logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego Bóg mi nie pomaga?
Autor: nikt (---.artnet.gda.pl)
Data:   2021-06-15 18:14

Wierzę w Boga jako Stwórcę świata i odkupiciela człowieka. Ale nie rozumiem dlaczego Bóg mi nie pomaga w życiu doczesnym, mimo błagań, pozostawiając mnie praktycznie żebrakiem na marginesie życia społecznego. Cierpiącym. Jakby osobiste doświadczenie i rzeczywistość w której przyszło mi żyć, zaprzeczała słuszności wiary w Boga. Zastanawiam się czy gdybym wybrał kiedyś drogę ateizmu i nie "traceniu czasu" na myśleniu o Bogu i wartościach zaszedłbym w życiu dalej... Te słowa są dla mnie zawsze trudne i niepojęte, bo jestem w tej drugiej części: "Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma."

 Re: Dlaczego Bóg mi nie pomaga?
Autor: Aleksandra (37.128.156.---)
Data:   2021-06-16 09:35

Drogi nikt,
nie pamiętam, czy gdzieś to usłyszałam, czy też doszłam drogą dedukcji, ale też zawsze myślałam błędnie, że mam tak ciężko w życiu, Bóg nie reaguje itd.
I myślę, że może życie ludzi wierzących w Boga często jest trudniejsze, spotykają ich różne trudności, ale ... jest przy nich Bóg i wierzą w jego oparcie, koniec końców wychodzą z opresji zwycięską ręką. Gdyby nie te wszystkie utrudnienia człowiek, by się nie rozwijał. Zresztą, coś co w naszym mniemaniu jest porażką, według Boga może być nam potrzebne, żebyśmy się zmienili, popracowali nad sobą.
A życie w korelacji ze Złym często może wydawać się łatwe i być łatwe, ale powierzchownie. Bo jeśli życie ze Złym byłoby trudne i wymagało wysiłku to kto chciałby tak żyć ? Właśnie tutaj jest ten podstęp Złego ...
Ostatnio bardzo dużo tutaj takich " jęczących" pytań, że mam gorzej itd. chyba najlepszym wyjściem jest się nie porównywać z innymi ludźmi. Każdy idzie w życiu inną drogą, jeden bardziej krętą, czy górzystą inny mniej - ważne, że wszyscy zmierzamy w jednym kierunku :)

 Re: Dlaczego Bóg mi nie pomaga?
Autor: Joanna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-06-16 11:09

Może zacznij od tego, żeby spróbować spojrzeć na Boga nie tylko jak na "Stwórcę świata i odkupiciela człowieka", ale jak na kogoś bliskiego, kto jest zawsze obok, i komu nie jest obojętne to, co czujesz. Spróbuj tak spojrzeć na Boga, takim Go zobaczyć - jako dobrego Ojca albo Przyjaciela - i porozmawiać z Nim. Tak szczerze. Tak jak czujesz. Jak to w Tobie płynie. Nie jakimiś "grzecznymi formułkami", tylko tak, jak naprawdę czujesz. Spróbuj wypowiedzieć to wszystko przed Nim. On się nie obrazi.

A te słowa przytoczone przez Ciebie dotyczą przede wszystkim tego, co będzie tam, po tej drugiej stronie. W zależności od tego jak będziesz żył, to potem możesz zyskać albo stracić. I to nie dotyczy dóbr materialnych, tego, co ktoś tutaj ma albo nie ma, tylko duchowych. To chodzi też o otrzymane talenty zdolności, które trzeba starać się rozwijać. Albo w ogóle dostrzec je w sobie. Na pewno nie można tego interpretować tak dosłownie.

 Re: Dlaczego Bóg mi nie pomaga?
Autor: Jasna (---.wieszowanet.pl)
Data:   2021-06-16 11:56

Czy gdy Jezus był na ziemi, to ciągle rozmnażał pożywienie i ludzie nie musieli już go zdobywać swoją pracą? Czy wszystkich uzdrowił i nikt już nie był chory? Czy święci kanonizowani mieli lukrowane życie? Czy na świecie ludzie głodują, bo Bóg im nie pomaga czy dlatego, że ludzie zawiedli?
Bóg nie jest jak służąca, ani bogaty wujek z Ameryki, ani jak książę dla Kopciuszka.

 Re: Dlaczego Bóg mi nie pomaga?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2021-06-16 14:03

Może to kwestia Twoich priorytetów. Jezus powiedział: "Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane." (Mt 6,33)
Czy Twój priorytet to szukanie Boga i Jego Królestwa, czy dobre życie doczesne?

 Re: Dlaczego Bóg mi nie pomaga?
Autor: Marta (---.vm31.cable.virginm.)
Data:   2021-06-16 22:43

A co konkretnie Bóg miałby zrobić, żeby Ci jakoś bardziej pomóc?

 Re: Dlaczego Bóg mi nie pomaga?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-06-17 23:01

"Modlicie się a nie otrzymujecie, bo się źle modlicie, starając się jedynie o zaspokojenie swych żądz". J 4,3.

Może warto zastanowić się i nad tym fragmentem Pisma Świętego?

 Re: Dlaczego Bóg mi nie pomaga?
Autor: Kris (---.play-internet.pl)
Data:   2021-06-18 21:04

Kiedyś usłyszałem od duchownej osoby że jak jest beznadziejna sytuacja wydaje się nam że nie ma z tego wyjścia to tak naprawdę Pan Bóg daje wyjście choćby z najcięższej sytuacji tylko po prostu człowiek nie widzi na razie tego wyjścia z tej sytuacji.

 Re: Dlaczego Bóg mi nie pomaga?
Autor: Patrycja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-06-20 12:06

Biblia mowi ze
/.../

Powołując się na Biblię należy podać źródło cytatu: księgę, rozdział i wiersz.
moderator

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: