu dzisiaj dziwię się ;), jak ogarniałem taką ilość postów pracując w realu w krakowskim CFD. Posty były (i ciągle są) nie tylko z pytaniami i odpowiedziami. Wulgaryzmów/wyzwisk nie ma co omawiać. FPK jest moderowane prewencyjnie (przed publikacją postów), zatem wulgaryzmów Państwo nie widzicie. Było tu trochę misjonarzy z innych związków wyznaniowych, niektórzy dawali dobre katolickie odpowiedzi nawet przez wiele miesięcy, żeby w końcu zdjąć maskę. Były też organizowane ataki hakerskie na forum, jakkolwiek żaden z nich się nie udał, ponieważ potencjalni hakerzy umawiali się otwarcie na forach dedykowanych oprogramowaniu i główny admin katolik.pl monitorował sprawy na bieżąco. Były/są/i będą oskarżenia o skrajny konserwatyzm w moderce, a z drugiej strony o skrajny modernizm. Przeżyłem też wiele gróźb interwencji u mojego prowincjała/biskupa, a nawet u papieża w sprawie moderki. Ale zdarzały się również miłe posty (nawet wątki) dziękujące za istnienie i funkcjonowanie forum, jak i personalnie do moderatorów.

FPK istnieje dla Was i dzięki Wam. Dziękuję tysiącom Forowiczów za nadsyłane posty, za Wasz czas oraz dzielenie się swoją wiedzą, doświadczeniem życiowym i życiem duchowym. Na Ziemi nie da się zmierzyć/zważyć dobra, którego doświadczyły osoby zakładające wątki oraz czytający odpowiedzi. Wszelkie dobro i korzyści z FPK zapewne zobaczymy w szczęśliwej Wieczności.

Szczególne podziękowanie za wieloletnią pomoc w moderce Pani Bogumile z Gdyni oraz w ostatnich 9 latach Zastępcy Moderatora. Bardzo dziękuję za wieloletnią obecność na FPK i tysiące cennych postów Pani Bogumile z Krakowa. Pani Bogumiła od kilku lat prowadzi własną stronę, na którą sukcesywnie przenosi swoje odpowiedzi z FPK; polecam jej lekturę: (klik).

Za zaufanie dziękuję moim przełożonym zakonnym Polskiej Prowincji Salwatorianów oraz Założycielowi i Głównemu Adminowi www.katolik.pl - Br. Leszkowi SDS.

Dziękuję również za każdą modlitwę w intencji FPK. Jeśli dalej ma istnieć, to niech służy na większą chwałę Bożą. Raz jeszcze wszystkim i za wszystko 'Bóg zapłać'.

ks. Andrzej SDS
moderator (wcześniej admin) FPK od stycznia 2001

ps. Po latach posługi trzeba myśleć o zmianie warty. Zainteresowanych apostolatem internetowym zapraszam do przejęcia sterów forum. Szczegóły na stronach: (klik) i (klik).

 Re: 20 lat najstarszego forum katolickiego w Polsce.
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-01-22 23:49

FPK warte każdej poświęconej mu chwili.
Każdy wątek ma tu swoją wagę, wielokrotnie nie tylko dla założycieli. Choćby tylko jedna dusza była uchroniona od zagłady i choćby tylko jedno ludzkie życie zostało uratowane, to proszę, trwaj księże Andrzeju w tej posłudze bliźnim.
Skoro jesteśmy przy wspomnieniach, to w moim sercu i pamięci najbardziej utkwił wątek założony przez Jolę: (klik). Jola i jej uratowana od śmierci córeczka Marcelinka stały mi się bliskie. Wkleiłam link, bo jest na odległej pozycji, a być może jest ktoś ciekaw co u Joli. We wpisie z listopada 2020 roku napisała jakie cuda Pan Bóg działa w jej życiu od czasu narodzin Marcelinki. To też świadectwo dla wątpiących, że Pan Bóg żyje, działa w naszym życiu. Dziękuję za FPK. Dla księdza Andrzeja i całej salwatoriańskiej rodziny Bożego błogosławieństwa i światła Ducha Świętego.
Z modlitwą Kalina

 Re: 20 lat najstarszego forum katolickiego w Polsce.
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2021-01-23 00:40

Jestem uczestnikiem forum (nie wiem, czy można tak powiedzieć) od jakiegoś 2007 roku (a może nawet ciut wcześniej) - czyli, jakby nie liczyć od 14 lat.
Kończyłam wtedy studia, zbliżała się obrona pracy magisterskiej, a ja doszłam do wniosku, że muszę lepiej poznać to, w co - podobno - wierzę.

Początkowo forum wywoływało u mnie głównie irytację - byłam zdumiona, że pewne kwestie w ogóle mogą być dla kogokolwiek problemem, że inni zamiast napisać, że nie ma co sobie głowy tym zawracać, to piszą długie odpowiedzi, a w ogóle to nie można przecież być świętszym od papieża...

Z czasem zaczęłam rozróżniać autorów - zorientowałam się, kto pisze w sposób wyważony i delikatny, kto mówi prosto z mostu, a kto ma tendencje do wydawania się świętszym od papieża. Z czasem odkryłam też, że ta różnorodność jest potrzebna - dzięki niej można na daną sprawę spojrzeć z różnych stron, a poza tym - nigdy nie wiadomo, które słowo dla danego człowieka będzie właśnie tym właściwym.

Potem odważyłam się pisać. Najpierw nieśmiało, ostrożnie, drżąc przed surową moderacją Księdza Moderatora i sprawdzając przed wysłaniem wszystko trzy razy w Katechizmie, potem nieco odważniej, aż w końcu bez obaw - pisząc to, co myślę i czuję i co wydaje mi się słuszne (w końcu najwyżej Ksiądz Moderator nie przepuści jeśli uzna, że przesadziłam).

W 2015 przeczytałam ogłoszenie tu na forum, że potrzebni są chętni do pisania rozważań do codziennych czytań (refleksja katolika) i zgłosiłam się. Rozważania piszę - w zasadzie nieprzerwanie - aż do tej pory, a jako bonus - poznałam i zaprzyjaźniłam się z przemiłą panią z redakcji.

Bardzo, bardzo dużo dało mi czytanie i pisanie na forum pomocy.
Bardzo się cieszę, że takie forum istnieje - i bardzo cenię moderację. Dzięki temu jest tu porządek i spokój.

Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim, którzy to tworzą. :)

 Re: 20 lat najstarszego forum katolickiego w Polsce.
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2021-01-23 00:53

Dobre podsumowanie. Przychodzi czas, że oglądamy film ze swojego życia i ks. Andrzeja SDS tak też uczynił. Mnie się coraz częściej to przydarza. Pierwszy post jak pokazuje archiwum, napisałam 3 kwietnia 2007 roku o 12:12.
Bóg zapłać za obecność.

 Re: 20 lat najstarszego forum katolickiego w Polsce.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2021-01-23 12:30

Dziękuję Bogu za pracę wszystkich ludzi z Forum Pomocy Katolika, którzy przyczynili się do szerzenia Bożej Chwały na ziemi.

 Re: 20 lat najstarszego forum katolickiego w Polsce.
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2021-01-23 17:25

Dziękuję bardzo, Księże Andrzeju za posługę.
Z użytkowników to podziękowania też dla Pana Verba Docent i xc.
Nie mam pojęcia, kiedy zaczęłam pisać - musiałabym pamiętać mój pierwszy nick :) Znalazłam coś z 2009, ale to na pewno nie pierwsze moje "imię".
Tak właśnie, cenne jest dla mnie spojrzenie na problem z różnych stron.
Nigdy nie byłam wylewna, więc tyle ode mnie. Dziękuję, że jesteście.

 Re: 20 lat najstarszego forum katolickiego w Polsce.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2021-01-23 17:41

O, to już wiem, w jakiej intencji będzie najbliższa Msza. Czas ucieka zbyt szybko. Na forum jestem chyba od 2004 r...
Dziękuję Wam wszystkim za obecność, za Wasz czas. Księdzu Moderatorowi i Zastępcy życzę dużo cierpliwości.
Do wypowiedzi Orelki dodam jeszcze: dobrze jest patrzeć, jak ludzie się zmieniają, pracują nad sobą - zarówno piszący, jak odpowiadający.
We mnie siedzi osoba (nie pamiętam nicku, sprzed ok 7-9 lat), która pisała o problemie z alkoholem, z którym właściwie nie widziała problemu i oburzała się na propozycję terapii. A pół roku później, już trzeźwa, w trakcie terapii, zupełnie inna, sama odpowiadała na czyjś problem.

 Re: 20 lat najstarszego forum katolickiego w Polsce.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-01-24 11:00

Szanowny Księże Moderatorze, Szanowni Forowicze
rozumiem, że Forum Pomocy skończyło 20 lat (!) To piękny jubileusz, taki już "dwudziestolatek" :)
Życzę, oby dalej przez kolejne lata udzielał pomocy oczekującym i potrzebującym Słowa Bożego.
Dla wszystkich posługujących (na zapleczu) i piszących życzę Błogosławieństwa Bożego i darów Ducha Świętego.
Nie mam tak długiego stażu jak moje poprzedniczki i poprzednicy, ale w kwietniu minie 9 lat od pierwszego mojego wpisu. Pamiętam, że dotyczył problemu małego chłopca z jego piątkowym postem i mamą.

 Re: 20 lat najstarszego forum katolickiego w Polsce.
Autor: #%@&* (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2021-01-24 15:12

A ja nie pamiętam kiedy tu zajrzałem pierwszy raz. Miałem kilkuletnią przerwę w przygodzie z komputerami po tym jak Microsoft ukradł DOS-a i wprowadził własny system i własne nakładki typu Word itp., w których nie dało się nic robić samemu. (Jak pierwszy raz zobaczyłem myszę, to dostałem odruchu wymiotnego). To po prostu przestało być zabawne - komputery z dnia na dzień straciły dla mnie wartość użytkową, podobnie jak internet po wprowadzeniu stron WEB. Odstawiłem komputery także z tego powodu, że pojawiły się dzieci, a ja nie życzyłem sobie by ich dzieciństwo i dojrzewanie polegało na bezmyślnym klikaniu w durnych grach. Ale, cóż robić - jeśli nie chcesz być zjedzonym, musisz krakać tak jak wrony - patrz przykład byłego już prezydenta umierającego imperium (i skończyło się na tym, ze jeden z moich synów został programistą w brytyjskim urzędzie statystycznym, a po poprawieniu wszystkich (niekiedy tragicznych) błędów jakie mieli w programach (najlepszym przykładem jak wygląda brytyjskie modelowanie komputerowe jest działalność w zakresie modelowania "pandemii" grypy, fizyka teoretycznego, niejakiego Fergusona), powiedział "dosyć" i dał im wypowiedzenie, wprawiając w niemałe osłupienie swoje szefostwo. Sądząc po tym co mają na stanie, możecie jeszcze długo wszystkie informacje brytyjskiego urzędu statystycznego i nie tylko, od razu wyrzucać do kosza na śmieci. Tak więc choć broniłem moje dzieci rękami i nogami przed współczesnymi komputerami - nic to nie pomogło - zniszczyłem dziecku życie (komputery były chyba jedynym zakazem jaki sobie przypominam z ich dzieciństwa, a wiadomo, że zakazany owoc smakuje najbardziej). To tak gwoli przestrogi dla przyszłych rodziców, jeśli takowi jeszcze będą. Z ogólnodostępnych portali wpierw była Hoga - niestety jakaś tam aktywność na niej nic nie pomogła i Polacy dokonali wyboru, hm... "disco polo", zapewne po to by każde dziecko miało w szkole szklankę ciepłego mleka z kożuchem, a każda rodzina wczasy pod gruszą. Wtedy po raz drugi w życiu pomyślałem o emigracji. Zamiast tego zaangażowałem się w jakimś tam udziale przy powstającej "Wierze", do czasu oczywiście, mniejsza o powody dla których uznałem że to nie ma najmniejszego sensu (branie udziału w beznadziejnych, upadających projektach). Coś w rodzaju forum pomocy działało i gdzie indziej, choć na Mateuszu, ale jakoś tak forma nie do końca mi przypadła do gustu. Na jakiś czas przytuliłem się do Opoki, gdzie działał i Verba Docent (oczywiście pod innym nickiem, ale z bardzo charakterystycznym stylem), który potem pierwszy przeniósł się do Katolika. Mój pierwszy kontakt z Katolikiem (gdy się pojawił), był trochę zawstydzający i szczeniacki, przyznaję bez bicia - na początku (nie wiem czy jeszcze istnieje) było tam w zakładce coś w rodzaju rankingu piosenek religijnych (był w tedy wysyp muzyki chrześcijańskiej), a ponieważ w moim mniemaniu Katolika prowadzili zupełni amatorzy, więc przy pomocy klikania bez opamiętania dało się w tym rankingu windować na same szczyty jakąś zupełnie absurdalną muzykę. Ale to mi się szybko znudziło (bo ile można) i zainteresowałem się Forum Pomocy, na początek testując Moderatora - w oparciu o Ustawę o Kontroli Widowisk i Publikacji Prasowych domagałem się publikowania jakichś bezsensownych tekstów. Na samym początku zadziałało! Potem niestety już nie... (Moderator się znarowił). Dużą rolę w mojej dosyć długiej bytności na Forum odegrała Bogna z Gdyni, której z początku solidnie zalazłem za skórę, ale której skuteczności w korekcie i adjustacji tekstów zawdzięczam to że zostałem tu na dłużej (samemu by mi się nie chciało). No i trzeba przyznać, że O. Moderator wywiązywał się należycie z zadania. Choć nie raz musiał nieźle obrywać, to jednak (czasem po długim leżakowaniu) publikował (choć na chwilę) to co pisałem. Do ortodoksji moich wypowiedzi, przynajmniej formalnie, nie dało się przyczepić, choć musiały niektórych bardzo uwierać, naruszając tabu, uderzając w oficjalne autorytety i nie podlegające dyskusji oczywiste oczywistości. Głównie moderacji to forum zawdzięcza swoje tak długie istnienie. Inne katolickie inicjatywy w internecie zostały albo skutecznie spacyfikowane, albo skutecznie przejęte i przekształcone w jakieś bezkształtne stwory, udające "coś katolickiego". (Jako to wygląda w praktyce można prześledzić, choćby obserwując w internecie tzw. audiencje papieskie. W dobrych i nie tak odległych czasach było to średnio ponad 50 tys. uczestników, dla których zwykle nie był to czas zmarnowany, gdy ładnych kilka lat temu ich liczba zeszła poniżej 10 tys. Watykan przestał publikować informacje na ten temat, ale ciągle można zobaczyć obecnego papieża objeżdżającego samochodem kolejkę do muzeów watykańskich, oczywiście wtedy kiedy, hm... zdrowie mu pozwala. Natomiast przebieg audiencji czy z papieżem czy bez, jest taki jak zwykle, tyle, że kamera nie pokazuje uczestników)
Cóż tu dodać: Ma Ksiądz Moderator całkowitą rację - pora się zwijać. Co my starzy możemy więcej zdziałać? Wszak żyjemy w czasach całkowitego tryumfu Kościoła katolickiego. Mamy katolika u steru ojczyzny wszelkiej demokracji, czyli USA, który przez całe życie nie wyciąga różańca z kieszeni w której go trzyma (ja nie, bo mnie się w kieszeniach nic więcej nie mieści, jeszcze bym go zgubił, zresztą mnie paciorki nie pomagają w odliczaniu, cały czas się mylę), najważniejszy guru współczesnego świata Bill Gates i jego żona Melinda, to przykładni katolicy, którzy niedzielnej Mszy św. nigdy nie opuszczą i życie poświęcili dla dobra ludzkości, czego najlepszym świadectwem jest obecna pandemia, a to przecież dopiero początek tego co nas czeka, no i papieżem Kościoła katolickiego też jest katolik i do tego największy reformator w historii Kościoła. Tak więc osiągną-wszy wszy-stko co było do osiągnięcia, po całym paśmie życiowych sukcesów, najwyższa pora się zwijać.
Sam nie wiem czego tu życzyć pozostałym na posterunku uczestnikom Forum? Chyba tylko zachowania status quo, bo jeśli o depopulację chodzi, globalne ocieplenie i te inne takie, których celem jest zniszczenie tej planety, to właściwie mamy to już z głowy - to tylko kwestia czasu, którego ja już nie mam, ale jeszcze wszystko przed wami. Miłego przeżywania nadchodzącej nowej, lepszej rzeczywistości. A-woman i do przodu!

 Re: 20 lat najstarszego forum katolickiego w Polsce.
Autor: Dorota (---.satfilm.com.pl)
Data:   2021-01-24 16:06

Forum na Katoliku to fragment mojego życia. Niewielki, ale niezwykłe istotny. Mający wpływ na przemyślenia, decyzje, zmianę pewnej perspektywy życiowej. Dziękuję ks. Moderatorowi i Wam wszystkim za poświęcony czas, za Słowa, za cierpliwość. Dziękuję za wszystko. I oczywiście za przyszłe chwile, rady i wsparcie.

 Re: 20 lat najstarszego forum katolickiego w Polsce.
Autor: Gabi (---.citykom.de)
Data:   2021-01-24 18:56

Dziękuję Panu za to, że w Swoim czasie natchnął br. Leszka oraz ks. Andrzeja, aby zorganizowali FPK i udzielił im potrzebnych talentów do realizacji.
Dziękuję Założycielowi i Moderatorom, że poszli za tym natchnieniem Ducha Świętego i nadal trwają wiernie w tej posłudze bliźnim. Podziwiam ogrom pracy, jaki inwestują od 20 lat w ten projekt. Nawet nie próbuję wyobrażać sobie, ile wysiłku, czasu, zdrowia wkładają w to Dziecko, dzięki któremu dzieje się tyle dobra w realu, co dla nas pozostaje na razie ukryte.
Dziękuję wszystkim Forumowiczom za ich obecność, wytrwałość, cierpliwość, życzliwe pochylanie się nad problemami ludzkimi, odpowiedzi, które często chce się czytać kilka razy, ponieważ tchną niezwykłą mądrością i są po prostu piękne.
To fascynujące, że dzielą nas tysiące kilometrów (np. był tutaj kiedyś Jurek z Australii, jeśli się nie mylę), ale łączy nas miłość do Pana, Który jest naszym celem i pragnieniem. Dzięki FPK mamy możliwość dzielić się z innymi tym, co mamy najlepsze, wiarą w Boga i może w jakiś skromny sposób pomóc im zbliżyć się do Niego.
Możliwe, że tutaj na Ziemi nigdy się nie spotkamy, ale mamy szansę zobaczyć się w Niebie i z pewnością się rozpoznamy :-) Może gdzieś na Górze czeka na nas kącik FPK, gdzie przy kawie i pysznych ciastach (zgłaszam się jako chętna do wypieków ;-) będziemy wspominali stare, dobre czasy :-)
Życzę obfitego błogosławieństwa Bożego, niech Duch Święty czuwa nad FPK i nad wszystkimi, dzięki którym i dla których ono istnieje. Niech działa przez nas, aby we wszystkim Bóg był uwielbiony.

 Re: 20 lat najstarszego forum katolickiego w Polsce.
Autor: Juwka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-01-24 19:49

"W tamtych czasach Internauci codziennie nadsyłali około 150-200 postów" to nieźle, że w tamtych czasach, kiedy internet był niszowy tak wiele było postów :)

 Re: 20 lat najstarszego forum katolickiego w Polsce.
Autor: zielona_mrowka (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-01-24 20:45

Grwtuluję wszystkim internetowym weteranom takiej pięknej rocznicy! Duzo dobra dla Was! :)

 Re: 20 lat najstarszego forum katolickiego w Polsce.
Autor: Strzyga (5.174.193.---)
Data:   2021-01-25 05:53

Też bym chciała dołączyć się do podziękowań za księdza Moderatora pracę! Czas spędzony tutaj, a trafiłam na forum chyba jakoś w 2004 r, wspominam bardzo ciepło :) Chociaż kilka lat później jakoś rozeszły mi się drogi to pamiętam i nadal co i raz tu zaglądam, a wypowiedzi niektórych użytkowników jak śp. TISa, Verba Docenta, czy Michała z Zabrza, Bogny dźwięczą mi w uszach :)
Bóg zapłać!

 Re: 20 lat najstarszego forum katolickiego w Polsce.
Autor: A. (---.toya.net.pl)
Data:   2021-01-25 20:40

Dziękuję za pomoc w zmianie aspektów spojrzenia na życie i własne postępowanie. Na to czym się powinniśmy kierować w życiu z drugim - bliźnim i czego nie powinniśmy robić.

 Re: 20 lat najstarszego forum katolickiego w Polsce.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2021-01-27 22:48

A ja lubię liczby, więc im się przyjrzałam :) Wpis rozpoczynający ten wątek był 416930 wpisem nadesłanym na FPK (widać to w polu adresowym). Czyli średnia dzienna wpisów to w zaokrągleniu 57.

Rocznicowy wpis Moderatora jest obecnie (liczba może się zmienić) 141258 wpisem opublikowanym, licząc od najstarszego. Ale nie znaczy to bynajmniej, że Moderator pozostałe 275672 odrzucił :) Można zauważyć, że na wiele odpowiada bez publikacji treści, a dopiero potem je usuwa. Z FPK znikały też w "zamierzchłych" czasach pełne wątki z powodu zbyt małej pojemności serwerów. I chyba również z innych, raczej nie technicznych powodów ;))

 Re: 20 lat najstarszego forum katolickiego w Polsce.
Autor: Ania (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-01-28 19:10

Na Forum Pomocy Katolik.pl trafiłam 15 lat temu i od tego czasu zaglądam tu mniej lub bardziej regularnie. Początkowo pisałam odpowiedzi, a później wiele razy prosiłam o radę. Forum jest jest dla mnie ważnym miejscem w internecie. Dzięki Wam wiem, że nie jestem sama i że jest miejsce gdzie mogę poprosić życzliwych ludzi, by spojrzeli na moje problemy z innej perspektywy. Cenię sobie Wasze zdanie. Bardzo dziękuję Wam wszystkim. Zawsze bardzo ceniłam posty Pani Bogumiły. Cieszę się również, że ma własne miejsce w internecie, o którym właśnie się dowiedziałam. Księże Moderatorze, dziękuję za posługę i życzę wielu łask Bożych. Szczęść Boże!

 Re: 20 lat najstarszego forum katolickiego w Polsce.
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2021-02-01 15:19

No więc tego... niezawodna Bogumiła znalazła mój wpis z 2006. Jak ten czas leci.

 Re: 20 lat najstarszego forum katolickiego w Polsce.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2021-02-02 02:40

Margaret, ja znalazłam Twoje wpisy z 2005. Mnie przyniosło tutaj w 2006, jakiś miesiąc po Bogumile.

 Re: 20 lat najstarszego forum katolickiego w Polsce.
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2021-02-02 09:29

J, tego się obawiałam, że też mnie znajdziesz, poszukiwaczko :)
Bogumiła była już w 2004. Nie byłam przed Bogumiłą. Była wtedy jeszcze aktywna Bogna.

 Re: 20 lat najstarszego forum katolickiego w Polsce.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2021-02-02 17:52

Margaret, gdybyś nie powróciła do ustalania daty swojego przyjścia na forum, to nie napisałabym :) Oczywiście nicka, który zapamiętałam, nie ujawnię. Do Twoich wpisów też nie wracałam. Odniosłam niedawno wrażenie, że nie jesteś za tym, żeby ktoś zaczął w nich grzebać. Spojrzałam tylko na daty, bo taki był cel. A poszukiwania były błyskawiczne, ponieważ forową wyszukiwarkę można wykorzystać do przeglądania wyników począwszy od wpisów najstarszych. Na forum jest wątek ze szczegółową instrukcją, jak to się robi.

 Re: 20 lat najstarszego forum katolickiego w Polsce.
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2021-02-02 20:12

A widzisz, nie wiedziałam, jak zrobić od końca. Oczywiście, że nie chcę się ujawniać. Może zmienię nick. Kto zapamięta, to trudno. Grunt, że przeglądarka mi pamięta, bo sama miałabym problem.
Ale nie cofaj się za bardzo w szukaniu, bo w przedszkolu jeszcze nie pisałam :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: