logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak zachować czystość i być wierną Bogu?
Autor: ona (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-22 12:26

Mam 26 lat i dosyć ułożone życie. Zawsze byłam zaangażowana w różne organizacje kościelne, chodziłam na pielgrzymki, jeździłam na oazy, rekolekcje, czytałam "Miłójcie się" i wiele książek religinych, często chodziłam do spowiedzi, czasami nawet codziennie na mszę św. do tego stopnia że chciałam zostać siostrą zakonną... Tak bardzo pragnęłam miłości, której nie otrzymałam od mojej mamy... Szukałam jej w kościele, wiedziałam, słyszałam, że Bóg jedynie może dać miłość więc myśl o zakonie, bo to przecież najdoskonalsza droga... Gdy zrozumiałam że to była fałszywa pogoń za miłością, a nie szczera chęć służby Bogu i ludziom zrezygnowałam z zakonu, odsunełam się od kościoła - bo blisko Boga to chyba nigdy nie byłam... Zrozumiałam, że moim pragnieniem jest mieć kochającego męża i rodzinę. Więc zaczęłam szukać chłopaka, w końcu trafiłam na takiego, który poważnie o mnie myślał, też pragnął mieć szczęśliwą rodzinę. Zaczęło się między nami rodzić uczucie. Jednak szczęście trwało krótko... Ja chciałam zachować czystość do ślubu, bo wiedziałam że tak trzeba, dużo o tym czytałam, miałam szczere chęci, jednak jak patrze na to teraz bardzo łatwo szatan mnie przekonał, że nie warto, że to nic nie da, i tak się kochamy, a seks tylko umocni nasz związek. Niestety tak się nie stało. Po jakimś czasie zrozumiałam, że popełniłam błąd. postanowiłam wrócić do czystości. Mój chłopak to zaakceptował. Tylko problem w tym że choć nie współżyjemy ja wciąż mam wrażenie jakbym była słaba, i w sercu wciąż czuje się nieczysta. Chłopak stał się moim bożkiem, dla którego mogę zrobić wszystko, a Bóg wciąż jest mi daleki... Ból przeszywa moje serce, miłość której tak pragne wciąż jest daleko ode mnie...
Kiedy jestem z moim chłopakiem, grzesze myślą, w myśli zezwalam na nieczystość... czuję się tak samo jak po współżyciu...
Tak mi ciężko, bo mimo tego że pragnę czystej miłości nie udaje mi się. Kiedy dociera do mnie że to dlatego że jestem daleko od Boga, biegne do spowiedzi... Chwile jest dobrze, a potem znowu to samo, myśli nieczyste wracają, i mam wrazenie ze bardzo głęboko są we mnie zakorzenione i że nigdy się ich nie pozbęde, że ten schemat bedzie trwał całe życie. A czy uda mi sie stworzyć szczęśliwą rodzinę której tak bardzo pragnę? Czy będe umiała kochać swojego męża? Czy będe umiała obdarzyć prawdziwą miłością moje dzieci?
Czy może ktoś z was wie dlaczego tak się dzwinie podziało w moim życiu?
Jak mam zachować czystość i być wierną Bogu skoro wciąż moje serce jest daleko od Niego????

 Re: Jak zachować czystość i być wierną Bogu?
Autor: Grzegorz Kramer - jezuita (80.50.74.---)
Data:   2006-01-22 14:02

Proszę wziąć ślub.

 Re: Jak zachować czystość i być wierną Bogu?
Autor: snakee (---.compower.pl)
Data:   2006-01-22 15:40

Nie panikuj tyle ostro sobie cos postanow i to zrealizuj

 Re: Jak zachować czystość i być wierną Bogu?
Autor: Już nie Y (---.bochnia.pl)
Data:   2006-01-22 16:06

/.../

Jak moze Pan przeczytac w sekcji 'Zanim zapytasz'
http://www.katolik.pl/index1.php?st=cale&typ=pomoc
formula Forum Pomocy to pytanie-odpowiedz.

Natomiast do wymiany pogladow
1. Zachecam do uzycia priva adwersarza.
2. Postawilismy Forum Dyskusji www.dyskusje.katolik.pl

pozdrawiam
moderator

 Re: Jak zachować czystość i być wierną Bogu?
Autor: basia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-22 17:13

Moc sakramentu małżeńskiego sprawia, ze wszystko może stac się możliwe.
Bóg zawsze jest bisko tych, którzy obdarzaja się miłością - nie uciekaj gdy Cię wzywa.

 Re: Jak zachować czystość i być wierną Bogu?
Autor: Marta Agnieszka (---.devs.futuro.pl)
Data:   2006-01-22 18:10

masz 26 lat.... ja w tym wieku miałam już dziecko...

 Re: Jak zachować czystość i być wierną Bogu?
Autor: Patrycja (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-22 19:23

Lecz jeśli nie potrafiliby zapanować nad sobą, niech wstępują w związki małżeńskie. Lepiej jest bowiem żyć w małżeństwie, niż płonąc. 1 Kor 7,9

 Re: Jak zachować czystość i być wierną Bogu?
Autor: ...a taka tam:-) (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-22 20:15

Stańcie przed Bogiem trzymając sie za dłonie, mówiąc TRZY sakramentalne TAK :-) Wszystko sie ułoży, z Jego mocą :-)

 Re: Jak zachować czystość i być wierną Bogu?
Autor: ewcia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-23 10:09

Witaj :o)
Mnie się wydaje,że slub jak najbardziej, ale to nie rozwiąze całego problemu. Twoim problemem jest:"Jak mam zachować czystość i być wierną Bogu skoro wciąż moje serce jest daleko od Niego?"
Czystosc to sprawa nie tylko wstrzęmieźliwosci seksualnej przed slubem, ale takze traktowania małzonka w małzeństwie, intencji jakie nami kierują, celu małżeństwa i w ogole związku. Musisz zadac sobie pytanie: czy swoja przyszłość, związek z tym chłopakiem, małzeństwo, rodzine chcesz budowac na Bogu czy nie? Z Bogiem czy obok Niego?
Piszesz, ze kiedys Twój związek z Bogiem był fałszywą pogonią za miłością. Nic podobnego - człowiek jest stworzony z miłosci i dla miłosci. Kazdy. Miłosci trzeba szukac i szczęsliwy ten, kto czerpie miłośc własnie z Boga. Kiedy Bóg jest na pierwszym miejscu to wszytsko jest na swoim miejscu i wszystko dojrzewa: kiedy dojrzewa relacja do Boga dojrzewa relacja do ludzi, także dojrzewac bedzie Twoja relacja do chłopaka, ktory jak piszesz "jest teraz Twom bożkiem".
Na człowieku szczęscia niz zbudujesz, tylko z człowiekiem jesli bedziesz wspólpracowac z Bogiem. Twoja relacja do Boga moze kiedys była niedojrzała, ale zamiast ją porzucac trzeba zastanowic się jak ma teraz wygladac, jak ma dojrzewac Twoja relacja z Bogiem. Moze powrót do czestych sakramentów, jakies rekolekcje, moze kierownik duchowy?
Jak bedziesz blisko Boga to wszystko się poukłada, takze sfera seksualnosci i takze dojrzejesz do własciwych decyzji: malżenstwo,rodzina itp...
Pozdrawiam.

 Re: Jak zachować czystość i być wierną Bogu?
Autor: Mati (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-23 12:13

Właśnie cała sztuka polega na tym byś sobie nie odpuściła pomimo iż szatan kusi ale on ma ograniczone możliwości i nie zawładnie nigdy całkowicie człowiekiem chyba że on sam tego chce.To że rodzą się w Tobie pokusy związane z czystością wynika z tego że ludzka natura jest ułomna po grzechu pierworodnym.Nie rezygnuj z dążenia do czystości mimo upadków.Z Bogiem.

 Re: Jak zachować czystość i być wierną Bogu?
Autor: tis (---.c31.msk.pl)
Data:   2006-01-24 19:55

"Jak mam zachować czystość i być wierną Bogu ..." - pytasz. Czyżby więc czystość i wierność Bogu się na wzajem wykluczały?
Jedna tylko Niewiasta pozostała nieskazitelnie czysta - Matka Jezusa Chrystusa, Maryja. My jesteśmy grzeszni, ciągle upadamy i cały sens naszego życia nie polega na "nie upadaniu" ale na upartym podnoszeniu się z upadków. Odpraw sobie Drogę Krzyżową i zatrzymaj się dłużej przy stacjach gdy Pan Jezus upada pod krzyżem. A przecież - choć zwielkim trudem - doniósł On swoj krzyż na Golgotę. Największe popełniłabyś głupstwo, gdybyś w upadku odrzuciła swój krzyżyk. Módl się o to abyś swój krzyż mogła donieść na Twoją Golgotę.

 Re: Jak zachować czystość i być wierną Bogu?
Autor: Mariusz (---.csk.pl)
Data:   2009-09-22 12:37

Przeczytałem co napisałaś i stwierdzam że jesteś niezwykle dojrzałą i wspaniałą kobietą. Na pewno znajdziesz sobie kochającego męża. Jestem tego pewien. Ale najlepszym sposobem, żeby się nie martwić i nie być zdezorientowanym w całej sytuacji, złych myśli lepiej skupić uwagę na czymś innym a to o czym marzysz samo przyjdzie. Nie wiem czy dobrze to zabrzmi ale im mniej się o coś starasz tym lepiej bo to przychodzi samo do Ciebie. Najbardziej pomocna jest tu modlitwa - mów Bogu o swoich odczuciach, lękach, pragnieniach. Mów do Niego jak do zaufanego przyjaciela. Minęło już kilka lat - ciekaw jestem jak ułożyło Ci się przez ten okres życie ;) Pozdrawiam.

 Re: Jak zachować czystość i być wierną Bogu?
Autor: Azis (---.korbank.pl)
Data:   2009-11-27 14:49

Hejka,
Hm, z tego co piszesz to wydaje mi sie po prostu ze jesteś człowiekiem. Masz piękne myśli, piękne cele w życiu ze chcesz zachować czystość przed ślubem. I tak samo ja tego pragnę. Moim zdaniem po prostu jak każdy człowiek czasem pojawiają sie takie pokusy m.in. w postaci tych nieczystych myśli. Moim zdaniem to bardzo dobrze ze zauważyłaś ze miewasz takie myśli i ze nie chcesz je mieć. Juz to o tym świadczy ze chcesz być wierna Bogu, tylko po prostu jest to silniejsze od Ciebie. Moim zdaniem powinnaś w najzwyklejszy sposób pomodlić sie do Boga i poprosić Jego o pomoc w walce z pokusami, a On z pewnością na Twoje modlitwy odpowie. To nie będzie tak jak z pigułką ze jak ja połkniesz to od razu zaczyna działać, tylko to wymaga czasu. Na pewno pozostań wierna Bogu, bez Niego nie bylibyśmy w stanie nic zrobić. Zwłaszcza w tym przypadku potrzebujesz Jego pomocy.
Pozdrawiam i bycze szczęścia,

 Re: Jak zachować czystość i być wierną Bogu?
Autor: luki (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2010-05-26 11:47

nigdy nie pozbawiaj się modlitwy która jest obroną. uwierz w to a zwyciężysz. same złe myśli nie są złe, stają się one złe w momencie kiedy zaczynasz je akceptować i je rozwijać

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: