logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy liczba 33 coś symbolizuje?
Autor: Michał (---.49.161.199.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2022-09-14 15:44

Szczęść Boże!

Zauważyłem pewną zależność.

Zarówno Pan Jezus, Święta Barbara, jak i Święta Siostra Faustyna, zmarli w wieku 33 lat. Takich przypadków wśród świętych jest więcej, ale to są najbardziej znane postacie.

Czy ta liczba ma jakieś drugie dno, ukryty przekaz, lub coś symbolizuje? A może to tylko zwykły przypadek?

Pozdrawiam!

 Re: Czy liczba 33 coś symbolizuje?
Autor: hanna (---.net.wi-lan.net.pl)
Data:   2022-09-14 19:33

Co do św. Barbary (tej z Nikomedii), to jest to postać tak odległa i znana tyko z właściwie legendarnych przekazów, że nie sposób mieć 100% pewności co do wieku, w którym zmarła. Data roczna też nie jest do końca jasna. Por. https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/12-04b.php3 i mnóstwo innych źródeł. No ale może gdzieś trafiłeś na wiek: 33 lata. Ładnie to wygląda i bardzo pobożnie, legendy hagiograficzne lubią takie "zbiegi okoliczności" - podkreślają one zgodność z wiekiem śmierci Pana Jezusa. Podobnych zbieżności można szukać w legendach o innych postaciach, tych z wieków bardzo odległych, gdzie brak dokumentów.

 Re: Czy liczba 33 coś symbolizuje?
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2022-09-14 20:54

Katolik nie szuka ukrytych znaczeń w liczbach. Ty jednak jak widzę bardzo chcesz je odnaleźć, bo prosisz o zinterpretowanie "ukrytego przekazu" liczby 33. Z mojej strony usilnie proponuję, żebyś dał sobie spokój.

 Re: Czy liczba 33 coś symbolizuje?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2022-09-15 11:00

Michale,

Nie. Liczba 33 niczego nie symbolizuje i nigdy nie symbolizowała.

 Re: Czy liczba 33 coś symbolizuje?
Autor: Jola (---.centertel.pl)
Data:   2022-09-15 11:31

Naprawdę katolik nie szuka ukrytych znaczeń liczb? 🤔
Też nie jestem za tym, jednak praktyka świadczy o czym innym:
(klik); (klik); (klik); (klik).

 Re: Czy liczba 33 coś symbolizuje?
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-09-16 10:38

Czym innym jest p. Jolu (znana i stosowana przez Autorów Natchnionych) symbolika liczb w Biblii, a czym innym doszukiwanie się "ukrytych znaczeń" z liczb w przyrodzie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: