logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy mogę użyć fotografii męża?
Autor: Joanna (---.204.16.80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-04-11 13:52

Witam, mam trochę nietypowe pytanie. Mój mąż jest w bardzo ciężkim stanie, pękł mu tętniak w głowie, leży w szpitalu. W dobie pandemii mogę zapomnieć o odwiedzinach. Zamówiłam olej św. Ojca Charbela - jest to relikwiami drugiego stopnia i tu moje pytanie: Z racji braku możliwości wejścia do męża czy mogę namaścić go używając do tego celu fotografię męża?

 Re: Czy mogę użyć fotografii męża?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-04-12 15:14

Bałabym się osobiście czynności o charakterze magii. Jaka jest różnica między namaszczaniem zdjęć (operacja na wizerunku, by pomogło) a wbijaniem szpitek w laleczki voodooo (operacja na wizerunku, by zaszkodziło)?
Różnicy mimo najlepszych chęci nie widzę. Symetrię dostrzegam.
Modlić się można bez takich czynności.

 Re: Czy mogę użyć fotografii męża?
Autor: Marta (---.16-1.cable.virginm.ne)
Data:   2021-04-12 15:34

Wydaje mi się, że kapelani w dalszym ciągu mają wstęp do szpitali - myślę, że można zadzwonić do tego konkretnego kapelana i poprosić o sakrament namaszczenia chorych dla męża.

 Re: Czy mogę użyć fotografii męża?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-04-12 17:06

Znam kapelana, który wchodzi na oddziały, za odpowiednią zgodą także te covidowe (w pełnym rynsztunku, zresztą zarazę już przeszedł na własnej skórze). Wiem od niego, że niekiedy trzeba pytać o zgodę ordynatora (wchodzi się wówczas do konkretnego pacjenta, nie wolno danego dnia obejść wszystkich itp.).

 Re: Czy mogę użyć fotografii męża?
Autor: Key (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-04-13 10:20

Kapelan szpitalny pełni posługę, pomimo covid. W szpitalu mają nr telefonu do posługującego i to on jest od namaszczania, a nie żona.
Pogadaj z szefem oddziału. Może wizyta nie jest wykluczona. Odwiedzam ojca na OIOMie. Krótko i po weryfikacji, ale nie jest to niemożliwe.

 Re: Czy mogę użyć fotografii męża?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-04-13 11:24

Joanno,

Pomódl się do Pana szczerze i lepiej nie kombinuj ze zdjęciami. Nie martw się, Bóg wie, czego potrzeba twojemu mężowi. Zaufaj Mu i powiedz pobożnie - Panie, proszę Cię o zdrowie dla męża, ale bądź wola Twoja, a nie moja.

Pamiętasz jak modlił się Chrystus w Ogrójcu?:
'Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode mnie ten kielich.Wszakże nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie.' Łk 22, 41-42.

Bądź dobrej myśli.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: