logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Komu objawia się Bóg?
Autor: Rrr (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2023-06-01 10:38

Zastanawia mnie to komu objawia swoje działanie Pan Bóg - przecież niektórzy doświadczają tego namacalnie czy to przez cudowne uzdrowienia, uratowanie życia czy w jakikolwiek inny sposób. Innym zaś nie jest to dane - dlaczego i na jakiej zasadzie to działa?

 Re: Komu objawia się Bóg?
Autor: Aneta (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2023-06-01 14:50

Bóg objawia się każdemu. W każdym oddechu, w każdym uderzeniu serca, w każdym impulsie nerwowym przebiegającym przez nasze ciało. W lekkim powiewie wiatru, w szumie deszczu i ciepłym promieniu słońca. Przeczytaj 1 Krl 19, 9-18, a potem rozejrzyj się uważnie, bo może właśnie przechodzi tuż obok, a Ty Go nie widzisz, zapatrzony w cuda i niezwykłości. Nie zapominaj też, że każdego dnia objawia się na ołtarzu. Możesz Go wtedy nie tylko zobaczyć, ale nawet posmakować, przyjąć do swego ciała i duszy. Polecam tez książkę Erica Metaxasa pt. "Cuda".

 Re: Komu objawia się Bóg?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2023-06-01 16:02

Wszystkim objawia, tylko nie każdy jest w stanie dostrzec Jego działanie. Nie zawsze Jego działanie jest spektakularne. Trzeba się nauczyć Go słyszeć. Najlepiej robić to przez czytanie Pisma Świętego i zadawanie Mu pytania: co chcesz mi przez to powiedzieć? - a potem słuchania odpowiedzi. Możesz Go pytać, jak postąpić w danej sytuacji, która jest dla Ciebie trudna. Słyszysz Go, kiedy wybierasz Jego przykazania.
Ja ostatnio miałam do przejechania ok. 600 km. Poprosiłam Go, aby po drodze nie było żadnej niebezpiecznej sytuacji. I wiesz co? Nie było. A jeżdżę ta trasą od kilku lat parę razy do roku. Ale pierwszy raz Go o to prosiłam.
Uzdrowienie to znak, że Bóg działa. Ale na znaku nie można się zatrzymywać. Każde takie wydarzenie ma na celu doprowadzenie kogoś do spotkania z Bogiem albo pogłębienie czyjejś wiary. Np. Bóg mi od jakiegoś czasu pomaga znajdować różne rzeczy w mieszkaniu, które gdzieś kładę, a potem nie pamiętam gdzie. Ja się cieszę z tego, ale też jest to dla mnie znak: patrz, Ja jestem w drobiazgach, pamiętaj o tym, kiedy będzie ci ciężko.
Zatem: owocnej nauki dostrzegania Go.

 Re: Komu objawia się Bóg?
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2023-06-01 21:50

Bóg objawia się, komu chce, jak i kiedy chce.
Dlaczego? Bo jest wolny i wszechmocny.

 Re: Komu objawia się Bóg?
Autor: Rrr (---.184.247.177.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2023-06-02 09:18

Dziękuję za odpowiedzi, chociaż nie pomogły mi w ogóle - wychodzi na to że objawia się albo każdemu, albo wybranym.

 Re: Komu objawia się Bóg?
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2023-06-02 14:23

RRr, to trochę zależy od tego, co rozumiesz przez objawianie się. Jeśli uzdrowienia itp., to niektórym. Jeśli dostęp do Biblii, to nadal niektórym, choć znacznie liczniejszym (no ale mamy i analfabetów, i ludy misyjne, mlody Kościół, nawet nie stuletni, jak bodaj na Madagaskarze)...

 Re: Komu objawia się Bóg?
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2023-06-02 16:11

"wychodzi na to że objawia się albo każdemu, albo wybranym"
Nic nigdzie nie wychodzi, jeśli nie ma nóg. Pan Bóg objawia się każdemu, kto choć raz w życiu czytał, albo słuchał czytania Pisma Świętego - na przykład podczas mszy, w której możesz przecież uczestniczyć bez specjalnego pozwolenia. No i wreszcie dochodzimy do najważniejszej kwestii: co Ty sam rozumiesz poprzez objawienie się? Zmaterializowanie się tuż przed czyimś nosem tak, żeby ta osoba mogła nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć tego, kto się objawił, w tej sytuacji Pana Boga?

 Re: Komu objawia się Bóg?
Autor: Rrr (---.dynamic-2-waw-k-1-3-0.vectranet.pl)
Data:   2023-06-02 17:10

Do Mateusz: rozumiem to jako okazanie się danej osobie - niekoniecznie w sposob zmaterializowany. Np. ktoś zostaje cudownie uzdrowiony albo w sytuacji granicznej (np. proba samobojstwa) pojawia się w ostatniej chwili jakiś człowiek który ratuje życie dane osoby i ta osoba (ktora mogla dotychczas zyc daleko od Boga) nagle zdaje sobie sprawę komu zawdzięcza życie i dokonuje jego przemiany o 180 stopni.

Co do Twojego twierdzenia, że Pan Bóg objawia się każdemu, kto choć raz w życiu czytał, albo słuchał czytania Pisma Świętego - ja nieraz uczestniczyłem w Mszach Świętych (np. ślubnych) z osobami niewierzącymi - i pomimo obecnych w trakcie tych Mszy czytań Pisma Świętego jakoś te osoby się nie nawróciły - czyli chyba Pan Bóg im się w tym momencie nie objawił?

Bardziej przekonuje mnie chyba to, co napisala hanna, ale dziękuję za odpowiedzi raz jeszcze.

 Re: Komu objawia się Bóg?
Autor: Danusia (178.219.104.---)
Data:   2023-06-02 17:49

Bóg przez takie osobiste "objawienie", o które pytasz zawsze prowadzi do jeszcze większej bliskości ze Sobą. Tak to poprawnie powinno wyglądać. Ewangelie pokazują jak Pan Jezus mówi, by nie rozpowiadać nikomu o np. uzdrowieniu itp. Dlaczego? Wymaga właśnie od tej osoby posłuszeństwa w wypełnieniu tego, o co prosi. To dla konkretnej osoby ma być tym znakiem bliskości Pana, by w chwilach kiedy dojdzie do granicznej próby wiary, ta osoba miała to umocnienie i siłę do walki ale przede wszystkim przyjęła intymną więź z Bogiem.
Dlatego osoby które traktują wiarę w sposób zewnętrzny, w chwilach wytrącenia wszelkich zabezpieczeń, nie zawsze potrafią wytrwać do końca w wierze, gdyż brak im tej więzi z Panem Bogiem.

Pytasz: "dlaczego i na jakiej zasadzie to działa?" Zabrzmiało jakbyś chciał skontrolować Pana Boga :) Jest to łaską od Boga ale takim probierzem jest to, na ile potrafisz oddać siebie i to, na czym ci po ludzku zależy. Taka rezygnacja dla Pana. Bóg ma plan wobec każdego człowieka i jeśli z prostotą Mu się oddajesz to i zaczniesz dostrzegać znaki Bożej Obecności, nawet bez wymuszeń czy nacisków:)
Bóg uczy nas miłości i wolności, im bardziej Go kochasz tym więcej się do Niego upodabniasz. To proste działanie. Oczywiście nie jest to nic na papierze ale w czynach, życiowych decyzjach.

I jeszcze jedno czy każdemu czy wybranym się objawia ? To jest współpraca i otwarcie na działanie Ducha Świętego, który prowadzi. Przyjmujesz to względnie jesteś obojętny lub odrzucasz.

 Re: Komu objawia się Bóg?
Autor: Rrr (---.dynamic-2-waw-k-1-3-0.vectranet.pl)
Data:   2023-06-02 17:55

Dziękuję Danusiu

 Re: Komu objawia się Bóg?
Autor: Hania (---.icpnet.pl)
Data:   2023-06-02 19:13

Bóg objawia się, jest widoczny, gdzie tylko nie spojrzysz wokół siebie. To wszystko stworzyła dla nas Jego ręka.
Dobrze tłumaczy to tekst tej pieśni:

Gdy szukasz Boga popatrz na kwiaty,
Popatrz na góry i ciemny las,
Z każdej wędrówki wrócisz bogaty,
I nową treścią wypełnisz swój czas.

Bo cały świat jest pełen śladów Boga,
I każda rzecz zawiera Jego myśl,
Wspaniały szczyt, błotnista wiejska droga,
To Jego znak, który zostawił Ci.

Gdy szukasz Boga, popatrz na ludzi,
Spójrz, jak taternik zdobywa szczyt,
Zobacz, jak matka w domu się trudzi,
Spójrz w oczy dziecka, a powiedzą Ci,

Że każdy z nas stworzony jest przez Pana,
I w każdym z nas zamieszkać pragnie Bóg,
By dobra wieść była przekazywana,
By miłość swą objawiać przez nas mógł.

Bo cały świat jest pełen śladów Boga,
I każda rzecz zawiera Jego myśl,
Wspaniały szczyt, błotnista wiejska droga,
To Jego znak, który zostawił Ci.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: