logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy modlitwa o miłość ma sens?
Autor: Iza (---.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   2005-05-23 21:51

Czy jest sens modlitwy o miłość drugiej osoby? Na dzień dzisiejszy moje uczucie jest bez odwzajemnienia, wręcz pewien rodzaj niechęci. Kiedyś nasze stosunki były ekstra, ale teraz wszystko jest beznadziejne i zapadło już bardzo długie milczenie. Teraz czy jest sens prosić o miłość tej osoby? Z jednej strony z Bogiem można wszystko, a z drugiej: „…Bądź wola Twoja…”. Sam nie wiem co robić bo ciągnie się to już bardzo długo. A może jeszcze jakieś inne rozwiązanie tej ciężkiej dla mnie sprawy? Może jakiś sposób na zapomnienie? Proszę o porady i Bóg zapłać za każde napisane słowo.
P.S.
Mam 18 lat.

 Re: Czy modlitwa o miłość ma sens?
Autor: Judyta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-23 22:32

Sens modlitwy o miłość jest zawsze, ale nie stawiaj Bogu granic typu: tylko ten i nikt inny. Pamiętaj Bóg Ci da tego, kto będzie dla Ciebie najlepszy.

 Re: Czy modlitwa o miłość ma sens?
Autor: Paweł (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-23 22:56

Ja dochodzę do wniosku, że najlepiej jest zawierzyć Bogu. Kiedyś prosiłem Go o coś, byłem pewien, że tego chcę i nie obchodziło mnie czy to będzie tak jak sobie planuję, po prostu tego chciałem i dostałem i teraz myślę, że może lepiej by było, jakby Bóg nie wysłuchał tych próśb...

 Re: Czy modlitwa o miłość ma sens?
Autor: bartek (82.177.75.---)
Data:   2005-05-23 23:33

polecam przeczytanie ewangelii sw. Lukasza od poczatku:)
"Dla Boga bowiem nie ma nic niemozliwego" Lk 1,37.
zacytuje pewnego ksiedza: "Nie ma modlitwy niewysluchanej. Jesli czyniona jest z wiara, jesli jest otwarta na kazde rozwiazanie, to ZAWSZE zostaje wysluchana":)
Z Panem Bogiem:)

 Re: Czy modlitwa o miłość ma sens?
Autor: Marta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-24 02:04

Czy Ty aby nie jesteś tą Izą z wątku "Jestem z żonatym mężczyzną"? Bo jesli to jego miłość opadła "na dzień dzisiejszy" to nie ma co prosić, tylko dziękować Panu Bogu.
A jeśli się pomyliłam, to przepraszam.

 Re: Czy modlitwa o miłość ma sens?
Autor: życie człowieka zmienia (---.crowley.pl)
Data:   2005-05-24 20:35

Nie ma o ile sama nie starasz się współpracować z Bożą łaską w urzeczywistnianiu tego marzenia poprzez czyny.
A poza tym - a może tak otworzyć okno i wziąść głęboki wdech świerzego ciepłego powietrza? Dziś jest dzień ŻYJ.

 Re: Czy modlitwa o miłość ma sens?
Autor: _ (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-25 21:43

My nie wiemy, czy Bóg daną osobę nam przeznacza, więc przy takiej modlitwie można dodawać, że "proszę o(...), jeśli to jest zgodne z Twoją(Bożą) wolą.

 Re: Czy modlitwa o miłość ma sens?
Autor: Anna (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-26 22:04

Ja Ci radzę powierzyć to całkowicie Bogu i nie robić nic na siłę.On Ci da wszystko we własciwym czasie.Czasem trudno przyjąć wolę Boga, ale UWIERZ,ze ona jest dobra dla nas, nawet gdy oczekujemy czegos innego.Pozdrawiam i zycze szczescia w miłości:))

 Re: Czy modlitwa o miłość ma sens?
Autor: Asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-10-14 13:38

Modlitwa zawsze ma sens jeśli sie prosi z wiara. Trzeba jednak pamietac ze nic na siłę i nie można nikogo zmusić do miłości. Można spróbować tak.
Panie Jezu kocham (imię) tęsknie za nią/nim oddaje jej/jemu swoją miłość i proszę Cię Pani Jezu o jej/jego miłość. Wierzę, ze pozwolisz być nam razem jeśli będzie to dla nas dobre. Amen

 Re: Czy modlitwa o miłość ma sens?
Autor: Patrycja (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-10-19 11:05

Jestem w podobnej sytuacji wszystko było ok. aż nagle adaś powiedział ze mnie chyba nie kocha. życie straciło sens a ja czuje że to właśnie z nim byłabym szczęśliwa. spotykamy sie jesteśmy przyjaciółmi czasami czuje jakby jego miłość wracała. ale on milczy na ten temat - boje sie pytać. co dzień modle się by Adaś pokochał mnie jeszcze bardziej niż ja jego chodzę na Mszę i proszę tylko o to. mam nadzieję że Pan mnie wysłucha.

 Re: Czy modlitwa o miłość ma sens?
Autor: Gosia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2010-02-02 19:47

To prawda - nie ma modlitw niespełnionych. Kiedyś bardzo kogoś kochałam i prosiłam Boga ze łzami w oczach o jego miłość. Stało się - nie mogliśmy być razem. Po latach od osoby trzeciej dowiedziałam się, że byłam miłością jego życia - już po fakcie i było za późno ponieważ oboje mieliśmy już swoje życie. Zdałam sobie sprawę, że moje gorliwe modlitwy zostały wysłuchane, jednak Pan Bóg zmienił bieg naszych ścieżek. Do tej pory rozmyślam - może to właśnie tak miało być - a może jeszcze kiedyś nasze ścieżki się zejdą. W każdym bądź razie nic na tej ziemi nie dzieje się przez przypadek - mamy swoją misję i żyjemy wg własnej "legendy".

 Re: Czy modlitwa o miłość ma sens?
Autor: Japoneczka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2010-02-26 17:56

Modlę się o miłość jednego chłopaka i o to abyśmy byli razem. Naprawdę wierzę, że będziemy razem i sama robię dużo w tej sprawie. Ale jeżeli inna jest wola Boża, to jej w pełni poddam się. Ale uważam, że o miłość zawsze warto się modlić.

 Re: Czy modlitwa o miłość ma sens?
Autor: Karolina (81.219.163.---)
Data:   2010-06-29 13:57

Ma sens. Ponieważ kiedyś zostaniesz wysłuchana i jeśli macie być razem to będziecie. Potrzeba tylko czasu.

 Re: Czy modlitwa o miłość ma sens?
Autor: Ola (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-08-04 11:41

Tak jak już było wspomniane, modlitwa o miłość ma sens, jeśli jest wypowiadana z wiarą. Jestem w podobnej sytuacji. Między nami było wszystko w porządku. A teraz nawet nie mamy ze sobą stałego kontaktu. Ale wierzę, że Pan Bóg spełni moją prośbę. Potrzeba tylko trochę czasu i zależy to również od Jego woli. Amen.

 Re: Czy modlitwa o miłość ma sens?
Autor: Gosia (---.centertel.pl)
Data:   2011-08-09 22:53

Myślę, że modlitwa zawsze ma sens i nie można mieć ku temu wątpliwości. Pan Jezus przecież chce naszego szczęścia w życiu, aby nasze sprawy się poukładał pomyślnie. Ale i my musimy się nauczyć i wejść w głębszą relację z Nim, zaufać Mu w różnych sprawach, wsłuchać się w to co On do nas mówi. Cały czas dookoła nas dzieją się cuda, tylko człowiek jest zapędzony, pracą, swoimi sprawami, że tego nie dostrzega. Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy to o co prosimy jest zgodne z wolą Pana Boga, bo wiemy, że On chce naszego szczęścia. Bardzo prosiłam kiedyś aby mi się życie ułożyło z pewnym chłopakiem, błagałam Pana Boga aby się ułożyło, prosiłam o jego miłość. Jednak nic z tego nie wyszło. Myślałam, że to jest właściwy człowiek, jednak się głęboko myliłam. Bóg nie dopuścił do sytuacji abym z tym człowiekiem była, abym zmarnowała sobie życie i była potem nieszczęśliwa. Teraz już zdaję się na wolę Pana Boga, On wie już jakiego człowieka mi postawić na drodze, abym mogła stworzyć szczęśliwą rodzinę, abym miała kochającego męża. Ale oczywiście cały czas modlę się o to, i głęboko ufam, że sprawa ta się poukłada. Bóg wie co dla nas jest dobre. Czasami staramy się układać życie po swojemu według naszego planu, a potem zmieniają się nasze losy i wychodzi całkiem inaczej, ale ta nowa zmiana jest nam dana na lepsze i potem dziękujemy Bogu, że cały czas czuwa nad naszym życiem, żebyśmy nie zrobili jakiejś głupoty i potem żałowali, bo nie byłoby już odwrotu sytuacji. Trzeba każdą potrzebę zawierzyć, zaufać Bogu, modlić się i dziękować, a wtedy w naszym życiu będą dokonywały się cuda.

 Re: Czy modlitwa o miłość ma sens?
Autor: Ewa (---.star.net.pl)
Data:   2011-08-26 16:58

Wciąż wierzę, że uda mi się "wymodlić". Było dobrze między nami, ale doprowadziłam niestety do sytuacji, po której usłyszałam, że ten człowiek żałuje, że się ze mną zadawał. Jednak wierzę, że Bóg dopomoże.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: