logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chcemy sie pobrac, mnie bardzo zalezy na slubie w kosciele.
Autor: Katarzyna (---.sd.sd.cox.net)
Data:   2006-04-05 02:41

/.../

Zachecam do kontaktu ze specjalistami, prawnikami kanonistami, np. tutaj:
- mgr Małgorzata Baran www.prawnikkanonista.republika.pl
- mgr Marcin Krzemińsk www.kanonista.com
moderator

 Re: Chcemy sie pobrac, mnie bardzo zalezy na slubie w kosciele.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2006-04-05 14:03

Słusznie, ślub w kościele ma wiele zalet i uroku. (Duży parking dla gości, atrakcyjne, przestronne wnętrze, interesująca oprawa muzyczna, możliwość zaaranżowania ciekawej oprawy wizualnej, itd.)
Wada jest jedna. Jakby co do czego, trzeba potem korzystać z usług prawników kanonistów, bez gwarancji sukcesu.

 Re: Chcemy sie pobrac, mnie bardzo zalezy na slubie w kosciele.
Autor: Marta (---.nat.dsuj.pl)
Data:   2006-04-05 17:08

Panie Michale, Wielki Post sie jeszcze nie skonczyl, pozwalam sobie zauwazyc.

 Re: Chcemy sie pobrac, mnie bardzo zalezy na slubie w kosciele.
Autor: C (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-05 20:28

Michał nie żartuje. To jest pełna goryczy i nadziei próba uświadomienia tego co podczas sakramentu małżeństwa jest najważniejsze.

 Re: Chcemy sie pobrac, mnie bardzo zalezy na slubie w kosciele.
Autor: Marinka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-06 20:18

Ślub w kościele to przedewszystkim przysięga małżeńska przed Bogiem i ludzmi. Reszta to tylko oprawa ,która nie gwarantuje trwałości małżeństwa.
Dlatego w pełni świadomie Oboje musicie podejść do do kwesti Waszego ślubu.

 Re: Chcemy sie pobrac, mnie bardzo zalezy na slubie w kosciele.
Autor: Szaweł (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-09 18:50

Pojawia się coraz silniejszym głosem w Kościele oczywista prawda o duchowości małżeńskiej, której podstawą jest nieustanna celebracja sakramentu małżeństwa jako wspólnej drogi ku zbawieniu. Warto przyjrzeć się jej bliżej po to chociażby, aby usłyszeć czym właściwie jest ślub w kościele, bo najkrócej mówiąc ów sakrament jest rzeczywistym przymierzem małżonków z Chrystusem, który odtąd nieustannie towarzyszy ich miłości. Nie można traktować ślubu w kościele jak swoistego amuletu od "nieszczęść", pięknej uduchowionwj ceremonii pełnej wzruszenia. Prawda jest taka, że powodowani - i tu uważnie słuchajcie - miłością ku Chrystusowi (tak - ku Chrystusowi, nie ku sobie) pragniemy oddać mu naszą wspólną drogę życia, by to On był źródłem naszej miłości - tak najogólnej należy rozumieć sens sakramentu małżeństwa. Jeżeli oprzecie miłość waszą tylko na ludzkim uczuciu, to już z góry wiadomo, że to przedsięwzięcie jest w taki czy inny sposób przegrane. Przykre to, ale prawdziwe. Gdyby nie oparcie w Chrystusie jako wzorze Sługi, moje małżeństo już dawno skończyłoby się (w świeckim tego słowa znaczeniu).
Ważne jest od samego początku podjęcie indywidualnej i wspólnej jednocześnie drogi formacyjnej. Możliwości jest coraz więcej a zwłaszcza tych możliwości przeznaczonych dla małżonków, że wspomnę na Ruch Domowego Kościoła (Ruch Ozaowy) czy Spotkania Małżeńskie.
Jeżeli będziecie szukać, a za to ręczę wam swoją łysą głową, Chrystus który to widzi i który oczekuje waszych wysiłków, postawi na waszej drodze ludzi, da sytuacje, które w efekcie poprowadzić będą miały drogą dla was przeznaczoną. Trzeba Mu tylko powiedzieć TAK.

Jako stary Oazowicz Domowy mocno wam kibicuję, o to byście potrafili dostrzec zaproszenie Chrystusa. On stoi i kołacze też u waszych drzwi, jeżeli mu otworzycie, to macie niebo w sobie - a to przechodzi na innych.

 Re: Chcemy sie pobrac, mnie bardzo zalezy na slubie w kosciele.
Autor: Ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-07-02 22:21

Ja myśle ze wiekszość osób chce slubu kościelnego nie dla oprawy tylko dla samego sakramentu. Sama znam wiele osób które po kilku latach związków cywilnych decydowały sie na sakrament małżeństwa. Nie wiem dlaczego dopiero teraz- nie wnikam, ale wiem na 100% ze ludzie Ci chca slubu w Kosciele nie dla gości i zabawy ale dla siebie samych. Trzeba uszanowac potrzeby duchowe. Jeśli ktoś patrzy na ślub kościelny przez pryzmat "tradycji"- to jego sprawa, ale trzeba sobie zdawac sprawę z tego że tylko związek sakramentaly i prawdziwie duchowy, zawarty w pełnej swiadomości ma szanse przetrwac wszystko w zyciu.
Ciesze sie czasami bardziej z takich ślubów - zawieranych po latach - ale świadomie i z potrzeby ducha , niz z takich "z tradycją" dla rodziny i "swietego spokoju".

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: