logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 3x po 3 ziarenka. Co to za koronka?
Autor: Franciszek M. (---.icpnet.pl)
Data:   2021-01-24 19:56

Dostałem od kogoś dziwną koronkę: podobna do 10tki, ale ma 3x po 3 ziarenka. Kto mi powie co to jest? W internecie nie mogłem znaleźć

 Re: 3x po 3 ziarenka. Co to za koronka?
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-01-24 21:59

Może koronka do św. Ojca Pio?

 Re: 3x po 3 ziarenka. Co to za koronka?
Autor: Franciszek M. (---.icpnet.pl)
Data:   2021-01-25 09:47

No właśnie też nie do końca. Bo w koronce do Ojca Pio są trzy wezwania, a tu są 3 ziarenka po 3.

 Re: 3x po 3 ziarenka. Co to za koronka?
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-01-25 12:57

Ta koronka tak właśnie wygląda - 3 x 3 oczka.

3 x Ojcze Nasz
3 x Zdrowaś Mario
3 x Chwała Ojcu

A przed tym jeszcze modlitwa:

"O, Panie Jezu, pełny łaski i miłosierdzia, ofiaro za grzeszników, tak zmuszony przez Twoją miłość do nas, że Ty chciałeś umrzeć na Krzyżu, ja pokornie błagam Ciebie wysławiaj w Niebie i na ziemi, sługę Boga, Ojca Pio z Pietrelciny, który hojnie uczestniczył w Twoich cierpieniach, który kochał Ciebie tak bardzo i pracował tak wiernie na chwałę Twojego Boskiego Ojca i dla dobra dusz. Z ufności błagam Ciebie o udzielenie mi, poprzez jego wstawiennictwo, łaski o którą proszę….. której ja gorąco pragnę."

 Re: 3x po 3 ziarenka. Co to za koronka?
Autor: Franciszek M. (---.icpnet.pl)
Data:   2021-01-25 13:51

Aha, dziękuję :)

 Re: 3x po 3 ziarenka. Co to za koronka?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2021-01-25 18:05

Koronka do Matki Bożej Fatimskiej też ma 3 razy po trzy koraliki (koraliki w kolorze niebieskim: https://www.ewtnreligiouscatalogue.com/chaplet-of-our-lady-of-fatima/p/ROSCHP0087C ). Znalazłam też koronkę do Trójcy Przenajświętszej i podobnie ma 3 razy po trzy koraliki (koraliki w kolorze czerwonym: https://www.leafletonline.com/holy-trinity-chaplet ).

 Re: 3x po 3 ziarenka. Co to za koronka?
Autor: Ktoś (---.centertel.pl)
Data:   2021-01-30 03:46

Koronka pokoju z Medjugorje również zbudowana jest z 3 koralików a ściślej liczy 7 x 3 koralików. Odmawiana jest po wieczornej Mszy św. w Medjugorje. Znalazłam w necie informację, że to stara chorwacka modlitwa.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: