logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy w Wielkim Tygodniu odbywaja sie w kosciolach drogi krzyzowe?
Autor: ktos (---.206.114.232.telsat.wroc.pl)
Data:   2005-03-19 01:13

Tak jak w temacie
Bo dostalem na pokute droge krzyzowa i jak dotad na niej nie bylem:(

 Re: Czy w Wielkim Tygodniu odbywaja sie w kosciolach drogi krzyzowe?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2005-03-19 04:44

Zależy w jakim mieście, czy też parafii. Przed liturgią Wielkiego Piątku w moim mieście, co roku pod przewodnictwem ks. abpa, spod krzyża na Kamiennej Górze (dzielnica miasta) wyrusza centralna Droga Krzyzowa ulicami miasta, prowadząc do Kolegiaty (pierwszego kościółka, zbudowanego gdy osada rybacka otrzymała prawa miejskie, przeradzając sie w duże blisko ćwierćmilionowe miasto portowe).
Nie wiem jak to wyglada w twoim miejscu zamieszkania, ale... nic nie stoi na przeszkodzie, moim zdaniem, byś sam/a nabożnie, w swoim kosciele przeszedł wszystkie stacje Drogi Krzyzowej, modląc sie z ksiażeczki doi nabożeństwa, lub własnymi słowami. Mozna tak zapewniam. Przemodliłam w taki sposób niespodziewanie dla siebie samej, mając niewiele czasu i nie posiadając książeczki, przechodząc Droge Krzyzową na Wałach Jasnogórskich. Poszczególne stacje tak bardzo wyraziste, niesłychanie mocno oddziaływały na mnie w tamtej chwili. A słowa rozważań same płynęły wraz ze łzami oczyszczenia z mojej duszy. Dodam, ze było to niezbyt odległe w czasie od mego nawrócenia, kiedy to uczucia mistyczne co i rusz mnie ogarniały i sprawiły, że czułam się tak blisko Pana Boga, że już przy Nim zostałam, mam nadzieję na zawsze. Pozdrawiam i życzę dobrego odprawienia zadanej pokuty. Szczęść Boże.

 Re: Czy w Wielkim Tygodniu odbywaja sie w kosciolach drogi krzyzowe?
Autor: X. (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-03-19 04:54

Jeżeli byłoby Ci trudno samemu (?) odprawić Drogę Krzyżową, to są w kioskach przykościelnych lub księgarniach broszurki "Droga Krzyżowa", zawierające tekst modlitwy i przykładowe rozważania.
Przesyłam pozdrowienia.
Ps. Przy okazji pozdrawiam wszystkich Nocnych Marków

 Re: Czy w Wielkim Tygodniu odbywaja sie w kosciolach drogi krzyzowe?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2005-03-19 05:59

To kiedy w końcu ten nasz Klub Nocnych Marków powołamy do życia? Wiem, że dwa Marki, albo raczej Markowe (nie mylić z winem marki 'wino') juz tu są. Jeszcze tylko statuty i przyjmujemy nowych chetnych członków naszego Towarzystwa Wiecznej (albo wieczystej) Nocnej Adoracji. Pozdrawiam Kochana X. Szczęść Boże
Ps. Moze poprosimy ks. Moderatora, żeby nam takiego jednego kącika na Forum uzyczył?

 Re: Czy w Wielkim Tygodniu odbywaja sie w kosciolach drogi krzyzowe?
Autor: ofca (83.16.113.---)
Data:   2005-03-19 12:50

Drogę krzyżową możesz też sobie w domku odprawić...Nio chyba, że dostałeś wyraźne polecenie, aby iść do kościoła na drogę krzyżową.
A jeśli nie natrafisz już w swojej parafii na to nabożeństwo, to po prostu pomódl, porozważaj sobie w domu i przy następnej spowiedzi powiedz, że np. dostałeś polecenie iść do kościoła, ale niestety za późno Ci się przypomniało i już nie było okazji, ale pomodliłeś się w domku...
Pozdrawiam:) 3maj się <*/////////><

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: