logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jakimi słowami pobłogosławić dzieci przed ślubem?
Autor: Ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-04-14 16:16

Mam prośbę , proszę poradźcie jakimi slowami / w jaki sposob /pobłogosławić dzieci przed ślubem .Brak mi doświadczenia

 Re: Jakimi słowami pobłogosławić dzieci przed ślubem?
Autor: Andrzej Wasko, salwatorianin (---.hsd1.il.comcast.net)
Data:   2005-04-14 16:20

Przykladowy tekst blogoslawienstwa przeczyta Pani na stronie:
www.wodzirej.pl --> różności
pozdrawiam, moderator

 Re: Jakimi słowami pobłogosławić dzieci przed ślubem?
Autor: Lili (---.olsztyn.mm.pl)
Data:   2005-04-14 17:49

Ale można zajrzeć też do "Rytuału rodzinnego" - do kupienia w księgarniach katolickich (choć pewnie nie tylko) albo do przeczytania w parafialnych bibliotekach.

 Re: Jakimi słowami pobłogosławić dzieci przed ślubem?
Autor: ;-( (---.crowley.pl)
Data:   2005-04-15 11:12

Ale bym chciała by moja mama zadała takie pytanie. Albo mama mojego narzeczonego. Dlaczego ród dobrych mam i teściowych wymiera? A tak to moja przyszła teściowa podtyka pod nos mojemu narzeczonemu inne panny na wydaniu. Ja bym chciała by była choć obojętna, nawet błogosławić nie musi, byle nie deptała. Ciekawa jestem ile ma lat Pani córka/syn. Pewno grubo po trzydziestce. Bo takie dwudziesto-pięcio letnie smarkule nie powinny brać ślubu.
Najpiękniejsze błogosławieństwa są prosto z serca a nie książki.

 Re: Jakimi słowami pobłogosławić dzieci przed ślubem?
Autor: Kitty (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-04-15 13:53

Jak to dwudziestopięcio letnie smarkule? Mam mniej lat niż 25 i już smarkulą się nie czuję, chociaż może nie myślę jeszcze o ślubie. A jak ktoś chce brać ślub, to nie jest ważny wiek, tylko dojrzałość. A'propos, podobno kobieta do 25 roku życia powinna urodzić pierwsze dziecko. Jak byś chciała to pogodzić? Lepiej wziąć ślub mając nawet 20 lat niż żyć w nieczystości i grzechu.

 Re: Jakimi słowami pobłogosławić dzieci przed ślubem?
Autor: Marta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-04-17 23:48

Miałam okazję widzieć kilka "błogosławieństw" młodych przez rodziców. Kiedy brałam ślub obejrzeliśmy kilka kaset i ustaliliśmy z rodzicami przebieg błogosławieństwa. Ale podam Tobie 3 przykłady

1. Ślub mojej siostry - każdy z rodziców podchodził, mówił coś od siebie, brał krzyżyk i błogosławił nim, dawał do całowania a potem całował młodych - problemy były dwa - łzy matek które zapominały co by tu powiedzieć, i niewprawne "machanie" krzyżem - każdy w inną stronę.

2 Mój ślub - jak już wspomniałam ustaliśmy wszystko z rodzicami. Teściu jako "niespotykanie spokojny człowiek" powiedział kilka słów w stylu "kochane dzieci razem z Jezusem i z Matką Boże rozpoczynacie nową drogę życie, niech Ona was prowadzi i chojnie obdarowuje łaskami" - dosłownie było ze dwa zdania. I wtedy teściu pobłogosławił krzyżykiem i dał do ucałowania. A potem sam całował. A potem reszta rodziców rysowa krzyżyk na naszych czołach i całowała. Przebiegła sprawnie, a mamusie sobie spokojnie płakały.

3. Mojego szwaga - młodzi dali teściowi "niespotykanie spokojnemu człowiekowi" pół kartki wydrukowanej z pięknym tekstem błogosławieństwa do wyłuczenia się na pamięć. Teściu zapomniał że jest "niespotykanie spokojny człowiek" i sie wkurzył i powiedział że wszyscy będą w takim razie czytać jak oni nie dadzą mu powiedzieć samemu, własnymi słowami. No i czytali, tekst powiesili na lampie żeby nie było widać. A na kasecie fajnie widać, zamiast patrzeć na młodych wszyscy wpatrują sie w stojąca obok lampę.

Widzisz, niby nieistotny banał, ale dobra organizacja sprawiła że nasze błosławieństwo było krótkie, zwięzłe i szczere i nie sprawiło problemów i niekomu snu z powiek nie spędzało - polecam.

 Re: Jakimi słowami pobłogosławić dzieci przed ślubem?
Autor: Leszek (---.chello.pl)
Data:   2008-12-24 16:42

/.../

Przecież odpowiedz jest w watku, prosze jeszcze raz sprawdzic.
p.o. moderatora

 Re: Jakimi słowami pobłogosławić dzieci przed ślubem?
Autor: Marzena (89.72.119.---)
Data:   2009-10-11 20:33

Za dwa tygodnie mam pobłogosławić młodą parę i zastąpić rodziców panny młodej, którzy nie żyją. Jak to zrobić krotko żebym nie zdążyła sie rozryczeć. dziękuję za pomoc i pozdrawiam Marzena

 Re: Jakimi słowami pobłogosławić dzieci przed ślubem?
Autor: Anna Maria (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2010-07-21 16:46

Osoba 25-letnia to nie smarkula. Mam jeszcze raz tyle lat, z mężem przeżyliśmy wspólnie w zgodzie i miłości 28 lat. Teraz będziemy błogosławić naszą córkę - 26-letnią i jej przyszłego męża. Błogosławieństwo rodziców, to bardzo ważna rzecz, nie tylko zwyczaj ludowy. W nim zawiera się prośba, aby sam Bóg opiekował się młodymi małżonkami, a w przyszłości ich rodziną.
Przykre to, że nie możesz liczyć na takie błogosławieństwo.
A może właśnie ty zamiast chować w sercu urazę powinnaś zacząć się modlić za przyszłą teściową? Prosić Boga o przemianę jej serca i zmianę nastawienia do Ciebie? Tam gdzie my nie możemy, tam Bóg da sobie radę. Chociaż jestem zupełnie obcą mamą, życzę Ci dużo miłości, pokoju serca i szczęśliwego, opartego na silnym fundamencie małżeństwa. Niech Bóg Ci błogosławi, wspiera w trudnych chwilach, a Najświętsza Matka otacza swoją opieką.

 Re: Jakimi słowami pobłogosławić dzieci przed ślubem?
Autor: Jolanta (---.mysliborz.vectranet.pl)
Data:   2012-06-24 14:36

Za tydzień będę błogosławić młodą parę. Na tę okazję samodzielnie można przygotować tekst błogosławieństwa.

Żyjąc w bezustannym pędzie spowitym wschodem i zachodem słońca pozostańcie Justyno i Pawle niezmienni. Starajcie się drogie dzieci unicestwić każde złe wyobrażenie o życiu rodzinnym, życiu w trosce i trudach dnia powszedniego. Każde złe wyobrażenie o życiu rodzinnym, to jednak myśl wątła i zwiewna, dlatego pełna ufności w to, wierzę w waszą siłę i więzy miłości.
Ty Justyno, moja córko, jesteś mym największym skarbem, jednym z dwojga, które urodziłam i dlatego pozostaniesz mimo burz w moim sercu na zawsze, w sercu matki.
Ty Pawle pozostań mimo burz i trudów w sercu Justyny. Tego jako matka Justyny, a teraz też i twoja sobie najbardziej życzę.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: