logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Szatan bardzo sprytnie mnie załatwił. Na zasadzie domina.
Autor: piotr (---.udn.pl)
Data:   2005-05-27 22:01

Naprawdę nie wiem dlaczego piszę to tutaj, przypadek, a może Ktoś tak chciał, nie wiem czy coś tym zyskam, ale spróbuję. Zrobiłem w życiu jeden błąd niewielki, ktoś by powiedział "błachostka" ale zmienił on moje życie bardzo i to niestety na gorsze. Szatan bardzo sprytnie mnie załatwił... cielesność. Uległem grzechowi samogwałtu. Zapyta ktoś w czym problem? A no w tym że zadziała tutaj zasada domina. Wstyd, kłamstwo itd. Unikanie spowiedzi to po pierwsze. Przyznam że parę razy się udało, ale potem totalna klęska. No bo jak to chłopak taki jak ja oazowicz, ministrant z dobrej katolickiej rodziny i tak strach przed spowiedzią i myśl o tym co ludzie pomyślą pociągnął następną kostkę domina... świętokradczą komunię, jedną drugą, trzecią, i tak będąc w centrum życia katolickiego stałem się Judaszem. I tu przygniótł mnie mój grzech tak, że podnieść się nie mogę. Boję się konfesjonału i chociaż okazji było wiele, chociaż modlę się jak najgoręcej potrafię to siły nie mam. To dziwne ale czuję się jak patrzący na Boga przez bardzo grubą szybę w którą od lat bezskutecznie tłukę głową, a boję sie przejść przez furtkę "konfesjonału". Nie wiem czy to co piszę coś pomoże, chociaż bardzo bym chciał. Może jeśli przeczyta to jakiś kapłan... nie wiem jestem z Radomia, może myśl że ktoś już wie pomoże, będzie mi łatwiej. A wszystkich innych którzy to przeczytają proszę o modlitwę i ostrzegam nie zróbcie takiego błędu jak ja.
Piotrek

 Re: Szatan bardzo sprytnie mnie załatwił. Na zasadzie domina.
Autor: bartek (82.177.75.---)
Data:   2005-05-27 22:28

mialem podobny problem..."zrobilem to 2 razy, to jeszcze nie tak duzo...pojde przyjac Komunie, zeby nie bylo..."...powiedz mi: kto jest w konfesjonale? kto? ksiadz? tak. ale w ksiedzu CHRYSTUS. CHRYSTUS.
Tematem ostatniej pielgrzymki Ojca Swietego do Polski było: "Bóg bogaty w miłosierdzie". On wszystko Ci przebaczy, jesli bedziesz zalowal...bo zalujesz, prawda? pozbadz sie myslenia, ze spowiadasz sie przed ksiedzem...spowiadasz sie przed Panem...ja wiem..to latwo sie mowi...i ciezko pomyslec sobie nagle ze tam jest Pan Jezus, ze nie trzeba odczuwac wstydu...sam mam czasem z tym problem...ale nie martw sie:) modl sie a wszystko bedzie dobrze:) aha. zeby wygrac. znajdz cos na czym Ci zalezy...i walcz dla tego czegos, a wlasciwie kogos[ i oczywsicie po pierwsze Kogos:)]. "Zyj tak, jakby od jakości Twojego zycia zalezal los swiata" i pozbadz sie wszystkiego co do grzechu prowadzi...:) za kazdym razem jesli pojawi sie jakas pokusa wbrew Twojej woli, mow "Nie." . ja zwykle odmawiam wtedy jakas modlitwe:)
z Panem Bogiem:)

 Re: Szatan bardzo sprytnie mnie załatwił. Na zasadzie domina.
Autor: Ester (---.chello.pl)
Data:   2005-05-27 22:44

To Ty załatw teraz Szatana.
Powiedz ksiedzu w konfesjonale, jak trudno utrzymac Ci czystosc.
Znajdz księdza,który Cie rozumie.
Sweity Piotr także grzeszył.
Papiez chociaz kieruje Kościołem takze się spowiada i wykonuje zalecenia spowiednika.

 Re: Szatan bardzo sprytnie mnie załatwił. Na zasadzie domina.
Autor: Andzia22 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-27 22:51

Nie bój się, wypłyń na głębie.
Szatan tak działa - najpierw pokazuje przyjemność, zachęca, a potem, jak gdyby nigdy nic, zostwia nas samych ze wstydem, poczuciem beznadziei...
Idź do spowiedzi. Nie pozwól wygrać sztanowi. Siłę i moc czerpie się od Jezusa właśnie z Sakramentów, gdyż to one są źródłem Życia. Sam sobie nie poradzisz, musisz do walki z grzechem zaprosić Jezusa.
Życzę Tobie, Piotrze odwagi i wytrwałości mimo potknięć, z którymi możesz się jeszcze nie jeden raz spotkać. Pamiętam w modlitwie.
Z Jezusem - Ania

 Re: Szatan bardzo sprytnie mnie załatwił. Na zasadzie domina.
Autor: mama (---.proxy.aol.com)
Data:   2005-05-27 23:09

Ja kiedys wrocilam po pieciu latach. I po duzo bardziej "wstydliwej" przeszlosci, niz Twoja. Tez bylo mi trudno, ale po mszy niedzielnej spotkalam dawnego Kolege, teraz ksiedza. Porozmawialismy i powiedzialam Mu o tym, ze chce isc do spowiedzi, ale nie umiem - boje sie, wstydze. Zachecil mnie do pojscia do spowiedzi na drugi dzien. Jeszcze tego samego wieczoru umowilam sie z wikarym z tej parafii na spowiedz z rana, o siodmej. Cala noc nie moglam spac. Cala fizycznie az sie trzeslam. Ostatnia godzina byla najgorsza - szatan robil co mogl. Ale zaparlam sie i poszlam. I wyszlam szczesliwa. :) Czego i Tobie zycze.

Jezus czeka. Czeka na Twoj powrot od dawna. Nie pozwol, by musial czekac kolejny dzien. Zaufaj Mu. On Cie kocha. Idz do spowiedzi dzisiaj, a najpozniej jutro.

 Re: Szatan bardzo sprytnie mnie załatwił. Na zasadzie domina.
Autor: życie człowieka zmienia (---.crowley.pl)
Data:   2005-05-27 23:25

Po pierwsze nie jest jeden kościół na tym świecie. Idź do innego. A po drugie - błogosławiona wina - bo poznałeś że ten człowiek z piedestału ministarant, oazaowicz jest zwykłym śmiertelnikiem i jak kazdy z nich musi sie strzec. To dobra rzecz do ćwiczeniu się w pokorze.

 Re: Szatan bardzo sprytnie mnie załatwił. Na zasadzie domina.
Autor: A (---.warszawa.sdi.tpnet.pl)
Data:   2005-05-28 00:53

Cześć Piotrku,
Do niedawna byłam w podobnej sytuacji, dlatego doskonale rozumiem tę "grubą szybę" o której piszesz...
Ty przecież dobrze wiesz, że Jezus Cię kocha i że czeka na Ciebie, tylko ten strach i wstyd... Napiszę Ci co mi najbardziej pomogło, może i Tobie to coś da...

1. Jak zaczęłam prosić, to już nie przestałam.
I wiesz myślę, że to jest dar, że czujesz to teraz, nie daj temu ostygnąć, tylko proś o pomoc, idź przed Tabernakulum i proś, płacz. Błagaj wszystkich Świętych razem i każdego z osobna, ale też pytaj wszędzie gdzie możesz, gadaj o tym na necie, proś o modlitwę, rozdmuchaj to pragnienie, nie daj temu ostygnąć, myśl o tym cały czas, nie daj złemu wmówić Ci, że Chrystus nie próbuje właśnie w tym czasie Ci pomóc. W niebie o Ciebie właśnie teraz walczą.

2. To musi być Twoje "tak", czyli ruch należy do Ciebie. Wystarczy bardzo malutkie, o resztę już On sam się będzie martwił. Ja na necie znalazłam adres email zupełnie mi nieznanego kapłana z mojego miasta. Napisałam parę zdań, głównie, że się boję i czy nie zgodzi się spotkać - zgodził się. Widzisz, to nic trudnego, masz świadomość, że możesz się wycofać, nie odpowiedzieć mu już więcej - a jak się uda to ile zyskasz!

4. Ja obiecuję modlitwę, gorącą, bo dobrze wiem, że to nie zabawa. A z Nim wszystko jest możliwe, nie da Ci zginąć, bo jesteś Jego. Wybrał sobie Ciebie i zrobi wszystko żebyś do Niego wrócił.

Pozdrawiam
A

 Re: Szatan bardzo sprytnie mnie załatwił. Na zasadzie domina.
Autor: Jurek (---.214.68.59.dyn.iinet.net.au)
Data:   2005-05-28 02:16

Drogi Piotrku,
Bede sie modlil.
Jurek

 Re: Szatan bardzo sprytnie mnie załatwił. Na zasadzie domina.
Autor: Ta,która cię rozumie!!! (80.51.191.---)
Data:   2005-05-28 09:26

Niech nie zabraknie w Twojej wierze słowa i postawy: NATYCHMIAST. To słowo jest zbawcze w takiej sytuacji. Tez jestem w to uwikłana już ładnych parę lat. Po ludzku jest coraz gorzej,upadam prawie codziennie,a jednak NATYCHMIAST idę to Tego, który mnie umacnia, bo
"Pan mi powiedział: Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali. Najchętniej więc będę się chlubił z moich słabości, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusa. Dlatego mam upodobanie w moich słabościach, w obelgach, w niedostatkach, w prześladowaniach, w uciskach z powodu Chrystusa. Albowiem ilekroć niedomagam, tylekroć jestem mocny" 2 Kor 12, 9-10.
On czeka. To co BYŁO, juz nie wróci, już tego nie naprawisz-powierz się Jego Miłosierdziu, to co JEST, to Jego wola, więc poddaj się jej, a to co BĘDZIE, jest tajemnicą, którą tylko On poznał - zaufaj Mu. Dobrze, że się wstydzisz-o to chodzi... To wszystko uczy pokory :) Uśmiechnij się do Boga, do Tego, który szalenie cię KOCHA (nie żartuję ) i powiedz: idę do ciebie Ojcze. Kiedy już wypowiesz te słowa, to IDŹ natychmiast, nie czekaj, nie ogladaj się wstecz, bo tego właśnie chce szatan Człowiek, który patrzy za siebie, mija to co najważniejsze, czyli drogę, która prowadzi na Szczyt. "Kochać to znaczy POWSTAWAĆ".

 Re: Szatan bardzo sprytnie mnie załatwił. Na zasadzie domina.
Autor: aRIELKA (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-28 10:02

cZYTAJ "Miłujcie się", to fantastyczne czasopismo, wydawane przez Chrystusowców z Poznania. Wielu młodych ludzi ma takie problemy jak Ty. Nie załamuj się. Cierpienia przez które przechodzisz jeszcze bardziej zbliżą cię do Boga. A szatan, no cóż nienawidzi nas tak bardzo, że że gdyby Bóg nas nie chronił nikt nie pozostał by przy życiu. Odwagi.

 Re: Szatan bardzo sprytnie mnie załatwił. Na zasadzie domina.
Autor: Maria (---.icpnet.pl)
Data:   2005-05-28 10:04

Witaj Piotrku! Zapewniam Cię o modlitwie i Ty z niej nie rezygnuj. Modlitwa działa cuda, modlitwa ma tak wielką siłę, że pokona wszystko. Życzę Ci z całego serca wszystkiego dobrego i bądź dobrej myśli. Ufaj Panu, nawet jeśli zgrzeszyłeś, a może nawet tym bardziej,że zgrzeszyłeś. Bóg wybacza wszystko, pamiętaj, On czeka na Ciebie. Idź do Niego i wracaj zdrów.

 Re: Szatan bardzo sprytnie mnie załatwił. Na zasadzie domina.
Autor: kiciaa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-28 13:59

ja się kiedys wstydziłam na spowiedzi powiedziec... pewnego grzechu- zataiłam, później o tym zapomniałam i tak przez ponad trzy lata przystępowałam do Komunii i spowiedzi świętokradzkiej. Jakies dwa lata po tej pierwszej spowiedzi świętokradzkiej Bóg postawił na mojej drodze kapłana- wikarego z mojej parafii. Po spowiedziach u niego(choć były jeszcze świętokradzkie) zaczełam "porzucać" grzechy, które wcześniej powtarzały sie na każdej spowiedzi i po jakimś czasie przypomniałam sobie, że nie powiedziałam wszystkiego Bogu na spowiedzi. Umówiłam się z tym księdzem na spowiedz powiedziałam wszystko od początku i on mnie nie potępił(a przecież widzial ze czesto jestem w kosciele, chodze do komunii i ile razy byłam u niego u spowiedzi, znal mnie dosc dobrze i praktycznie nic mi na tej spowiedzi nie powiedzial, nie nakrzyczał), a Jezus mi wybaczył. I tez sie bałam, ale Jezus mi pomógł. Jeśli mogę Ci doradzić to ja tę dobrą spowiedz przezylam "bez konfejonału" i było mi latwiej, więc skoro jestes ministrantem to mozesz z księdzem tak normalnie zagadac np. po mszy i poprosić o spowiedź, a także oto zeby byla poza konfesjonałem. ksiądz napewno się zgodzi- zwłaszcza jeśli Ciebie zna.

 Re: Szatan bardzo sprytnie mnie załatwił. Na zasadzie domina.
Autor: kos (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-28 16:33

Piotrze, cielesność dał nam dobry Bóg i przecież wie, jak nam trudno używać jej tylko do szlachetnych celów. Tobie dał również bardzo wrażliwe sumienie, bo wielu chłopców w Twoim wieku nie ma poczucia grzechu z tego powodu i nawet nie przychodzi im do głowy spowiadać się z tego. Jednak kazdy odpowiada przed Panem właśnie zgodnie z własnym sumieniem. I tu szatan wykorzystuję Twoją wrażliwość i poprzez samoobwinianie oddala CIę od Boga. I nie przez dotychczasowe grzechy, ale przez Twoją postawę dzisiaj osiąga swoje zwycięstwo. Nie ma takiej ludzkiej winy, której Chrystus nie zmył własną Krwią i nie wolno stawiać własnych win ponad Tę Najświętszą Ofiarę. Myśl o tym, co powie Bóg, a nie ludzie i nie daj się dalej prowadzić szatanowi. Z Bogiem.

 Re: Szatan bardzo sprytnie mnie załatwił. Na zasadzie domina.
Autor: K. (---.idea.pl)
Data:   2005-05-29 16:10

Masz racje, demon mocno cie uchwycil. Pycha, drogi kolego. NIe wstyd zgrzeszyc, nawet zabic, tylko wstyd sie przyznac.
Demon zawsze tak dziala, niewazne, jaki to grzech. NAajpierw do niego kusi, a potem oskarza.
A my, zamiast patrzec na Jezusa, ktory znajac nasze serca, dal sie za nas zabic, patrzymy na szatana i jego wlasnie sluchamy.
Podobnie dzialaja grupy przestepcze - zachecaja do popelnienia drobnego przestepstwa, a potem szantarzujac, ze o tym doniosa, zmuszaja do popelniania coraz to powazniejszych. Identycznie wciaga sie w prostytucje, najczesniej robiac dziwczynie zdjecie z chlopakiem, ktorego ona moze nawet kocha.
Wiec nie daj sie, patrz na Jezusa. Idz do spowiedzi, z prostota powiedz to strasznie sie wstydzisz, ze boisz sie odrzucenia, ze nie umiesz sobie wybaczyc, ze zgrzeszyles pycha i bardzo chcialbyc byc znowu maly, pokorny i czysty. Pan cie wyslucha.

 Re: Szatan bardzo sprytnie mnie załatwił. Na zasadzie domina.
Autor: Marcin (---.energis.pl)
Data:   2005-05-29 20:10

Pokój Tobie
Ja wiem co usłyszysz po wyznaniu win - "Bóg odpościł ci twoje grzechy idź w pokoju."
Pan z Tobą
Marcin

 Re: Szatan bardzo sprytnie mnie załatwił. Na zasadzie domina.
Autor: Patrycja (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-29 21:55

Drogi Piotrze, podam Ci adres strony Ruchu Czystych Serc (zachęcam):
www.rcs.org.pl
Na tę stronę możesz wejść także przez stronę "Miłujcie się" (dział RCS), które możesz zaprenumerować. Tam są opisywane podobne problemy...:
http://www.tchr.org/milujcie/
Serdecznie pozdrawiam.

 Re: Szatan bardzo sprytnie mnie załatwił. Na zasadzie domina.
Autor: piotr (---.udn.pl)
Data:   2005-05-30 21:56

Nie wiem mam jak wyrazić swoją radość... UDAŁO SIĘ!!! Dzisiaj po wielu latach znowu klęknąłem przy kratkach konfesjonału a ON bogaty w miłosierdzie mi wybaczył. Wiem, że przede mną długa, trudna droga ale z Chrystusem u boku napewno dam radę. Chciałem Wam wszystkim serdecznie podziękować za rady, słowa otuchy a przede wszystkim za modlitwę. Wiem, że to i dzięki Wam miałem siłe by pojednać się z Panem. Bóg Wam zapłać.
Pamiętajmy o sobie w modlitwach nadal - tak jest dużo łatwiej.
Pozdrawiam.
Piotrek

 Re: Szatan bardzo sprytnie mnie załatwił. Na zasadzie domina.
Autor: bartek (82.177.75.---)
Data:   2005-05-30 22:28

bedzie dobrze:) postawiles pierwszy krok:)
pozdrawiam

 Re: Szatan bardzo sprytnie mnie załatwił. Na zasadzie domina.
Autor: Patrycja (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-30 23:07

Piotrze, bardzo się cieszę... :))

 Re: Szatan bardzo sprytnie mnie załatwił. Na zasadzie domina.
Autor: Marek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-02-17 23:09

Także chcę wyznać swoje grzechy i iść do spowiedzi bo mam lęki o zbawienie też ma wstyd i lęk przed wyznaniem jego grzechów więc panie Piotrze trzeba wyrzucić te brudy. Jezu Ufam Tobie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: