logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy modlitwa wstawiennicza nie od serca ma sens?
Autor: w_rozterce (---.umcs.lublin.pl)
Data:   2022-07-05 13:23

Dzień dobry,

Mam pytanie o modlitwę. Ogólnie sporo modlę się o swoich bliskich, dzieci i męża. Relacje z dalszą rodziną mam raczej chłodne... z niektórymi poprawne, z innymi całkiem obojętne. Nie było zbyt wiele miłości w moim domu rodzinnym, a ja sama mam duży problem w budowaniu relacji z ludźmi. Moje nawrócenie trwa od roku, chociaż Bóg zawsze był gdzieś tam obecny w moim życiu, w moich myślach. Zmierzając do sedna, mój kuzyn jest w terminalnym stadium choroby nowotworowej. Z nim akurat jakieś sporadyczne kontakty utrzymywałam, ale bardzo rzadkie i bez głębszej więzi. On sam całe życie był raczej daleko od Boga, choć nie wiem co mu do końca w duszy grało i co gra teraz. Czuję, że jednak tym bardziej powinien być w tym trudnym czasie otoczony modlitwą, aby pojednał się z najbliższymi, z Panem Bogiem, żeby ratował swoją duszę. I modlę się o niego, bo nic innego nie mogę zrobić. Problem w tym, że ja się modlę jakby z rozsądku, nie z serca, bo ja w ogóle nie przeżywam tej jego choroby, nie dotyka mnie ona w żaden sposób i jego ewentualne odejście nie wpłynie w żaden sposób na moje życie. Wiem, to przykre... Nie ma w tym miłości do bliźniego. Zastanawiam się, czy moja modlitwa w ogóle ma sens i czy mu w jakikolwiek sposób pomoże, skoro nie płynie prosto z serca, a raczej ze świadomości, że powinnam się modlić za jego duszę, żeby objęło go Boże Miłosierdzie. Taka modlitwa z obowiązku, czy to w ogóle ma sens???

 Re: Czy modlitwa wstawiennicza nie od serca ma sens?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-07-05 15:01

Nie, to nie jest tak, że miłość bliźniego wymaga (gorących) pozytywnych emocji. I że koniecznie musimy czuć wyraźną więź. Można jak najbardziej modlić się z rozsądku. Na pewno ma to sens.

PS Można też modlić się wbrew emocjom. Np. za pewnego polityka, który rozpętał wojnę. W stylu: bardzo nie lubię iksa, ale się za niego modlę...

 Re: Czy modlitwa wstawiennicza nie od serca ma sens?
Autor: nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-07-05 15:14

"czy to w ogóle ma sens???"
To ma bardzo duży sens, módl się za niego dalej. Maryja prosiła w Fatimie abyśmy się modlili za grzeszników, a z tego co mówisz Twój kuzyn może potrzebować takiej modlitwy. Modlitwa nie musi być doskonała abyśmy wyprosili dla siebie i dla innych wiele łask. Jeśli się czujesz na siłach to mogłabyś również go odwiedzić.

Przy okazji:

Uczynki miłosierdzia względem duszy
1. Grzeszących upominać.
2. Nieumiejętnych pouczać.
3. Wątpiącym dobrze radzić.
4. Strapionych pocieszać.
5. Krzywdy cierpliwie znosić.
6. Urazy chętnie darować.
7. Modlić się za żywych i umarłych.

Uczynki miłosierdzia względem ciała
1. Głodnych nakarmić.
2. Spragnionych napoić.
3. Nagich przyodziać.
4. Podróżnych w dom przyjąć.
5. Więźniów pocieszać.
6. Chorych odwiedzać.
7. Umarłych pogrzebać.

 Re: Czy modlitwa wstawiennicza nie od serca ma sens?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2022-07-05 16:01

Jk 5, 14-16
"14 Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana7. 15 A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone.
16 Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego."

Raczej chodzi o to, by modlić się z wiarą i o to, by w miarę możliwości być człowiekiem sprawiedliwym w biblijnym rozumieniu tego słowa.

 Re: Czy modlitwa wstawiennicza nie od serca ma sens?
Autor: Dorota (---.rev.kpsi.pl)
Data:   2022-07-06 08:05

W modlitwie nie chodzi o uczucia - odczucia. Nie mamy wpływu na to czy kogoś lubimy. Ja także modlę się za krewnych męża, z którymi nie utrzymuję kontaktu, z powodu niebyt dobrych relacji. Ale pomimo mojej niechęci do nich, dołączam intencje za nich do moich modlitw. Robię to bo tak mi podpowiada serce i sumienie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: