logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego tak trudno poznać wartościowego faceta?
Autor: Anna (---.play-internet.pl)
Data:   2021-10-16 12:01

Jestem singielką 30+ i działam na różnych portalach katolickich i nie udaje mi się nikogo poznać. Dlaczego mężczyźni nie chcą się wiązać i wola być sami lub w luźnych relacjach? Mam też wrażenie że za bardzo przebierają. Nie chcę być sama. Już nie mam pomysłu, gdzie szukać.

 Re: Dlaczego tak trudno poznać wartościowego faceta?
Autor: Tomasz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-10-18 18:14

Nie wiem, na ile moje spostrzeżenia mogą Ci pomóc, ale mam wrażenie, że mogą być przynajmniej częściowo słuszne. Też jestem singlem, chociaż mam tutaj znacznie dłuższy staż od Ciebie (mam już 50 lat). Patrząc z perspektywy lat znam tylko jedno małżeństwo, o którym mogę powiedzieć, że jest to naprawdę boży związek. Poznali się działając w wolontariacie. Pobrali się w wieku około 30 lat. Znałem chłopaka od wielu lat, wiem, że długo szukał dziewczyny, która miałaby podobne podejście do niego, ale w końcu ją znalazł. Ty piszesz, że działasz na portalach katolickich i nie potrafisz nikogo poznać. Wydaje mi się, że internet nie jest do tego najlepszym miejscem. Osoby autentycznie wartościowe można poznać po tym, że dają coś z siebie innym. Dlatego należy ich szukać raczej w miejscach, które są pełne potrzebujących - np. w wolontariacie. Jeśli szukasz kogoś naprawdę wartościowego to szukaj w wolontariacie lub w innych miejscach, gdzie działają ludzie bezinteresownie dający z siebie coś innym.

 Re: Dlaczego tak trudno poznać wartościowego faceta?
Autor: A2 (---.icpnet.pl)
Data:   2021-10-18 22:08

Nie działaj na forach, tylko w realu.

"za bardzo przebierają" - A Ty nie przebierasz? Jednak pierwsze wrażenie to wygląd. Pewnie gdzieś pracujesz; nie ma tam facetów? Rozejrzeć się wśród koleżanek, może mają kolegę (brata/kuzyna itd.), który akurat szuka...

 Re: Dlaczego tak trudno poznać wartościowego faceta?
Autor: Mika (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2021-10-20 14:29

Nie ma zasady gdzie najlepiej kogoś poznać. Jedni spotkają tą osobę w tzw. "realu", w pracy, szkole, sklepie, na ulicy. Inni przez internet nawiązują znajomość. A jeszcze innym nie udaje się nikogo poznać w żadnym z tych miejsc. Ciężko stwierdzić dlaczego tak jest, pewnie wiele czynników się na to składa.

 Re: Dlaczego tak trudno poznać wartościowego faceta?
Autor: kropka (37.128.156.---)
Data:   2021-10-21 23:17

Witaj Aniu,

mnie też wydaje się, że najlepszym miejscem na poznanie dobrego, Bożego człowieka są wolontariaty. Ja poznałam w takich miejscach naprawdę wartościowe osoby, serdeczne i pomocne. Nawet jeśli nie znajdziesz kandydata na męża, to jest spora szansa, że spotkasz ludzi, z którymi będziesz mogła spędzić wolny czas i mniej się zastanawiać nad samotnością, wypełniać te godziny, które mogłabyś zmarnować na bezsensowne rozmyślania. Chociaż czasem są to miejsca, gdzie przyjeżdżają młodzi klerycy ;) :)

Nie demonizowałabym też internetu i portali randkowych, ja poznałam tam bardzo wartościową osobę, taką od serca, wierzącą, wspierającą, żyjącą wiarą, ale w życiu nie jest tak pięknie... Znajomości internetowe to też ryzyko poznania kogoś bardzo oddalonego kilometrami i często brak możliwości zmiany miejsca życia.

Też miałam takie obserwacje, że w internecie można bardzo łatwo przebierać, często wymagania są wysokie, ale ze strony kobiet również. Dostrzegam też kryzys męskości. Panowie są niezdecydowani, nie robią pewnych kroków, boją się porażki, a przecież to nic złego odsłonić swoje uczucia.

W pracy z ludźmi, na wolontariacie często jesteśmy zmęczeni, nie zawsze wszystko wychodzi... Można o wiele lepiej poznać człowieka, dostrzec jego zachowanie w stosunku do innych ludzi, to czy żyje wiarą na co dzień.

Nie wiem, czy pomogłam, ale pisałam od serca, mając podobne doświadczenia ostatnio wyciągałam wnioski i się nimi dzielę :)

Pozdrawia Cię serdecznie też jeszcze niezwiązana węzłem małżeńskim 25-latka. Pomodlę się w Twojej intencji Aniu :)

 Re: Dlaczego tak trudno poznać wartościowego faceta?
Autor: Mira (---.securex.cc)
Data:   2021-10-22 23:58

Aniu, czasami trzeba wyjść poza tę strefę, gdzie nam się wydaje, że spotkamy przyszłego męża i pozwolić w pełni działać Bogu. Ja swojego narzeczonego i niedługo męża poznałam na imprezie i choć na początku nic nie wiedzieliśmy o sobie, swojej wierze czy szukaniu partnera, to jednak On tak przeciął nasze ścieżki, w takim momencie i miejscu, że dziękuję Mu za to codziennie.
Powodzenia, nigdy się nie poddawaj i ufaj, kochana :)

 Re: Dlaczego tak trudno poznać wartościowego faceta?
Autor: Alicja (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-10-25 18:57

Cześć Aniu, mam ten sam problem co Ty. Jestem dziewczyną w wieku 30 + i nie mogę sobie nikogo znaleźć. Młodsze osoby ode mnie mają już mężów/żony, niektórzy dzieci. Co dzień w pracy słyszę opowieści o Rodzinach - mężach, żonach, remontach wspólnych "gniazdek". Cieszę się szczęściem innych ale jednocześnie jest mi żal, że zostałam gdzieś w tyle... Jednak to wszystko nie jest takie proste, żeby kogoś sobie znaleźć. Druga połówka powinna Ci się choć trochę podobać fizycznie ale co najistotniejsze liczy się osobowość bo ktoś kto na pierwszy rzut oka Ci się nie spodoba ale go lepiej poznasz, zobaczysz jakim jest cudownym człowiekiem to i tak można się zakochać.. i nagle nie wiadomo kiedy zaczyna Ci się również podobać jego powierzchowność. Czasem wstydzę się swojego staropanieństwa, bywa, że czuję się gorsza. Miewam wrażenie, że nikt mnie nie chce ale to wrażenie raczej jest zgodne z rzeczywistością bo znaków od nikogo od jakiegoś czasu nie otrzymuję, że mogłoby być inaczej. Przegapiłam swój czas, kiedy się bardziej podobałam, kiedy większość chłopaków była wolna i można było się, nikogo nie krzywdząc, spotkać i pogadać o wszystkim i o niczym... Uciekałam przed miłością gdyż nie czułam się na nią gotowa, nie czułam się gotowa do spotkania z drugim człowiekiem jako kimś więcej niż tylko kolegą a teraz gdy dojrzałam i mogłabym założyć Rodzinę nikt się mną już na ten moment szczególnie nie interesuje. A jak się interesuje raz na jakiś dłuższy czas to nie umiem się przekonać do tej osoby i tak jestem sama po dziś dzień. Z drugiej strony czy obwinianie siebie, że za późno dojrzałam do bycia kobietą jest słuszne? Czy szukanie kogoś na siłę i tkwienie w związku z rozsądku, desperacji, byłoby właściwe? Czy będąc z kimś kogo nie kocham (ale za to mogę innym pokazać, że już nie jestem sama) da mi szczęście? Myślę, że szukanie kogoś na siłę, bycie z kimś dla zasady bycia bo wszyscy już prawie są w związkach nie da nam szczęścia. Szczęście trzeba znaleźć w sobie samym i starać się być samodzielną na ile się da. Można utkwić w złym związku, którego z różnych przyczyn nie umie się zakończyć i czyż nie jest to trudniejsza sytuacja niż sytuacja singla, który może robić co chce? Uważam, że będzie co ma być. Staraj się być najlepszą wersją siebie a kto wie, może kogoś do siebie przyciągniesz kto również Ci się spodoba a tak jak Ty poszukuje. Osobiście mam jeszcze znajomą starszą ode mnie, która jest również sama i razem się wspieramy. Jest mi raźniej. Wiem, że zawsze mam się do kogo odezwać bo mamy podobne problemy jako osoby żyjącej w pojedynkę. Najgorsze jest robienie sobie samej wyrzutów i pokazywanie wszystkim, że mi ciężko bo jestem sama. Myślę, że panów raczej taka postawa odstrasza a nam przecież zależy na poznaniu kogoś. Zawsze wydawało mi się, że jestem całkiem ładna, nie głupia (mam wykształcenie, poczucie humoru), zarabiam na siebie a mam taki problem aby sobie kogoś znaleźć. Nie byłabym ciężarem a partnerem w związku. Może się mylę, ale chodzi tu chyba głównie o to, że dużo osób jest już po prostu zajętych a ja rozbijać niczyjego związku nie będę bo to dopiero są problemy i nieszczęścia... Wychodzę z założenia, że jeżeli miłość jest mi pisana to w końcu zapuka i do moich drzwi. A jeżeli nie to przykro.. ale na pewno nie zmarnuję swojego życia na użalanie się nad sobą tylko będę starała się żyć pięknie i mądrze, z uśmiechem na twarzy bo przecież życie jest cudem a sensem naszego życia jest generalnie przyjaźń i miłość dla wszystkich ludzi. Pozdrawiam i ściskam! Wiem co czujesz i jestem z Tobą myślami <3.

 Re: Dlaczego tak trudno poznać wartościowego faceta?
Autor: Uszaty (185.125.4.---)
Data:   2021-11-11 13:06

Ponoć Święty Józef lubi pomagać w takich sytuacjach. Z innej strony mamy w miastach dużo kobiet a mało mężczyzn.

 Re: Dlaczego tak trudno poznać wartościowego faceta?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-11-11 19:54

Zaciekawiło mnie zdanie: "Z innej strony mamy w miastach dużo kobiet a mało mężczyzn". Sprawdziłam dane GUS. W Poznaniu na przykład na 100 mężczyzn przypada 114 kobiet. Ilościowa przewaga kobiet widoczna jest jednak dopiero w grupie 30-34 lata i starszych (do 30 roku życia więcej jest chłopaków).
Nie wiem w sumie, co z tego wynika...

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: