logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Komu ma służyć mobilna wersja Forum Pomocy?
Autor: Ј (---.res.spectrum.com)
Data:   2021-05-05 23:10

To pytanie jest zarazem przypomnieniem, że z mobilną wersją Forum Pomocy nadal mamy problem. Nie można zobaczyć aktualnej zawartości stron bez wymuszonego odświeżania. Inaczej mówiąc, jeśli ktoś ponownie (w taki sam sposób) próbuje wejść w miejsce, w którym już kiedyś był, widzi starą zawartość, zamiast nowej.

Mnie to tak bardzo przeszkadza, bo pamiętam o konieczności odświeżania. Pomimo tej niedogodności widzę nieraz przewagę telefonu nad komputerem. Poza tym wiem, jak wymusić na telefonie otwarcie wersji nie mobilnej, która już działa jak należy. Ale myślę o tych, którzy w ogóle nie zdają sobie sprawy, że taki problem w mobilnej wersji istnieje. A zwłaszcza o tych, którzy proszą tutaj o pomoc i mimo że otrzymują rady, mogą ich nie zobaczyć. I zastanawiam się, po co oferować coś, co źle działa od ponad pół roku? Komu właściwie ta mobilna wersja forum ma służyć? Wygodzie wtajemniczonych użytkowników? Osobom czytającym archiwalne wątki, które już nie ulegają zmianie? Jaki jest bilans plusów i minusów? Czy na pewno dodatni?

 Re: Komu ma służyć mobilna wersja Forum Pomocy?
Autor: Ona (---.30.20.25.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-05-06 10:57

Hmmm... U mnie nie ma już tego problemu od przynajmniej kilku-kilkunastu tygodni. Strona ładuje mi nową zawartość, nie muszę nic odświeżać.

 Re: Komu ma służyć mobilna wersja Forum Pomocy?
Autor: Marta (---.16-1.cable.virginm.ne)
Data:   2021-05-06 14:55

Mnie się w ogóle żadna strona z Katolika nie wczytuje na telefonie. Ładuje się i ładuje i mi się odechciewa czekać, więc przełączam na coś innego. O, dopiero się strona startowa załadowała na telefonie, po jakichś 3-4 minutach czekania. Telefon niestary i z innymi stronami nie mam żadnego problemu.

 Re: Komu ma służyć mobilna wersja Forum Pomocy?
Autor: Ј (---.res.spectrum.com)
Data:   2021-05-06 19:25

Mnie teraz strona główna 'katolika' też nie chce się otworzyć, ale w Chrome. Opera mi wczytuje normalnie. W Chrome nadal mogę szybko wejść wprost na FP, np. tak: katolik.pl/forum (nie mobilna wersja) lub m.katolik.pl/forum (mobilna).

Przerzuciłam się na Operę, bo wygodniej mi czytać różne rzeczy, także FP. M.in. łatwiej opanować nachalne reklamy. A takie zaczęły się u mnie pojawiać od jakieś czasu przy otwieraniu FP w Chrome. Praktycznie uniemożliwiały korzystanie. Ktoś kiedyś zgłaszał już ten problem. Mnie on wtedy nie dotyczył. Dopadł mnie trochę później ;)

Mam telefon z Androidem 9. Może dla niektórych to staroć, której należy się pozbyć ;) Mnie wciąż dobrze służy. Ewidentnie źle u mnie działa mobilna wersja FP. Ja zdaję sobie z tego sprawę i mogę z tym żyć ;), ale problem może być nieuchwytny przez osoby "niewtajemniczone". Rodzi się więc pytanie, czy to niepoprawne działanie jest zjawiskiem powszechnym, czy marginalnym? I od czego zależy jego występowanie? Czy może ma związek z systemem operacyjnym telefonu?
Może uda się nam tutaj coś ustalić.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: