logo
Wtorek, 16 stycznia 2018
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 dlaczego Jezus plakal?
Autor: Teresa ()
Data:   2002-05-09 23:37

serdecznie pozdrawiam wszystkich czytajacych.
Pare dni temu napisalam do forum z dwoma pytaniami:
- dlaczego Jezus plakal w Ogrodzie Oliwnym? Jako Syn Bozy przeciez sie nie bal tego co bylo przed nim, i wiedzial ze zmartychwstanie.
- dlaczego mowi sie ze Chrystus zmartwychwstal po 3 dniach jesli to bylo 1.5 dnia ( piatek noc, sobota i sobota noc).
Pomoc w odpowiedzi na powyzsze pytania jest b. wazna - moj maz jest muzulmaninem - ostatnio pomiedzy mna a nim i jego znajomymi wywiazala sie dyskusja na temat religii ( mojej jak i ich tj islamu). Niestety nie potrafilam odpowiedziec na wyzej wymienione pytania, wiem ze do tej dyskusji jeszcze powrocimy
pozdrawiam

 Re: dlaczego Jezus plakal?
Autor: Karol ()
Data:   2002-05-10 10:28

Bog tak kocha swoj lud ze dla naszego zycia wiecznego dal nawet swego syna Chrystusa. A jak wiesz z Biblii to Chrystus stwarzal swiat i caly wszechswiat wlacznie z ludzmi.
Chrystus plakal z milosci do ludzi aby sie opamietali plakal z rozpaczy ze swiat jest taki grzeszny, mogl tez plakac ze swoi go nie przyjeli Wiele mial powodow do tego aby plakac.
Chociaz Chrystus jest Bogiem w tym momencie unizyl sie do czlowieczenstwa i musial zwyciezyc ten wielki boj w ogrodzie oliwnym On mogl jednym slowem to wszystko zmienic ale tego nie zrobil Wziol na siebie wszystkie grzechy tego swiata rowniez grzechy Twoje i moje. Bylo mu napewno ciezkoNapewno jak mu bylo trodno swiadcza slowa do Ojca "Wez o demnie ten kielich.."
Bylo mu naprawde ciezko i musial w tym swoim czlowieczenstwie wytrwac do konca a odczowal ten caly bol tak jak my odczowamy w kazdej chwili zycia


Zydoski sposob liczenia byl troche inny Oni liczyli dni
od zachodu slonca do zachodu. Biblia o tym mowi. Kiedy Chrystus zmarl w piatek nie bylo jeszcze po zachodzie slonca mozna to zaliczyc jako pierwszy dzien. W piatek po zachodzie zaczol sie drugi dzien a w sobote po zachodzie byl juz dniem trzecim Chrystus mogl zmartwychwstac w niedziele tuz przed switem lub w nocy. Niewiasty jak sprawozdaje Biblia przyszly w niedziele wczesnym rankiem i Chrystusa juz nie bylo

 Re: dlaczego Jezus plakal?
Autor: jjj ()
Data:   2002-05-10 11:43

Jezus płakał, ponieważ jak mówi modlitwa mszalna na Wniebowstąpienie Pańskie "zjednoczył ze sobą ludzką naturę" - naturę bojaźni i lęku.

Jezus zmartwychwstał dnia trzeciego - CREDO

Dzień pierwszy piątek (Jezus umarł o 15 więc jeszcze trochę dnia pozostało)
Dzień drugi - sobota (cała doba w grobie)
Dzień trzeci - niedziela - Chrystus zmartwychwstał w nocy. Dlatego też powinno się Liturgię Wigilii Paschalnej celebrować o północy, a nie wcześniej.

 Re: dlaczego Jezus plakal?
Autor: Jakub (217.98.81.---)
Data:   2002-05-10 13:19

Spróbóję odpowiedzieć na pierwsze pytanie. Jezus plakał ponieważ był do nas we wszystkim podobny oprócz grzechu. Miał też z pewnością emocje, uczucia - Pismo Święte mówi że wzruszał się (po śmierci przyjaciela Łazarza, podczas ostatniej wieczerzy). Nie ma w Piśmie wzmianki, że Jezus płakał w ogrodzie oliwnym. Autorzy podają, że nasz Pan odczuwał trwogę, smutek, że pocił się krwawym potem - ponieważ był w pełni człowiekiem i w pełni Bogiem. Jezus obawiał się cierpienia - prosił Ojca o odsunięcie go, ale prosił także o wypełnienie się woli Ojca - i przyjął ją w synowskim poddaniu.
Przez to posiadanie uczuć Jezus staje się dla nas jeszcze bardziej bliski.

Pozdrawiam w Panu Jezusie!
Jakub

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: