logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Na czym polega 9 pierwszych piątków miesiaca?
Autor: Asia (---.swidnica.mm.pl)
Data:   2005-06-30 09:22

Szcześć Boże.Mam pytanie: na czym polega te 9 pierwszych piatków miesiaca-wiem ze należy w tym dniu przystąpic do spowiedzi św....ale czy coś jeszcze jakieś specajlne modlitwy albo coś?i co sie przez to osiagnie??? Z góry dziekuje za odp. Z Bogiem

 Re: Na czym polega 9 pierwszych piątków miesiaca?
Autor: Calina (---.tnt7.chi15.da.uu.net)
Data:   2005-06-30 17:06

Asiu, zobacz tutaj:
http://www.katolik.pl/index1.php?st=rozne&id=585&rodzaj=modlitwy&r=no
A jak będziesz miała jeszcze jakieś pytania, to pytaj :)

 Re: Na czym polega 9 pierwszych piątków miesiaca?
Autor: Ania (---.kos.vectranet.pl)
Data:   2007-12-27 19:31

Nie mam pytania. Chce napisac, ze jestem prawdziwym swiadkiem, ze Pan Jezus działa przez 9 pierwszych piątkow. Mam 23 lata. Naprawde dzieki nim sie nawracam. Zaczelam je odprawiac w zeszłym roku, mowiac szczerze ze strachu przed potepieniem. Dzisiaj wiare odczuwam inaczej. Kiedys mało modiłam sie i
grzeszyłam ciezko, dzisiaj bez modlitwy zyc nie moge. Obietnice Pana Jezusa sie sprawdzają. Jezus obiecał w rodzinach spokój zgode. Udało sie u mnie. Mój ojciec pijak przestał pic po 3 piątku już. Dzieki nim chce byc blizej Boga. Polecam je wszystkim ludziom na poczatek nawracania. Teraz odmawiac zaczne tajemnice szczescia. Bo zaczynam ufac ze wszystko co Pan Jezus mówi przez swietych jest prawdą.

 Re: Na czym polega 9 pierwszych piątków miesiaca?
Autor: Adrian (---.piotrkow.net.pl)
Data:   2008-02-08 17:34

A co się dzieje w przypadku gdy zapomnimy o jednym piątku? Jeszcze 2 dni wczesniej pamiętałem, ale zupełnie zapomniałem w sam piątek o tym szczególnym dniu. To nie było z lenistwa czy czegoś podobnego, ale naprawde wypadło mi to z głowy. Nie wiem jak to się stało, ale się stało. Przypomniałem sobie o tym w sobotę a do spowiedzi i Komunii przystąpiłem w niedzielę. Czy w takim przypadku moje 7 dotychczas odprawionych piątków przepada i muszę zaczynać wszystko od nowa?
---------------------------

Trzeba zaczynać od nowa, bo warunki dopełnienia 9 pierwszych piatków sa jednoznaczne - to musi być 9 kolejnych pierwszych piatków miesiaca.
moderator

 Re: Na czym polega 9 pierwszych piątków miesiaca?
Autor: Bartek (---.szczecin.mm.pl)
Data:   2008-02-14 14:50

Ja mam odprawione 3 pierwsze piątki miesiąca i jeśli pójdę do spowiedzi w środku miesiąca i później w kolejny pierwszy piątek, to czy to jest liczone jako 4, czy ta spowiedź w środku miesiąca niweluje mi tamte inne i muszę od nowa zaczynać?
----------

Istota pierwszych piatków miesiaca polega na przyjęciu przez dziewięć kolejnych (następujacych po sobie) pierwszych piatków miesiaca Komunii sw. I nieważne, czy w tym czasie w srodku miesiaca odbedziesz inną spowiedz. Chodzi o stan łaski uświęcającej. Jeśli go nie masz, postaraj się o niego korzystając z sakramentu pojednania.
moderator

 Re: Na czym polega 9 pierwszych piątków miesiaca?
Autor: Bartek (---.szczecin.mm.pl)
Data:   2008-02-14 18:51

/.../

Pogadaj z ksiedzem w realu.
moderator

 Re: 9 PIERWSZYCH PIATKÓW
Autor: Paulina (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2008-04-03 21:54

Mam pytanie: jeżeli nie mam jeszcze potrzeby iść do spowiedzi, to czy jak pójdę w pierwszy piątek miesiąca na Msze Św. i przyjmę komunię św. to czy to się liczy jako "zaliczony" pierwszy piątek miesiąca? Ale bez spowiedzi (tylko komunię), do której (spowiedzi) powiedzmy przystąpiłam całkiem niedawno.

----------

Twoja intuicja jest bardzo dobra.
Więcej na ten temat do poczytania na www.spowiedz.pl
moderator

 9 pierwszych pištków. Czy ważny jest bez komunii?
Autor: magda (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2008-08-01 06:57

Czy pierszy piatek jest wazny jeżeli się przystapi tylko do spowiedzi świętej a do komuni dopiero w niedziele a nie w piatek?? Zaczełam 9 pierwzych piatków i przez dwa piersze bylam tylko u spowiedzi a do komuni dopiero w niedziele. Czy licza mi sie one czy musze jeszcze zrobic dwa dodatkowe??

 Re: 9 pierwszych piątków. Czy ważny jest bez Komunii?
Autor: tomek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-08-10 08:36

Istota pierwszych piątków jest spowiedź i Komunia. Ewentualnie sama Komunia, jeśli jesteś w stanie łaski uswięcajacej. pozdrawiam

 Re: 9 pierwszych piątków. Czy ważny jest bez Komunii?
Autor: Sylwia (---.chello.pl)
Data:   2009-08-20 15:24

Jak 'tomek' napisał, istotą jest spowiedź i Komunia.

Zachęcam do przystępowania do spowiedzi jeżeli się zgrzeszyło, a nie co miesiąc.

Jeżeli jesteś w stanie łaski uświęcającej to wystarczy sama Komunia w pierwszy piątek(byleby do niej przystąpić w piątek, a nie w najbliższą niedzielę).
Do spowiedzi możesz przystąpić kilka dni wcześniej, bo wiadomo, że czasem w pt można się nieźle wystać w kolejkach do konfesjonału.
Pozdrawiam

 Re: 9 pierwszych piątków. Czy ważny jest bez Komunii?
Autor: :) (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-09-02 15:30

Gdy obchodzimy pierwsze piątki, najważniejsza jest Komunia. Możemy się wyspowiadać wcześniej a w piątek koniecznie trzeba przyjąć Komunię św.

 Re: 9 pierwszych piątków. Czy ważny jest bez Komunii?
Autor: Aneta (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-11-18 21:19

Przez 8 lat w każdy pierwszy piątek jestem w kościele oraz przyjmuję Komunię Świętą przez 2 lata chodzę w każdy zwykły piątek (co tydzień )do kościoła i do Komunii Świętej. Uważam że to coś wspaniałego i zachęcam do tego, bo dzięki temu w naszym życiu dzieje się o wiele więcej dobrego. Mam dopiero 16 lat i myśle ze jeszcze przez wiele lat będe tak chodzic do kościoła;) zachęcam i pozdrawiam.

 Re: Co sie stanie jak sie odprawi 9 pierwszych piatkow?
Autor: dfh (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2010-12-06 19:36

dlaczego obchodzi sie akurat 9 pierwszych piatkow miesiaca a nie np. 7 lub 5?

------

wrzuć do google: św. Małgorzata Maria Alacoque
moderator

 Re: Co sie stanie jak sie odprawi 9 pierwszych piatkow?
Autor: Jarek (---.kamsoft.pl)
Data:   2011-06-26 14:17

Zamierzam właśnie zmienić swoje życie na lepsze, poprawić błędy i zbliżyć się do Boga, od którego się oddaliłem już nie pamiętam kiedy. O "Dziewięciu Pierwszych Piątkach" dowiedziałem się od mojej babci, która całe moje dzieciństwo wpajała mi wiarę i miłość do Boga, nauczyła wielu modlitw. Wiele dla mnie znaczyła. Zawsze powtarzała mi jak ważne jest by chociaż raz w życiu szczerze je odprawić. Sama wielokrotnie je odprawiła. W jednym z pierwszych piątków po przyjściu z kościoła poczuła się źle. To był zawał. Pożyła jeszcze kilka dni. Jest świadectwem na to, że tajemnica pierwszych piątków ma ogromną wartość.
mam nadzieje, że pomoże mi przetrwać najtrudniejszy czas w moim życiu jaki właśnie jest przede mną i jaki już przeżywam (prawdopodobny rozwód na wniosek mojej Żony w 80% z mojej winy) Pozdrawiam.

 Re: Co sie stanie jak sie odprawi 9 pierwszych piatkow?
Autor: Aga (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2011-08-05 18:03

Dziś na 8:00 sumiennie poszłam do kościoła się wyspowiadać jak co piątek od 5 ms-cy. ale okazało się, że ksiądz nie spowiada, bo był tylko jeden, który sprawował Mszę. Od 10-20 jestem w pracy już nie mam możliwości się dziś wyspowiadać, bo zanim skończę pracę i dojadę do domu to będzie 20:30. Teraz muszę zacząć moje 9 piątków od początku. :(

 Re: Co sie stanie jak sie odprawi 9 pierwszych piatkow?
Autor: Kasia (---.xdsl.centertel.pl)
Data:   2011-10-07 19:04

W pierwszy piątek spóźniłam się na spowiedź świętą. Ponieważ nie miałam zbyt wielu grzechów (w tym żadnego ciężkiego) przyjęłam Komunię świętą. Jednak chwilę później, na różańcu, zauważyłam, że ksiądz znów spowiada, i poszłam do spowiedzi. Czy dobrze zrobiłam, i czy ten zaburzony porządek (najpierw Komunia, chwilę potem spowiedź) nie uczynił Komunii świętokradzkiej?

---------------------

Trzeba było zapytać o to spowiednika. Jednakże, jeśli prawdą jest to, że nie popełniłaś żadnego grzechu ciężkiego, to "ten zaburzony porządek (najpierw Komunia, chwilę potem spowiedź)" nie uczynił świętokradzką Komunii św., którą przyjęłaś. :)

p.o. moderatora

 Re: Co sie stanie jak sie odprawi 9 pierwszych piatkow?
Autor: Andrzej (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2011-12-01 11:42

Pan Jezus przekazał przez św. Małgorzatę Marię Alacoque dwanaście wielkich obietnic dla czczących Jego Najświętsze Serca, mianowicie:

1) czciciele otrzymają łaski potrzebne do realizacji ich zadań życiowych - obowiązki stanu;
2) pokój w rodzinach;
3) pocieszenie w strapieniach;
4) opiekę Zbawiciela w życiu, szczególnie w godzinę śmierci;
5) błogosławieństwo w podejmowanych przedsięwzięciach;
6) grzesznicy znajdą w Bożym Sercu "źródło i ocean miłosierdzia";
7) oziębli staną się gorliwymi w swoim życiu religijnym;
8) gorliwi w wierze szybko staną się doskonałymi;
9) Pan Jezus będzie błogosławił tym domom, rodzinom, w których jest czczony obraz Boskiego Serca;
10) imiona osób propagujące to nabożeństwo zostaną zapisane w Sercu Pana Jezusa;
11) kapłani poruszą najbardziej zatwardziałe serca;
12) Pan Jezus da łaskę pokuty i będzie "ucieczką" w ostatniej godzinie życia osobom, które przez dziewięć pierwszych piątków miesiąca będą przyjmowały Komunię Świętą wynagradzającą.

Zbawiciel poprzez swoje objawienia wyrażał pragnienie, aby kult Jego Serca stał się powszechnym i publicznym (E. Ziemann).

 Mam już 5 piatkow. Czy są ważne?
Autor: Beata (---.238.65.194.ip.abpl.pl)
Data:   2012-01-29 18:10

uczęszczam w pierwsze piątki na Msze mam już 5 piątków ale chodziłam zawsze na godz. 18:00 - właśnie dowiedziałam się ze Msza do NSPJ jest na godz. 7 rano, czy to znaczy, że te piątki mam nieważne? proszę o odp.

---------------
Godzina Mszy (rano, czy wieczorem) nie ma znaczenia. Ważne, żeby przyjąć Komunię w 1 piątek miesiąca.
p.o. moderatora

 Re: Mam już 5 piatkow. Czy są ważne?
Autor: Anna (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-03-26 08:15

Czy pierwsze piątki miesiąca liczą się przez cały rok? Chodzi mi o to, czy jest jakiś z góry ustalony cykl, np. od czerwca do lutego, albo od października do czerwca itd. Czy jest to zupełnie obojętne, w którym miesiącu zacznę.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

---------

Zacząć można w dowolnym miesiącu.
moderator

 W Wielki Piątek nie będzie spowiedzi.
Autor: agnieszka (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-04-01 14:59

Mój syn ma 7 pierwszych piątków miesiąca. W kwietniu pierwszy piątek miesiąca wypada w Wielki Piątek i nie ma Mszy, ani spowiedzi, tylko czuwanie przy grobie. Więc co ma zrobić?

 Re: W Wielki Piątek nie będzie spowiedzi.
Autor: gu (Bogumiła) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-04-01 15:23

Agnieszko, w pierwsze piątki chodzi o przyjęcie Komunii, a nie o spowiedź. Jeśli tylko syn nie ma grzechu ciężkiego, a pewnie spowiadał się podczas rekolekcji - może przyjąć Komunię podczas liturgii wielkopiątkowej, i "zaliczy" pierwszy piątek. Dopytaj, o której godzinie jest liturgia (Mszy rzeczywiście nie ma).

 Re: W Wielki Piątek nie będzie spowiedzi.
Autor: magorzata (---.dsl.hol.gr)
Data:   2012-09-06 14:55

Szc Boze,
Mam pytanie, czy samo przyjecie Komunii Sw. w pierwszy piatek bez udzialu we Mszy sw. zachowuje ciag piatkow. Jestem za granica i sa koscioly prawoslawne. Katolicki bardzo daleko i nie dam rady pojechac.

Z Bogiem, Malgorzata Okonska

--------------

Daj Boże,
Zachowuje. Istotą pierwszych piątków jest nie Msza święta czy spowiedź, ale przyjęcie Komunii świętej wynagradzającej.
moderator

 Re: W Wielki Piątek nie będzie spowiedzi.
Autor: Krzysztof (---.mofnet.gov.pl)
Data:   2012-11-07 15:39

Szczęść Boże,

Adrian się zmartwił, że przepadło mu 7 piątków. Jakie to... radosne, Adrianie. Będziesz czynił(a) więcej na chwałę Pana 7+9=15. Super. Ja po prostu chodzę i nie liczę. Kocham Go tak, że mogę chodzić i 100, 200 razy aby mi dawał zdrowie.

Adrianie, nie przyszło Ci do Głowy, ze On chce byś zamiast 9 był więcej? Zrób tak: Powiedz Mu, ze Go kochasz. Podziękuj Mu, że bedziesz Go odwiedzał więcej razy. Poproś o zdrowie i siły, miłość i mądrość byś Go odwiedzał do końca swoich dni.

Chwała Panu.

 Nie wiem czy ksiądz podpisze.
Autor: Ola (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-10-29 10:12

Mama 9-letniej Marysi
/.../

Ksiądz podpisze.
moderator

 Re: Na czym polega 9 pierwszych piątków miesiaca?
Autor: aga (---.opera-mini.net)
Data:   2014-01-05 00:40

(...)

---
Odpowiedzi w tym wątku wyjaśniają istotę pierwszych piątków. Proszę je uważnie przeczytać.
z-ca moderatora

 Kiedy jest pierwszy piątek miesiąca?
Autor: Judi. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-10-05 11:43

Witam mam pytanie które nurtuje mnie od dawna. Kiedy według zasad wypada pierwszy piatek? Według kalendarza czy po pierwszej niedzieli miesiąca?

 Jak się spowiadać przy odprawianiu pierwszych piątków?
Autor: Paweł (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-07-01 13:23

Dzień Dobry
Czy przy spowiedzi jest obowiązek powiedzieć spowiednikowi że jest to spowiedź do odprawienia pierwszych piątków? Pytam bo gdzieś wyczytałem że np do 5 pierwszych sobót należy to mówić spowiednikowi.

 Czy za granicą pierwsze piątki też się liczą?
Autor: Klaudia (---.interq.pl)
Data:   2016-07-27 21:37

Szczęść Boże,
Mam pytanie za parę dni wyjeżdżam za granicę, niestety wtedy wypada pierwszy piątek. Moja siostra jest po Komunii Św. i musi być w kościele, czy może iść do Spowiedzi w Polsce, a w pierwszy piątek za granicą przyjąć Komunię Św.

 Re: Czy za granicą pierwsze piątki też się liczą?
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-07-27 22:16

Klaudio, to Ty wyjeżdżasz, czy ona wyjeżdża, czy obie wyjeżdżacie?
I dlaczego problem dotyczy siostry, a nie was obu? Ty chyba też już jesteś po komunii? (rozumiem, że chodzi o Pierwszą Komunię?).
Nikt z nas nie może odpowiedzieć w sposób pewny, że któraś z was czy obie będziecie mogły iść do komunii w pierwszy piątek. Bo skąd my możemy wiedzieć, czy Twoja siostra (lub Ty) będzie jeszcze w stanie łaski uświęcającej? Ale na pewno po spowiedzi w Polsce kilka dni wcześniej można przystępować do komunii tak długo, jak długo nie ma grzechu ciężkiego. I w Polsce i za granicą. Nie musi się być do spowiedzi w sam dzień pierwszego piątku, można iść wcześniej. Tak zwane "zbieranie" pierwszych piątków polega na chodzeniu do komunii w tym dniu, a nie do spowiedzi.
Ponieważ jednak używasz słowa "musi" (musi być w kościele), to podejrzewam, że nie tyle chodzi o samą komunię świętą, ale o zbieranie podpisów/obrazeczków/innego potwierdzenia, które się potem pokaże księdzu katechecie. Nie wiem czy u was w parafii to potwierdzenie ksiądz daje przy spowiedzi pierwszopiątkowej, czy po komunii, bo zwyczaje mogą być różne. To z tym może być problem. Jeśli przy spowiedzi, to trzeba księdza specjalnie o to poprosić o potwierdzenie i mieć nadzieję, że da, choć nie może być pewny, że na pewno pójdzie siostra do komunii. Przecież zawsze coś się może zdarzyć. Za granicą pewnie takiego potwierdzenia nie dostanie. Dlatego trzeba spytać o to księdza, który "kazał" te potwierdzenia dziewięciu piątków zbierać.

Do Pawła. Nie ma takiej konieczności. Chyba że chodzi o dzieci, którym ksiądz "kazał" zbierać potwierdzenia i robi się to właśnie podczas spowiedzi.

Do Judi, choć pewnie już tu nie zajrzy: chodzi oczywiście o pierwszy piątek według kalendarza.

 Re: Czy za granicą pierwsze piątki też się liczą?
Autor: Kamila (---.17-4.cable.virginm.net)
Data:   2017-02-02 16:42

A jesli jest tak ze w pierwszy pt nie ma sie mozliwosci a mam we czwartek mozliwosc dzien przed to czy nadal sie to liczy?

------

Tak.
moderator

 Re: Czy za granicą pierwsze piątki też się liczą?
Autor: Ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-02-05 12:28

A co w przypadku jesli jestem osoba chorą i przyjeżdza do mnie ksiądz
/.../

Pytanie może Pani postawić księdzu, który przyjeżdża z posługą duszpasterską.
moderator

 Choroba i dziecko przerwało I piątki.
Autor: dorota (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-02-12 15:40

Dziecko odprawiło 7 kolejnych pierwszych piątków miesiąca i zachorowało, przerywając komunię. Czy musi zacząć od nowa odprawiać piątki?

 Re: Choroba i dziecko przerwało I piątki.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2017-02-13 22:21

Dorota, Twoje dziecko wcale nie musi odprawiać pierwszych piątków. Nie musi należeć do grona czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, którzy w pierwsze piątki przyjmują Komunię św. wynagradzającą. Ale może takim czcicielem zostać. I Ty możesz dziecku w tym pomóc, jeśli zaczniesz je uczyć wynagradzać Najświętszemu Sercu Jezusa.

Charakter Twojego pytania jest taki, że ja mam wątpliwości, czy Twoje dziecko na pewno przystępowało w pierwsze piątki do Komunii św. wynagradzającej czy tylko liczyło Komunie, z niecierpliwością wypatrując dziewiątego piątku i jakiejś nagrody dla siebie.

 Wakacje i 9 pierwszych piątków
Autor: Małgorzata (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2017-06-29 06:59

Witam.
Moja córka 8lat rozpoczęła odprawianie 9. P.p.m_ca, do spowiedzi była początkiem czerwca, myslę że nie popełnila grzechu ciężkiego, i jest w stanie łaski uświęcajacej. Teraz na wjeździe do Chorwacji będzie miała możliwość przystąpienia do komunii, w lipcu ale nie do spowiedzi. Przed wyjazdem nie bylo sensu zmuszać jej do spowiedzi po dwóch tygodniach od poprzedniej bo sie bardzo starała pracować nad sobą.
Czy jest to dopuszczalne, spowiedź na poczatku czerwca pierwszy piątek przyjęcie komunii w czerwcu i lipcu. czy lepiej zacząć od poczatku i przestrzegać cyklu spowiedź _ komunia.

---
Proszę przeczytać rady w tym wątku, a znajdzie Pani odpowiedzi na swoje pytania.

z-ca moderatora

 Re: Wakacje i 9 pierwszych piątków
Autor: Mantis (---.play-internet.pl)
Data:   2019-09-05 22:12

Pracuję na budowie 7-19+ i nie mam możliwości ani przed pracą ani po pracy zdążyć na jakąkolwiek piątkową mszę. W soboty za to do 13 i pierwsze soboty mogę sobie wieczorem odprawić. Jednak mam pytanie czy jest jakaś możliwość odprawienia intencji pierwszego piątku np w sobotę lub niedzielę? Bo bym bardzo chciał, a praca mi to uniemożliwia. Czy to może być pierwsza sobota/niedziela? Mogę nawet 2x jednego dnia iść na mszę. np w intencji 1 piątku a potem w intencji 1 soboty.
Bóg zapłać za odpowiedź.

------------

Jednak chodzi o Komunię Pierwszopiątkową (a nie w inny dzień).
Skoro ze zrozumiałych względów nie może Pan być w kościele w pierwszy piątek miesiąca, to jako duszpasterz parafialny przyjąłbym od Pana zaproszenie do miejsca pracy z Komunią Świętą. Książa i tak chodzą/jeżdżą do swoich parafian - najczęściej seniorów i chorych - z Komunią, więc dodanie kolejnego punktu na trasie nie byłoby dla mnie problemem. Oprócz niewątpliwego dobra duchowego, które byłoby Pana udziałem, kolejnym dobrem byłoby świadectwo Pańskiej wiary wobec współpracowników.
"Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie." (Mt 10, 32-33)
Może nawet ktoś z nich też by skorzystał? Zachęcam do zadzwonienia na plebanię w tej sprawie.

moderator, a w realu duszpasterz parafialny

 Re: Wakacje i 9 pierwszych piątków
Autor: Mantis (---.play-internet.pl)
Data:   2019-09-06 16:46

No tak, tylko że pracuję na żurawiu wieżowym, a tam wszyscy boją się wejść, poza tym nikt nie może poza kilkoma uprawnionymi osobami. Chyba że jest możliwość po prostu pojawić się na plebanii i poprosić o Komunię poza mszą, jeśli takie coś wchodzi w grę.

----------

Jeśli zadzwoni Pan na plebanię i umówi czas wizyty, to nie powinno być problemu.
moderator

 Czy pierwsze piątki i soboty można równocześnie?
Autor: Wiola (---.147.108.155.mobile.internet.t-mobile.pl)
Data:   2024-03-02 13:20

Czy mozna "rownoczesnie" odprawiac Pierwsze Piatki w piatek, a dzien pozniej Pierwsze Soboty? Czy najpierw nalezy odprawic cykl np. Pierwdzych Piatkow, a potem rozpoczac Pierwsze Soboty?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: