logo
Środa, 25 kwietnia 2018
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Czy w Wielkim Tygodniu odbywaja sie w kosciolach drogi krzyzowe?
Autor: ktos (---.206.114.232.telsat.wroc.pl)
Data:   2005-03-19 01:13

Tak jak w temacie
Bo dostalem na pokute droge krzyzowa i jak dotad na niej nie bylem:(

Re: Czy w Wielkim Tygodniu odbywaja sie w kosciolach drogi krzyzowe?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2005-03-19 04:44

Zaley w jakim miecie, czy te parafii. Przed liturgi Wielkiego Pitku w moim miecie, co roku pod przewodnictwem ks. abpa, spod krzya na Kamiennej Grze (dzielnica miasta) wyrusza centralna Droga Krzyzowa ulicami miasta, prowadzc do Kolegiaty (pierwszego kocika, zbudowanego gdy osada rybacka otrzymaa prawa miejskie, przeradzajc sie w due blisko wiermilionowe miasto portowe).
Nie wiem jak to wyglada w twoim miejscu zamieszkania, ale... nic nie stoi na przeszkodzie, moim zdaniem, by sam/a nabonie, w swoim kosciele przeszed wszystkie stacje Drogi Krzyzowej, modlc sie z ksiaeczki doi naboestwa, lub wasnymi sowami. Mozna tak zapewniam. Przemodliam w taki sposb niespodziewanie dla siebie samej, majc niewiele czasu i nie posiadajc ksieczki, przechodzc Droge Krzyzow na Waach Jasnogrskich. Poszczeglne stacje tak bardzo wyraziste, niesychanie mocno oddziayway na mnie w tamtej chwili. A sowa rozwaa same pyny wraz ze zami oczyszczenia z mojej duszy. Dodam, ze byo to niezbyt odlege w czasie od mego nawrcenia, kiedy to uczucia mistyczne co i rusz mnie ogarniay i sprawiy, e czuam si tak blisko Pana Boga, e ju przy Nim zostaam, mam nadziej na zawsze. Pozdrawiam i ycz dobrego odprawienia zadanej pokuty. Szcz Boe.

Autor: X. (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-03-19 04:54

Jeeli byoby Ci trudno samemu (?) odprawi Drog Krzyow, to s w kioskach przykocielnych lub ksigarniach broszurki "Droga Krzyowa", zawierajce tekst modlitwy i przykadowe rozwaania.
Przesyam pozdrowienia.
Ps. Przy okazji pozdrawiam wszystkich Nocnych Markw

Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2005-03-19 05:59

To kiedy w kocu ten nasz Klub Nocnych Markw powoamy do ycia? Wiem, e dwa Marki, albo raczej Markowe (nie myli z winem marki 'wino') juz tu s. Jeszcze tylko statuty i przyjmujemy nowych chetnych czonkw naszego Towarzystwa Wiecznej (albo wieczystej) Nocnej Adoracji. Pozdrawiam Kochana X. Szcz Boe
Ps. Moze poprosimy ks. Moderatora, eby nam takiego jednego kcika na Forum uzyczy?

Autor: ofca (83.16.113.---)
Data:   2005-03-19 12:50

Drog krzyow moesz te sobie w domku odprawi...Nio chyba, e dostae wyrane polecenie, aby i do kocioa na drog krzyow.
A jeli nie natrafisz ju w swojej parafii na to naboestwo, to po prostu pomdl, porozwaaj sobie w domu i przy nastpnej spowiedzi powiedz, e np. dostae polecenie i do kocioa, ale niestety za pno Ci si przypomniao i ju nie byo okazji, ale pomodlie si w domku...
Pozdrawiam:) 3maj si <*/////////><

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: