logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy to możliwe, że usłyszałem Boga?
Autor: Krystian (---.static.espol.com.pl)
Data:   2021-11-30 13:37

Witam drodzy forumowicze. Piszę, ponieważ nie daje mi spokoju to, czego doświadczyłem wczoraj (tj. 29 listopada) późnym wieczorem. Leżąc już w łóżku i przygotowując się do snu, spośród ciszy w mojej głowie dał się usłyszeć głos. Był zwykły, ale jednocześnie pełen czegoś, czego nie umiem opisać.

Za pierwszym razem usłyszałem: "Niech Matka w Niebie zlituje się nad tobą".

Po chwili głos ponownie się odezwał i usłyszałem: "Przemierzasz drogę, którą wcześniej nie szedł żaden biskup".

Od razu zaznaczam, że ja nie jestem biskupem, ani w żadnym sensie duchownym. W gruncie rzeczy od bardzo dawna nie praktykuję modlitwy, nie chodzę do kościoła itp. Co prawda interesuję się Kościołem, jego historią i lubię słuchać pieśni liturgicznych itp. Kiedyś, kiedy byłem młodszy, byłem dość mocno zżyty z wiarą, ale później się mocno od niej oddaliłem. Czy Bóg chciał mi coś przekazać, wezwać do nawrócenia? Osobiście po tych słowach się przeżegnałem i długo próbowałem rozszyfrować ich znaczenie, szczególnie sens tej drugiej wypowiedzi. Może na forum ktoś będzie umiał mi pomóc. Z góry Wam dziękuję.

 Re: Czy to możliwe, że usłyszałem Boga?
Autor: nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-11-30 14:14

Bóg wszystkich wzywa do nawrócenia. Adwent to dobry moment aby pójść do spowiedzi.

 Re: Czy to możliwe, że usłyszałem Boga?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-11-30 15:55

Pewne jest, że nikt nigdy nie powtarza dokładnie niczyjej drogi, każdy ma inne życie, inne uwarunkowania, sytuacje, predyspozycje. Więc ani Ty, ani ja, ani nikt na świecie nie idzie drogą, którą szedł ktokolwiek inny, z biskupami włącznie.
To akurat bezdyskusyjne. Czyli nie ma się co nad tym dalej głowić.

Niemniej jedna rzecz w Twojej refleksji jest bardzo cenna. Skoro jak piszesz, oddaliłeś się od Boga, to każda myśl o tym, że warto się nawrócić, jest cenna. Przyszła Ci taka myśl, to zacznij ją realizować, bez zwlekania. Na pewno ma dobre źródło.
Od czego zacząć? Od przygotowania się do spowiedzi.

 Re: Czy to możliwe, że usłyszałem Boga?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2021-11-30 16:01

Wszelkie tego rodzaju zjawiska powinien ocenić ksiądz. Zdalnie raczej za dużo Ci nie pomożemy. Pochodzenie myśli może być różne, zwłaszcza tych, które pojawiają się tuż przed snem. Nie zwlekaj, tylko udaj się do kościoła parafii, na terenie której mieszkasz, i porozmawiaj z proboszczem.

 Re: Czy to możliwe, że usłyszałem Boga?
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2021-11-30 18:54

Mózg ludzki to wielka tajemnica, może nie jesteś nawet świadomy jak rejestrujemy różne słowa, zdania które wpadają w nasze uszy. Ktoś z otoczenia powtarza jakieś porzekadła, przyśpiewki i one nawet po wielu latach mimo iż nawet nam się nie spodobały to gdzieś tam w pamięci dają o sobie znać.
To co piszesz może należy odczytać jako takie potrząśnięcie Twojego jestestwa i obudzenie wiary na nowo.
Przyznałeś się że coś to w Tobie wywołało. Samej dosłownie treści bym nie analizowała, odrzuć i spokojnie nawróć się do Boga.

 Re: Czy to możliwe, że usłyszałem Boga?
Autor: Krystian (---.static.espol.com.pl)
Data:   2021-11-30 19:23

Faktycznie byłoby dobrze porozmawiać o tym zdarzeniu z księdzem. Niemniej jednak dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Muszę poważnie zastanowić się nad powrotem do wiary. Możliwe, że jest ona czymś, czego brakuje w moim życiu. Szczególnie, że kiedyś była istotnym jego elementem.

 Re: Czy to możliwe, że usłyszałem Boga?
Autor: Marta (---.vm31.cable.virginm.)
Data:   2021-12-01 20:30

Słyszenie głosów zdarza się też w niektórych chorobach. Jeśli coś takiego się powtórzy, albo będziesz miał jakieś inne niezwykłe wydarzenia, to warto skonsultować się z lekarzem.

 Re: Czy to możliwe, że usłyszałem Boga?
Autor: A2 (---.rogozno.vectranet.pl)
Data:   2021-12-01 22:10

Pan Bóg mówi do nas, swoich dzieci. Czy to źle, że rodzic mówi do dziecka? Tylko że nie każdemu dziecku jest dane usłyszeć ten głos. To łaska, że Pan Bóg mówi, a nie ciężar. Usłyszałeś, to naprawdę - skoryguj w życiu co trzeba. Skorzystaj z tej łaski. Nie zatrać jej, a nawet pielęgnuj.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: