logo
Czwartek, 24 maja 2018
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Jak sie nauczyc radosci z przystapienia do sakramentu pokuty?
Autor: Leti (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2004-07-12 23:12

Dugo wahalam sie czy przystapic do spowiedzi sw., balam sie i nie wiedzialam jak mam sie do niej "zabrac". W koncu przelamalam sie (raczej z koniecznosci) oraz wyznalam grzech ktorego sie wstydzilam. Bylam strasznie zdenerwowana, nie moglam pozbierac mysli, brakowalo slow... Po odejsciu od konfesjonalu czulam dziwny niedosyt... Pomimo ze sie "przelamalam", pokonalam niesmialosc czulam ze ta spowiedz nie byla taka jaka powinna byc, ze byla "glupia", nie dala mi radosci z tego ze Pan mi przebaczyl... wrecz przeciwnie. Czulam przygnebienie i smutek w sercu... Tak jest do dzisiaj... Dalej nie umiem sie spowiadac, dalej boje sie nastepnej... Ciagle cos mi mowi "NIE UMIEM SIE SPOWIADAC, JEST ZLE". Dreczy mnie pytanie: jak mam sie tego nauczyc abym osiagnela pelna satysfakcje, radosc z przystapienia do sakramentu pokuty?
Jezeli ktos moglby mi pomoc, prosze o rade, modlitwe... Z gory dziekuje. Pozdrawiam.

Re: Jak sie nauczyc radosci z przystapienia do sakramentu pokuty?
Autor: Dariusz Kowalczyk SI (---.axs4u.net)
Data:   2004-07-13 15:45

Moze warto poszukac ksiedza, z ktorym mozna by sie bylo umowic na dluzsza rozmowe-spowiedz i to nie przy kratkach konfesjonalu, ale po prostu twarza w twarz w jakiejs tzw. rozmownicy. Bywa bowiem tak, ze samo "neurotyczne" wyrzucanie z siebie grzechow nie wystarcza. Potrzebna jest dluzsza rozmowa w sakramentalnej atmosferze modlitwy i Slowa Bozego o milosierdziu.
Pozdrawiam

Autor: Martina (---.ny325.east.verizon.net)
Data:   2004-07-13 18:24

Zachecam do skorzystania z kierownictwa duchowego albo przynajmniej znalezienia sobie stalego spowiednika. Mi bardzo to pomoglo.

Autor: Micha (---.zabrze.net.pl)
Data:   2004-07-13 21:38

Spoko, to tylko spowied. Masz do czynienia z kim kto Ci bardzo kocha i chce wycznie Twojego dobra. Myl (moe si myl), e spowied to nie jest rodzaj egzaminu, ktry trzeba zda, czy rozmowa o prac, gdzie trzeba najlepiej sprzeda swoj osob. Nie jest to te chyba doznanie uczuciowe, czy estetyczne, cho naturalnie przyjemnie jest odczuwa ulg po wizycie u dentysty, gdy zb ju nie boli i w dziurze nie zbieraj si cuchnce resztki. Ja tam si nie chc wypowiada, bo od tego s spowiednicy i by moe e ze mn co nie tego, ale jako nigdy nie czyem przeycia penej satysfakcji i radoci z sakramentem pokuty. Jeli rzeczywicie ze mn co nie tak, to chtnie skorzystam z dobrej rady. Do tej pory mylaem, e mam stan w wietle Boej prawdy o mnie, a ona mnie wyzwoli, ale zawsze lepiej si poprawi, pki nie jest za pno. Bo po tylu latach przyznaj bez bicia, e JA TE NIE POTRAFI SI SPOWIADA! I jest to dla mnie tak samo trudne jak za pierwszym razem. To jak mam osign pen satysfakcj?

Autor: Calina (---.131.0.93.Dial1.Chicago1.Level3.net)
Data:   2004-07-14 00:58

Droga Leti, zrobia wielki krok i nie cofaj si. Ilu drczy sumienie, a nie odwa si pj, pojedna i zrzuci jarzmo grzechu, odrzucajc ask pokuty.
Twoja dusza tskni za Bogiem i to co przeywasz, to pokusy zego ducha, bo wymykasz mu si z rk. On bdzie wmawia ci i strach i inne gupstwa, aby tylko nie posza znowu do spowiedzi. Moe dobrze byoby przygotowa si i odby spowied generaln? Wybra si na jak pielgrzymk, aby nawiedzi sanktuarium Maryjne? Teraz sezon pielgrzymkowy i warto znale na to czas (www.pielgrzymki.w.pl).
Pan Jezus wyciga rk do ciebie... eby tylko nie zmarnowaa tej aski. A ..rado dziecka Boego bdzie twoim udziaem.
Pomodl si za ciebie.

Autor: Micha (---.zabrze.net.pl)
Data:   2004-07-14 16:44

Calina zwrcia uwag na bardzo istotny moment sakramentu, a zwaszcza sakramentu pokuty i pojednania. Jest to widzialny znak pewnej rzeczywistoci, rzeczywistoci Boej, ktra dzieje si w sposb niewidzialny w sercu i duszy czowieka. Ja po swoim nawrceniu nie dla tego poszedem do spowiedzi, e chciaem dozna dodatkowych przey, a dla tego, e szatan zacz podwaa realno tego co dokonao si w moim sercu. (Jak wida przeycie nie wystarczyo.) To nam s potrzebne widzialne znaki, nie Bogu. Co do satysfakcji, rzadko udawao mi si j czy z przeyciem sakramentu pokuty i tak sobie myl, e po prostu Bg w ten sposb chcia mi pokaza, e nie to stanowi istot tego sakramentu, a co najwyej miy dodatek w szczeglnych okolicznociach. Mamy widzialny znak pojednania z Bogiem i ludmi i potn bro w walce z szatanem. Mao? Dla mnie wystarczajco, zwaywszy jak skutecznie szatan przez lata odwodzi mnie od spowiedzi i jak dugo bya ona witokradzka. Widocznie nie bez powodu robi dzisiaj wszystko, by j usun z Kocioa.

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: