logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co to jest cudzołóstwo?
Autor: greg ()
Data:   2002-04-20 16:55

Czym dla was jest cudzołóstwo? Może jakiś mądry ksiądz coś nie coś powie....
Z tego powodu od roku nie dostaje rozgrzeszenia w konfesjonale. Ostatnio
taki ks. w okularach w kosciele w Poznaniu na oś . piastowskim spytał mnie
czy sypiam z kobietą bez ślubu...ja mu mówię że tak.
On na to że czy żałuję tego
Moja odp. że w żadnym razie
On to jest grzech cudzołustwa i nie odpuszcza mi grzechów
Ja mu muwię czy wie on co to znaczy cudzołożyć i jakie znaczenie jest tego
przykazania
On mi na to że nie będzie ze mną rozmawiał bo nie ma nato czasu i rozmowa ta
dalej nie ma sensu....
Oj gdzież ta złota cierpliwoś spowiedników jaką miał Ojciec Pijo....
I kto tu odpycha ludzi od kościoła ?????????
Nie powołani księża ... A potem na mszy za 2 tyg. tenże ksiądz w kazaniu
mówi o dobrych księżach, cierpliwych, wskazuje drogę właściwą i ....szkoda
gadać...
Dobrze że mnie takie epizody nie odpychają od Jezusa

TAK WIĘC MÓDLMY SIĘ O DOBRYCH KAPŁANÓW!!!!!
SAMI SIĘ TACY NIE ZNAJDUJĄ .... SĄ NAM DANI I WYMODLENI

POZDRAWIAM WSZYSKICH CICHYCH I WSPANIAŁYCH LUDKÓW

 Re: Co to jest cudzołóstwo?
Autor: Adam Pietrzak ()
Data:   2002-04-20 17:03

Witam ! No cóż konfesjonał rzeczywiście nie jest najlepszym miejscem do katechez. Trzeba zadać sobie trochę trudu i poczytać choćby Katechizm by umieć odpowiadać na takie dość proste pytania.
Rozgrzeszenie nie mogłeś otrzymać z prostej przyczyny - warunki dobrej spowiedzi których uczy się dzieci przygotowując do I Komunii św. - są takie: żal za grzechy, wyznanie grzechów, mocne postanowienie poprawy, zadośćuczynienie, pokuta.
Niespełnienie choćby jednego z tych warunków uniemożliwia otrzymanie rozgrzeszenia.
Co zaś tyczy się VI przykazania to poczytaj Katechizm Kościoła Katolickiego punkty od 2331 do 2400.
Chciałbym wiedzieć jak Ty rozumiesz przykazanie "nie cudzołóż"?
Może trzeba było umówić się z tym księdzem na rozmowę w innym czasie i nie w konfesjonale.
Nie sądź pochopnie. Pozdrawiam i życzę owocnej lektury (link do Katechizmu znajdziesz na stronie głównej www.katolik.pl, sekcja 'zawsze pod ręką').

 Re: Co to jest cudzołóstwo?
Autor: greg ()
Data:   2002-04-20 21:32

do Adama Pietrzaka

Adamie widzę że nie zrozumieliśmy się...
Widzisz... chodzi mi o precyzyjne określenie cudzołóstwa....czym ono jest . Czy te przykazanie jest dla Ciebie oczywiste? Jeżeli tak to jak je rozumiesz?
Tak samo jak zapiszę Ci :

pkt. 12 buduj zamek

co wg Ciebie ono oznacza? jaki zamek ? czy poświęcisz życie na budowę np. zamku-fortecy? a przekaz tego zapisu jest : buduj zamek ( do odzieży) i przez całe życie nie wypełniałeś tego przykazania. Niewiedza chroni?

Greg

 Re: Co to jest cudzołóstwo?
Autor: Adam Pietrzak ()
Data:   2002-04-21 09:27

Witam! W odpowiedzi na poprzednie pytanie prosiłem o przeczytanie katechizmu Kościoła Katolickiego - odpowiednih wskazanych punktów które tłumaczą czym jest cudzołóstwo.
Zbyt często cudzołóstwo rozumiane jest (dla wygody) jako współżycie z cudzą żoną. Tak jednak nie jest, kobieta niezamężna nie jest Twoją żoną, może się nią stać przez ślub sakramentalny. Cudzołóstwo najogólniej mówi o czystości.Na tak postawione pytanie mogę odpowiedzieć jednym słowem cudzołóstwo jest grzechem.
Dalej zupełnie nie wiem o co chodzi? Nie jestem zdolny do rozwiązywania tego rodzaju szarad.
Myślę,że warto przeczytać co na ten temat mówi Jezus - "Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w soim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa (Mt5,27-28).Pozdrawiam

 Re: Co to jest cudzołóstwo?
Autor: N. ()
Data:   2002-04-21 09:46

Ojciec Pio, też wyrzucał z konfesjonału!

 Re: Co to jest cudzołóstwo?
Autor: Adam Pietrzak ()
Data:   2002-04-21 09:47

Tak, wyrzucał z konfesjonału, jeśli ktoś przychodził, bez żalu za grzechy - donoszą opisy jego życia.
Kofesjonał jest miejscem sprawowania sakramentu pojednania - sakrament ten ma swoje warunki, które trzeba spełnić.
Ci którzy przystępują do sakramentu pokuty otzymują od miłosierdzia Bożego przebaczenie zniewagi wyrządzonej Bogu - poucza Sobór Watykański II - i równocześnie dostępują pojednania z Kościołem, któremu grzesząc zadali ranę, a który przyczynia się do ich nawrócenia miłością, przykładem i modlitwą. Sakrament ten nie działa jednak automatycznie, dlatego wierni przystępujący do kofesjonału "powinni przede wszystkim całym sercem nawrócić się do Boga". To wewnętrzne nawrócenie serca, zawierające żal za grzechy i postanowienie nowego życia, wyraża się wyznaniem grzechów wobec Kościoła, zadośćuczynieniem i poprawą życia.
Pozdrawiam

 Re: Co to jest cudzołóstwo?
Autor: miki (63.100.197.---)
Data:   2002-04-23 20:09

E greg., jeśli Ty śpisz, ale naprawdę śpisz !!! kiedy jesteś z tą kobietą to nie grzeszysz, bo "kto śpi nie grzeszy". Tylko Ty prawdopodobnie nie śpisz, kiedy z nią jesteś, a robisz co innego. Więc może nie mów, że śpisz, ale sam sobie odpowiedz co Ty robisz z tą kobietą, a nie owijaj w bawełnę i nie mów, że śpicie! To jest bałamucenie. Dokładnie wiesz o co chodzi, a piszesz, że śpicie .... eee ... bądź poważny.

miki, który z kobietami nie śpi, bo szkoda ...czasu. Spać to ja wolę sam, bo wygodniej i więcej powietrza ... A z kobietami w łózku to się co innego robi ... :-)

 Re: Co to jest cudzołóstwo?
Autor: ewa (---.opera-mini.net)
Data:   2013-05-14 20:45

Cudzołóstwo to stosunki płciowe z cudzą żoną, lub mężem potępione w Biblii. Cudze- łóżko tak też można to rozdzielić. Ktoś kto zdradza małżonka popełnia cudzołóstwo.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: