logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mam intensywne mysli samobojcze
Autor: Ewelina (---.play-internet.pl)
Data:   2022-09-17 19:07

Kto sie pomodli,bo juz nie daje rady,jestem naprawde jak uwazam w sytuacji bez wyjscia.

 Re: Mam intensywne mysli samobojcze
Autor: Jadwiga (---.147.76.245.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2022-09-17 20:01

Będzie lepiej; wiem, że to frazes, ale pamiętam jak próbowałam sama się targnąć na własne życie - w ostatniej chwili zobaczyłam na blacie drobiazg od najbliższych i jakoś mnie to zatrzymało, to był najbardziej kryzysowy moment, kiedy pomyślałam, że spróbuję jeszcze raz, tak jak się da i jak potrafię. I wciąż jestem, i nie żałuję tego pozostania, chociaż wciąż uważam, że to się stało przypadkiem.

Bądź otwarta, poproś bliskich o pomoc, zainwestuj w terapię, zadzwoń na linię pomocy osobom w kryzysie - powinni pomóc ci dostrzec w najgorszej chwili jakieś wyjście. Oddawaj wszystko na bieżąco Bogu i powoli, powoli, ale będzie lepiej - musisz przetrwać najgorsze.

Trzymaj się, pamiętam w modlitwie

 Re: Mam intensywne mysli samobojcze
Autor: Paulina (---.8.81.201.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2022-09-17 20:26

Pomodlę się, ale potrzebujesz pomocy, to choroba depresja podsuwa takie pomysły. Jesteś potrzebna, ważna, bez Ciebie świat już nie będzie taki sam. Zgłoś się na izbę przyjęć, są leki, pomagają. Proszę nie rób sobie nic złego.

 Re: Mam intensywne mysli samobojcze
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-09-17 20:39

Ja się pomodlę, gdy tylko skończę Ci odpisywać. Ale też proszę Cię, abyś jak najszybciej zgłosiła się do lekarza. Myśli samobójcze proszą o kontakt z lekarzem, zawsze. Zwykły, rodzinny, będzie wiedział, co dalej.

Moze ktoś inny niż Ty zobaczyłby wyjście z sytuacji, próbowałaś szukać pomocy?

 Re: Mam intensywne mysli samobojcze
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2022-09-18 01:14

Pomodlę, a Ty idź do lekarza.
Zobacz, ilu osobom na forum zależy na Tobie.
Też kiedyś myślałam, że jestem w sytuacji bez wyjścia. Bóg znalazł wyjście najlepsze dla mnie, choć nie powiem, że łatwe. Pomogli też ludzie, w tym ci, od których bym się tej pomocy nie spodziewała.

 Re: Mam intensywne mysli samobojcze
Autor: Monika (---.centertel.pl)
Data:   2022-09-18 12:48

Może to depresja? Proponuję kontakt z lekarzem, najlepiej psychiatrą albo zgłosić się na izbę przyjęć, bo z tym nie ma żartów. Terapia, leki pomogą. Piszesz tutaj, bo chcesz żyć, tylko specjalista musi Ci trochę pomóc.

 Re: Mam intensywne mysli samobojcze
Autor: Ewelina (---.play-internet.pl)
Data:   2022-09-18 20:48

Psychiatra nie pomoże bo to lęk przed potępieniem ,przed smiercia,przed tym ,ze co bym nie zrobila boje sie ,ze nie wykonuje Bożej woli i boje sie przez to piekła. Caly czas o tym mysle,ciezko mi sie juz odnalezc,lek jest tak duzy,ze nie potrafie funkcjonowac.

 Re: Mam intensywne mysli samobojcze
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-09-18 21:04

Skąd wiesz, że lekarz nie pomoże? Nie ma sensu zakładać z góry. Nasze ciało, nasz mózg płata nam różne figle, niestety, także na tle religijnym. Wiele rzeczy daje się wyleczyć, wyprowadzić. Nie odrzucaj szansy, to ważne.

 Re: Mam intensywne mysli samobojcze
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2022-09-18 21:09

Każdy rodzaj nerwicy i lęku można i trzeba leczyć za pomocą leków i psychoterapii.
Zwykle jest tak, że za pozornie dziwnymi lękami kryją się poważniejsze problemy, do których trzeba dotrzeć i je rozwiązać

 Re: Mam intensywne mysli samobojcze
Autor: Ula (---.um.zielona-gora.pl)
Data:   2022-09-19 12:07

Jesteś niesamowita, że prosisz na forum o modlitwę. Oczywiście ogarniam modlitwą. Nie bój się, Pan Bóg nikogo nie potępia. Jest właśnie teraz bardzo blisko Ciebie. Zawsze jest szansa wszystko zacząć od nowa. Po twoim wpisie widać, że jesteś osobą wierzącą. Jeśli uważasz, że psychiatra nie pomoże to skieruj swoje kroki do kapłana lub siostry zakonnej. Poradź się. On w rozmowie to rozezna i będzie wiedział czy wymagasz lekarza psychiatry, który może Ci pomóc czy wystarczy duchowe wzmocnienie poprzez kierownictwo. Jeśli masz problem lub brak możliwości kontaktu z kimś takim polecam gorąca wszystkie książki ks. Krzysztofa Grzywocza i jego konferencje audio dostępne w sieci.

 Re: Mam intensywne mysli samobojcze
Autor: Anx (---.centertel.pl)
Data:   2022-09-19 18:57

Ważne telefony: (klik).

 Re: Mam intensywne mysli samobojcze
Autor: Aga (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2022-09-20 03:17

Jak się zabijesz to gdzie pójdziesz jak myślisz? To pokusa diabelska. Nie słuchaj diabła tylko módl się do anioła stróża.

 Re: Mam intensywne mysli samobojcze
Autor: Monika (---.centertel.pl)
Data:   2022-09-21 08:06

Na lęk też psychiatra może dać leki. Myślę, że warto najpierw poczytać opinie w internecie o lekarzu żeby nie pójść do pierwszego lepszego. Myśli samobójcze to naprawdę zły znak, proszę o siebie zadbać i odwiedzić lekarza.

 Re: Mam intensywne mysli samobojcze
Autor: Karol (---.mt.pl)
Data:   2022-09-23 07:34

Chętnie się pomodlę. A co do myśli samobójczych wiem co czujesz. Też chciałam ze sobą skończyć. Przyczyna? Niepowodzenia zawodowe, utrata pracy, brak możliwości znalezienia innej, niepełnosprawność… W końcu udało mi się ułożyć życie zawodowe (chociaż łatwo nie było). Gdybym wtedy posłuchała szatana, nie przeżyłabym pięknych chwil późniejszych sukcesów.
Nie odbieraj Bogu szansy na Twoje piękne życie.

 Re: Mam intensywne mysli samobojcze
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2022-09-25 16:18

Ewelino,


Chyba w Twojej sprawie poleciłabym Pogotowie duchowe, gdzie księża i psychologowie udzielają porad duchowych przez telefon.

Np. tel.. 61 102 0000 od 10.00 do 12. 00 oraz od 17.00 do 20.00.
( za: Stacja 7, pl )

 Re: Mam intensywne mysli samobojcze
Autor: Jola (---.centertel.pl)
Data:   2022-09-27 08:08

Ewelina, w przypadku myśli samobójczych zgłoś się na izbę przyjęć szpitala psychiatrycznego.
Albo zadzwoń tu:

http://www.oik.org.pl/

https://www.gov.pl/web/kppsp-limanowa/linia-bezposredniego-wsparcia-dla-osob-w-stanie-kryzysu-psychicznego

Jeśli dajesz jeszcze radę, pójdź do psychiatry po leki obniżające lęk, a zaraz potem do psychoterapeuty, by leczyć się, prawdopodobnie masz nerwicę lękową/fobię/nerwicę natręctw.

 Re: Mam intensywne mysli samobojcze
Autor: Filip (---.play-internet.pl)
Data:   2022-09-27 21:02

Witaj Ewelina,

Z takimi dolegliwościam (miałem podobne) ksiądz skierował mnie do psychologa a psycholog do psychiatry, jest to stan psychotyczny, na który powinno się brać leki psychotropowe, mając intensywne myśli samobójcze pierwsze co powinnaś zrobić to pójść do lekarza psychiatry. W sytuacji której się obecnie znajdujesz nie jesteś w stanie ocenić czy faktycznie źle postępowałaś i zasługujesz na potępienie ( w co bardzo wątpię) bo człowiek który stara się wykonywać wolę Bożą, jak Ty się starasz na pewno nie zasługuje na potępienie), myślę że najlepszą rzecz jaką możesz teraz zrobić dla siebie i jednocześnie wolą Bożą, jest to aby zgłosić się do psychiatry, aby ratować swoje życie i zdrowie, dostałaś je w darze, więc o nie dbaj, a nie tylko się zadręczaj, Bóg Cię kocha, i chce abyś żyła i była szczęśliwa, a gdy już pozbędziesz się myśli samobójczych, polecam udać się do księdza i poprosić o kierownictwo duchowe, mam stałego spowiednika od ponad 2 lat i moje życie duchowe zaczęło się od tego czasu rozwijać, a męczące myśli ustąpiły.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: