logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak przekonać dziewczynę do czystości przedmałżeńskiej?
Autor: pytajacy (82.160.42.---)
Data:   2007-08-17 17:52

Witam.
Od pewnego czasu spotykam sie z dziewczyna, z którą bardzo dobrze mi sie rozmawia, itd. No i ostatnio temat naszych rozmów zszedł na tematy intymne. Ona ma bardzo liberalne poglądy m. in. nie uznaje czegoś takiego jak jak sex dopiero po ślubie. Jak mam ją przekonać do tych spraw zgodnie z nauka kościoła?
pozdrawiam

 Re: Jak przekonać dziewczynę do czystości przedmałżeńskiej?
Autor: Tomek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-17 22:17

Witam
Polecam odwiedzenie tej strony http://adonai.pl/czystosc/
znajdziesz tam wiele cennych artykułow na ten temam jak i świadectwa ludzi dot. czystości przedmałzeńskiej.
Powodzenia. Niech Pan Was strzeże.
Tomek

 Re: Jak przekonać dziewczynę do czystości przedmałżeńskiej?
Autor: ks. Marian (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-17 22:27

Proponuję zapoznać się z dwumiesięcznikiem katolickim dla młodzieży "Miłujcie się!" www.milujciesie.org.pl

 Re: Jak przekonać dziewczynę do czystości przedmałżeńskiej?
Autor: martaaa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-17 23:13

odpowiedz sobie na pytanie dlaczego dla Ciebie czystość przedmałżeńska jest ważna, dlaczego Ty chcesz współżyć dopiero z żoną. Jak będziesz sobie umiał na to odpowiedzieć to i dziewczynie będziesz mogł wyjaśniać.
czy ją przekonasz to zależy tylko od niej

jest mnóstwo stron www i ksiązek i artykułów na ten temat jestem pewna że z łatwością sam sobie znajdziesz

 Re: Jak przekonać dziewczynę do czystości przedmałżeńskiej?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-18 00:00

Własną postawą.

 Re: Jak przekonać dziewczynę do czystości przedmałżeńskiej?
Autor: asdf (---.chello.pl)
Data:   2007-08-18 04:49

Po prostu powiedz jej, że takie masz zasady - jeśli zależy jej na Tobie, to je uszanuje (nawet jeśli nie zrozumie). Jeśli nie uszanuje i odejdzie (bo przecież nie zgwałci), to tym lepiej - lepiej wcześniej, niż później niemiło rozczarować się.
Wytrwaj, bo warto.
Odwagi i powodzenia.

 Re: Jak przekonać dziewczynę do czystości przedmałżeńskiej?
Autor: xx (---.tvk.torun.pl)
Data:   2007-08-18 10:20

Daj sobie chłopie spokój z tą dziewczyną. Jesteś dla niej za dobry. Skąd wiesz ilu "partnerów seksualnych" miała w życiu? Skąd wiesz że po ślubie będzie współżyć z Tobą, a myślami będzie przy tym pierwszym lub "najlepszym"? A może skoro ma takie liberalne poglądy również na zdradę małżeńską, to może Cię zdradzać na prawo i lewo. Daj sobie spokój, jest tyle pięknych i wartościowych dziewcząt, które mają "te sprawy" bardzo poukładane i z którymi na pewno warto się związać. Pozdrawiam :)

 Re: Jak przekonać dziewczynę do czystości przedmałżeńskiej?
Autor: gruby (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-18 16:39

To dość niebezpieczne wiązać się z kimś kto ma BARDZO liberalne poglądy na ten temat, ale może jej się tylko tak wydaje? Życie i gadka nieraz się rozbiega, nie można niczego z góry przesądzać, mam tu na myśli że to zła kobieta. Ale bądz czujny i uważny bo jeśli rzeczywiście jest taka liberalna to stopniowo, stopniowo możesz sie
wpakować w coraz dalej idącą nieczystość.

 Re: Jak przekonać dziewczynę do czystości przedmałżeńskiej?
Autor: Joanna (---.prnet.pl)
Data:   2007-08-18 19:09

Witaj
Nie będę Ci radzić.
Ale powiem Ci jak mnie przekonał mój chłopak:
Powiedział tak: "jeśli uważasz, że teraz nie możemy wytrzymać bez seksu przed ślubem to znaczy, że jeżeli uległabyś wypadkowi, chorobie gdy będziemy już małżeństwem i np. przez rok czasu nie bedziesz sie mogła ze mną 'kochać' to ja skoro sie nie moge bez tego obejść będę musiał Cie zdradzać w tym czasie. A ty mnie w podobnej sytuacji. I nigdy siebie nie będziemy pewni, bo każde rozstanie, osobny wyjazd będzie rodził lęk.
A jeżeli teraz wytrwamy to znaczy że wtedy też nie będzie z tym problemu."
POSKUTKOWAŁO. SZCZERZE MÓWIĄC TAK MNIE TO ZASKOCZYŁO ŻE NIE MIAŁAM ŻADNEGO ARGUMENTU.
I jak to w życiu bywa okazalo sie że mój chlopak musi wyjechac z Polski na ponad rok (bez odwiedzin w tym czasie) i gdy znajomi mówili mi że "każdy normalny mężczyzna nie może zyć bez seksu i na pewno musi cię zdradzać, jeżli tylko trafi sie okazja", ja jestem pewna go w 100%, skoro będąc ze mną w Polsce mógł żyć bez seksu.
Asia
ps. Niech twoja dziewczyna doceni jakiego ma wyjątkowego mężczyznę u swojego boku.
Pozdrawiam z PANEM BOGIEM.

 Re: Jak przekonać dziewczynę do czystości przedmałżeńskiej?
Autor: Małgorzata (---.autocom.pl)
Data:   2007-08-18 20:07

Dwa miesiące temu na moim ślubie Ksiądz powiedział piękne kazanie, oto jego fragmenty:

"...Każde ludzkie serce pragnie kochać i pragnie być kochane. I dzisiaj św. Paweł kończąc swój przepiękny hymn o miłości mówi: "Miłość nigdy nie ustaje" Czyżby? A życie mówi co innego. W końcu kończą się szybko ludzkie miłości, rozpadają się, często bardzo szybko. Czyżby św. Paweł miał rację? Mówiąc, że miłość nie jedno ma imię: cierpliwa jest, łaskawa, nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się gniewem, wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję. Któż podoła? Któż podoła by ocalić od zapomnienia taką miłość w trudnej codzienności, w zwariowaniu świata, czy Pawle masz rację?
To świat nie ma racji. To ludzie nie mają racji. Ty masz rację, prawdziwa miłość nigdy nie ustaje (...)
Proszę abyście nie popełnili bardzo podstawowych błędów, które popełniają często ludzie. Nie wierzcie w miłość jako uczucie, nie próbujcie na tym poglądzie budować waszego związku. Wszyscy krzyczą, że najpiękniejszym, największym uczuciem jest miłość. Prawem uczuć jest zmienność i ludzkie uczucia mogą zmieniać się z minuty na minutę. Jeśli więc ktoś wierzy w miłość tylko jako uczucie... przegra.
Nie próbujcie uwierzyć w miłość jako podstawę, fundament trwałości związku mężczyzny i kobiety poprzez pryzmat, przepraszam, prześcieradła. Bo dzisiaj bardzo wielu od tego zaczyna, zaczyna miłość do góry nogami, stając się złodziejami samych siebie, okradając się w ten sposób z możliwości dojrzenia do prawdziwej miłości i potem płaczą i krzyczą, że nie wierzą w miłość.
Jakżeż można do niej dojrzeć gdy się ją rozpoczyna do góry nogami..."

Przemyśl ostatni akapit... Ja i mój mąż wytrwaliśmy w czystości do ślubu i warto było :)

 Re: Jak przekonać dziewczynę do czystości przedmałżeńskiej?
Autor: Małgorzata (---.autocom.pl)
Data:   2007-08-18 20:15

Przeczytaj to:

http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=181313&t=181313

Za współżycie przed ślubem płacimy teraz wysoką cenę.
Autor: żona (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 2007-07-29 13:33

Popełniliśmy błąd, współżyliśmy przed ślubem. A teraz płacimy wysoką cene, bo nie układa nam się w łóżku. Ja nie umiałam powiedzieć nie, on twierdził że to nic złego. Przez to nie poznaliśmy się dobrze, głównie ja - wyidealizował go, a potem bardzo się rozczarowałam. Jak przyszły problemy, nieporozumienia, kłótnie to coś się we mnie stało takiego ze zablokowałam się seksulanie. Teraz żałuje bardzo...

 Re: Jak przekonać dziewczynę do czystości przedmałżeńskiej?
Autor: aneczka (80.50.244.---)
Data:   2007-08-19 18:19

Może to ci pomoże

http://adonai.pl/czystosc/?id=94

 Re: Jak przekonać dziewczynę do czystości przedmałżeńskiej?
Autor: Marcin (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-20 15:30

Drogi pytający.
Powinieneś sobie znaleźć dziewczynę o takich poglądach jak i Twoje. Każdy ma prawo do swoich przekonań i nic z tego dobrego nie wyniknie jeśli będziesz ją naginał do swego światopoglądu.
Najprawdopodobniej się zbuntuje a jeśli nawet nie, to gdy minie zauroczenie to wtedy stare poglądy dadzą o sobie znać i wynikną tylko z tego kłopoty, wzajemne pretensje itp.
Serdecznie pozdrawiam,
"Też liberalny"

 Re: Jak przekonać dziewczynę do czystości przedmałżeńskiej?
Autor: Tomasz (---.inco-veritas.pl)
Data:   2007-08-20 15:44

Witaj, pisalem kilka razy na tym forum o zblizonych sprawach. Mozesz zerknac do archiwum ale zawsze jesli rozmawiasz z kims na wazny temat, jesli chcesz kogos przekonac do swoich racji to dobrze jest wiedziec jaki on jest, o czym marzy, za czym teskni, czego sie boi, co uznaje za wazne dla swojego i innych szczescia, kogo moze uznac za autorytet, komu gotow jest zaufac za jaka recepta na zycie, milosc, malzenstwo, rodzicielstwo teskni a jaka go odrzuca. Trudno o tym wszyskim rozmawiac w takim miejscu jak to, trudno cos radzic w ciemno. Inaczej wypada rozmawiac o czystosci pozamalzenskiej z zadeklarowanym katolikiem a zupelnie inaczej z ateista, inaczej z osoba przeciwna antykoncepcji a inaczej z jej zagorzalym zwolennikiem, inaczej z kims kto gotow jest na przyjecie dziecka tu i teraz a inaczej z kims kto sie upiera ze dziecko ma prawo poczac sie w opartym na wylacznosci i nierozerwalnosci formalnym zwiazku mezczyzny i kobiety.
Tego wszystkiego nie da sie tak po prostu zawrzec w kilkuzdaniowej odpowiedzi, o tym trzeba rozmawiac.
Jesli ty lub wy oboje uznalibyscie ze np rozmowa ze mna moglaby w jakikolwiek sposob wam pomoc to smialo pisz na priv.
Pokoj Tobie
Tomek

 Re: Jak przekonać dziewczynę do czystości przedmałżeńskiej?
Autor: maka (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2007-08-20 21:22

polecam stronę szansaspotkania.net

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: