logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak odmowic Droge Krzyzowa?
Autor: Maciek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-17 19:15

Po bardzo dlugim okresie bylem w spowiedzi. Bardzo mi po tym ulzylo, dostalem jako pokute "droge krzyzowa". Moje pytanie w jaki sposob ja odmowic? samemu w kosciele? Czy sa to moze regularne nabozenstwa? Bardzo chce to zrobic jak najszybciej!!!

 Re: Jak odmowic Droge Krzyzowa?
Autor: wronia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-17 19:28

Droge krzyzowa mozesz odmawiac samemu w domu albo udac sie na nabozenstwo do kosciola (choc teraz moze byc to trudne - w mojej parafii np droga krzyzowa jest odprawiana w wielkim poscie wylacznie)
droga krzyzowa to rozwazenie XIV stacji:
I Pan Jezus skazany na śmierć
II Jezus bierze krzyż na swoje ramiona
III Jezus po raz pierwszy upada pod krzyzem
IV Jezus spotyka Swą Matkę
V Szymon Z Cyreny pomaga niesc krzyz Jezusowi
VI Jezus spotyka Weronike
VII Drugi upadek Jezusa pod krzyzem
VIII Jezus pociesza placzace niewiasty
IX Trzeci upadek Jezusa pod krzyzem
X Jezus obnazony z szat
XI Jezus przybity do krzyza
XII Smierc Pana Jezusa na krzyzu
XIII Jezus zdjety z krzyza
XIV Pogrzeb Jezusa
pomysl chwilke nad tym, rozwaz jak Pan jezus cierpial za twoje grzechy...
pozdrawiam

 Re: Jak odmowic Droge Krzyzowa?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2005-11-17 19:58

Rzeczywiście, Drogę Krzyzową możesz sobie odmówić sam, jak napisała wyżej Wronia. Gdyby był Okres Wielkiego Postu, mógłbyś wziąć czynny udział w takim, (w swojej parafii) nabożeństwie - odbywają się w każdy piątek. Rozwazania Drogi Krzyżowej znajdziesz w każdej książeczce do nabożeństwa (choćby w tej od Pierwszej Komunii - jesli jeszcze ją posiadasz). Jak do mnie napiszesz na priva prześle Ci, bo mam kilka rodzajów rozważań, które możesz sobie wydrukować i zabrać do swojego parafialnego koscioła, aby chodząc od stacji do stacji rozważać jej poszczególne przesłania. Pozdrawiam, szczęść Boże.

 Re: Jak odmowic Droge Krzyzowa?
Autor: Dziadek_Muminka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-18 10:44

Macku drogi:)
Zapewne spowiednik, wyznaczajac taka pokute wszystko objasnil. Zreszta powinienes wiedziec, ze zadana pokute "wykonuje sie jak najrychlej i jak najlepiej" (skarbiec modlitw i piesni-sakrament pokuty). Rozwazajac kolejne stacje Drogi Krzyzowej zastanow sie, jak mozesz pomoc Jezusowi dzwigac krzyz. Proponuje do rozmyslan zaopatrzyc sie w ksiazke ks. M. Malinskiego - Chodzacy po morzu.
Wiele rozmyslan nad obecnym czlowiekiem, wedlug mnie bardzo pomocnych w przezywaniu swego zycia. Miedzy rozwazaniami jest to, ktore szczegolnie polecam - Jego Droga Krzyzowa. Czyli moja, Twoja, kazdego czlowieka. Szczesc Boze :)

 Re: Jak odmowic Droge Krzyzowa?
Autor: Aneta Rudnicka (---.196.113.22.threembb.co.uk)
Data:   2011-10-13 06:19

Witam Serdecznie,
mieszkam w Anglii od prawie 7 lat i właśnie sama tworze mały katechizm dla mojej córki, wklejam obrazki dopinam objaśnienia, itd, aby jak najbardziej przybliżyć jej wartości naszej wiary . I tak siedząc nad tym, uzmysłowiłam sobie jak bardzo oddaliłam się od Kościoła. Dlatego mam ogromną prośbę: czy również mogłabym dostać twoje rozważania, bardzo mi na tym zależy i z góry dziękuję. Pozdrawiam gorąco.

---------------------

Mogłaś do mnie napisać na priva (klikając w mojego nicka). Ale nic to. Skopiowałam sobie Twój adres i postaram się w ciągu kilku dni wysłać do Ciebie. Muszę je tylko odszukać (wątek do którego napisałaś ma już blisko 6 lat).

Bogna/p.o. moderatora

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: