logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Zapomniana intencja na pokutę.
Autor: Tomasz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-09-12 12:09

Dostałem na pokute odmówienie pewnej konkretnej modlitwy w pewnej konkretnej intencji. Niestety zapomniałem, jaka to dokładnie intencja. Pamiętałem jedynie mniej-więcej o co chodziło. W tej sytuacji odmówiłem tę modlitwę dwa razy: Raz w intencji, która była jakoś podobna do tego, co dostałem na pokutę, a drugi raz w intencji sformułowanej "to, co dostałem jako pokutę". Zastanawiam się, jak w zasadzie jest lepiej i co powinienem robić w takiej sytuacji w przyszłości.

 Re: Zapomniana intencja na pokutę.
Autor: Joanna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-09-12 15:13

Strasznie urzędowo i sztywno do tego podchodzisz. Według mnie wystarczyłoby jak byś w takiej sytuacji powiedział - "Panie Jezu, chcę odmówić tę modlitwę w intencji, którą mi wskazałeś w czasie spowiedzi przez kapłana, który mnie spowiadał. Niestety nie pamiętam, jaka to miała być intencja. Zapomniałem. Przepraszam. Ale Ty wiesz, jaka ona była. Proszę, przyjmij tą modlitwę właśnie w tej intencji."

 Re: Zapomniana intencja na pokutę.
Autor: nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-09-26 22:14

1) Rada Joanny ma sens.
2) Zwróć uwagę, że kapłan czasami kiedy zapowiada intencję mszy św. mówi "Intencja Bogu wiadoma". Może to wynikać z różnych powodów, ale najważniejsze jest to, że Bóg wie, jaka to intencja bez jej wypowiadania.
3) Jeśli by to Ciebie nadal męczyło to podczas następnej spowiedzi, kiedy powiesz "pokutę odmówiłem", wyjaśnij spowiednikowi sytuację.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: