logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak sie stac szczesliwym i zadowolonym chrzescijaninem?
Autor: Kasia (---.telpol.net.pl)
Data:   2007-12-10 21:01

Prawdziwy chrzescijanin to czlowiek szczesliwy, pogodny, ktory przekazuje swoja radosc ludziom, ktorych spotyka na swojej drodze. czy to znajomym, przyjaciolom czy rodzinie.
czy jednak osoba,ktora nie ma pogody ducha na co dzien, moze uwazac sie w pelni za dobrego katolika?
czy smutek i przygnebienie jest wynikiem nie dosc silnej wiary?
jednak mozna wierzyc i naprawde kochac Jezusa, pragnac czynic dobrze i pomagac innym, bedac smutnym. to nie pomaga w tym dzialaniu.
co gorsze, nawarstwia sie apatia i niechec do zwyklego codziennego zycia.
jak sobie z tym poradzic? czy moze cos przegapilam? wydaje sie ze wszystko jest OK ale nie jest.nie jest tak jak byc powinno.
jak mozna sobie z tym poradzic i stac sie szczesliwym i zadowolonym chrzescijaninem, chcacym zyc..?

 Re: Jak sie stac szczesliwym i zadowolonym chrzescijaninem?
Autor: 77775 (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-12-11 00:57

Nawiąż głębszy kontakt z Jezusem.

 Re: Jak sie stac szczesliwym i zadowolonym chrzescijaninem?
Autor: Weronika 1 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-12-11 01:23

Kasiu.
Byc szczesliwym chrzescijaninem, to zyc na co dzien z Jezusem. Zaufac Mu, jak ufasz wlasnemu ojcu, oddac swoje zycie w Jego rece, rozmawiac, zwierzac sie, prosic, dziekowac itp. Podstawa musi byc gleboka wiara i zaufanie, ze Jezus napewno wyslucha Cie i poprowadzi Twoje sprawy najlepiej, choc nie zawze wedlug Twoich oczekiwan. Nasze wymagania czasem nie sa dla nas dobre (my tego nie mozemy przewidziec), ale Jezus wie i dlatego musimy Mu zaufac, ze tak bedzie najlepiej. Calkowita szczerosc i oddanie, oraz zycie zgodnie z wlasnym sumieniem i przykazaniami napewno dadza Ci zadowolenie i pokoj duszy.
Pozdrawiam.

 Re: Jak sie stac szczesliwym i zadowolonym chrzescijaninem?
Autor: MarcinW (212.160.240.---)
Data:   2007-12-11 08:25

Pokój Tobie
Chrześcijanin to nie człowiek zadowolony z siebie. Chrześcijanim to człowiek, który pozostaje w jedności z Jezusem Chrystusem. Reszta jest dziełem Boga.

 Re: Jak sie stac szczesliwym i zadowolonym chrzescijaninem?
Autor: I. (---.4.15.vie.surfer.at)
Data:   2007-12-11 10:01

Jeśli nie akceptujesz z wiarą tego co Bóg Ci daje, stale szemrzesz i kręcisz nosem, to słaby z Ciebie chrześcijanin. Jesteś jak Żydzi na pustyni. Stale wątpisz, czy Bóg na pewno chce Twojego dobra.
Oczywiście nie ma innej drogi niż nawrócenie.

 Re: Jak sie stac szczesliwym i zadowolonym chrzescijaninem?
Autor: w_isienka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-12-11 12:02

Chrześcijanin to nie jest ktoś z "domu wariatów" z przyklejonym uśmiechem niezależnie od okoliczności. Czasami mamy przecież trudne doświadczenia w życiu, a sam Jezus zapłakał nad śmiercią Łazarza. Wiara daje nadzieję. a to bardzo dużo zmienia :)

 Re: Jak sie stac szczesliwym i zadowolonym chrzescijaninem?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-12-11 12:36

Polecam modlitwe psalmami. Moze brewiarz?

PSALM 42(41)1 i 43(42)1Tęsknota za Bogiem i świątynią z prośbą o powrót do świątyni
Kierownikowi chóru. Pieśń pouczająca. Synów Koracha.
Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?
Łzy stały się dla mnie chlebem
we dnie i w nocy,
gdy mówią mi co dzień:
«Gdzie jest twój Bóg?»2
Gdy wspominam o tym, rozrzewnia się dusza moja we mnie,
ponieważ wstępowałem do przedziwnego namiotu3,
do domu Bożego,
wśród głosów radości i dziękczynienia
w świątecznym orszaku.
Czemu jesteś zgnębiona, moja duszo,
i czemu jęczysz we mnie?
Ufaj Bogu, bo jeszcze Go będę wysławiać:
Zbawienie mego oblicza i mojego Boga.
A we mnie samym dusza jest zgnębiona,
przeto wspominam Cię z ziemi Jordanu
i z ziemi Hermonu, i z góry Misar4.
Głębia przyzywa głębię
hukiem Twych potoków.
Wszystkie twe nurty i fale
nade mną się przewalają
Za dnia udziela mi
Pan swojej łaski,
a w nocy Mu śpiewam,
sławię Boga mego życia.
Mówię do Boga: Moja Skało6,
czemu zapominasz o mnie?
Czemu chodzę smutny,
gnębiony przez wroga?
Kości we mnie się kruszą,
gdy lżą mnie przeciwnicy,
gdy cały dzień mówią do mnie:
«Gdzie jest twój Bóg?»
Czemu jesteś zgnębiona, moja duszo,
i czemu jęczysz we mnie?
Ufaj Bogu, bo jeszcze Go będę wysławiać:
Zbawienie mego oblicza i mojego Boga.

PSALM 43(42)
Wymierz mi, Boże, sprawiedliwość
i broń mojej sprawy
przeciw ludowi, co nie zna litości;
wybaw mnie od człowieka podstępnego i niegodziwego!
Przecież Ty jesteś Bogiem mej ucieczki,
dlaczego mnie odrzuciłeś?
Czemu chodzę smutny
gnębiony przez wroga?
Ześlij światłość swoją i wierność swoją:
niech one mnie wiodą
i niech mnie przywiodą na Twoją świętą górę1
i do Twych przybytków!
I przystąpię do ołtarza Bożego,
do Boga, który jest moim weselem.
Radośnie będę Cię chwalił przy wtórze harfy,
Boże, mój Boże!
Czemu jesteś zgnębiona, moja duszo,
i czemu jęczysz we mnie?
Ufaj Bogu, bo jeszcze Go będę wysławiać:
Zbawienie mego oblicza i mojego Boga.

 Re: Jak sie stac szczesliwym i zadowolonym chrzescijaninem?
Autor: ..::Milka::.. (---.stargard.mm.pl)
Data:   2007-12-11 13:38

Każdy z nas pragnie szczęścia. Bez względu na to czy ktoś jest niewierzący, czy wierzy w boga - drzewo, czy jest tak jak my chrześcijaninem. Ktoś kto naszej religii nie rozumie, traktuje ją jak wieczne umartwianie sie. Przez całe życie na barkach człowieka spoczywa krzyż, należy za niego Bogu dziękować. A gdy przed sadem kogoś postawią, wcale nie nalezy obmyślać swojej obrony, tylko Bogu zaufać. Nawet jak przyjdzie zginąć - to ku Chwale Pana. Nie należy żałować bliźniemu swego ubrania, a gdy pożyczonego nie odda, mówi sie trudno. Gdy ktoś uderzy w jeden policzek, nalezy nadstawić i drugi, a za tym co nam każe iść za sobą ileś kroków, należy pójść jeszcze więcej. Czy taka perspektywa chrześcijaństwa kojarzy sie ze szczęściem? Nie, a na pewno nie z takim szczęściem, o jakim mówią ci, co chrześcijanami nie są. Współczesny świat podpowiada nam zupełnie inny sposób życia - łatwy i przyjemny. Człowiek myśli po co sie męczyć, po co mi ten krzyż. Bóg chce byśmy byli szczęśliwi, On nas kocha. Lepiej sie bawić, szaleć, korzystać z rozmaitych używek, okradać, mysleć tylko o przyjemnościach.
Tymaczasem takie podejście do życia jest bardzo destrukcyjne dla natury człowieka. Powoduje to, że stajemy sie egoistami. Gdy na świacie pełno takich egoistów, ciężko o pokój, o porozumienie. A potem są pretensje do Boga, że pełno konfliktów, że zdrowie słabe, bo organizm wyniszczony uzywkami itd. A dlaczego do Pana Boga te pretensje, czy On tego nas uczy? Nie.
Chrześcijaństwo to nie tylko religia, to także światopogląd. Gdyby wszyscy przestrzegali Dekalogu, nie było by konfliktów, a na świecie zapanowałby ład i porządek. Każdy ponad swoje dobro, stawiałby dobro bliźniego, jego szczęście. Bo szczęście jednostki, i to chwilowe wcale nie jest szczęściem, to ułuda. Tymczasem Jezus pokazuje nam jak osiągnąć prawdziwe szczęście. Tylko podążając za Jezusem, możemy takie szczęście osiągnąć.
Gdy człowiek wgłębi sie w sens chrześcijaństwa, zobaczy, że to religia ludzi szczęśliwych, pogodnych, pełnych wiary i nadziei. Tam gdzie są chrześcijanie, nie ma konfliktów, nie ma wojen, obgadywania, kłótni, chamsta itd. Oczywiscie każda wspólnota, każdy człowiek narażony jest na ataki z zewnątrz, od tych co nie znają Jezusa. Jednak Moc jaka płynie z Chrystusowego Krzyża, pozwala przezwyciężyć zło i prześladowanie. Nawet jeśli przyjdzie umrzeć, nic sie nie dzieje. Śmierć to zwycięstwo. Jezus umierając na Golgocie, a potem zmartwychwstając pokazał światu, jak wielka jest siła Miłości.
Więc podsumowując: by stać sie szczęśliwym chrześcijaninem, należy podążać za Jezusem, naśladować Go, żyć Jego nauką.

 Re: Jak sie stac szczesliwym i zadowolonym chrzescijaninem?
Autor: andy pandy (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-12-11 14:11

Nie ma bezpośredniego przełożenia: dobry katolik - człowiek radosny, zły katolik - ponurak. Jest to uproszczenie, na które niestety łapie się wiele osób.
Osoby wrażliwe, delikatne są perłami Kościoła. Będąc same kruche są czulsze, mogą lepiej zauważać potrzeby innych i dla nich działać. To jest właściwa droga do rozwoju człowieczeństwa i dojrzałości dla osób melancholijnych. Nie koncentrować się na swojej słabości ale towarzyszyć osobom słabym a przez to rozwijać królestwo niebieskie tu na ziemi. Broń Boże nie należy działać na siłę, trzeba nawiązywać dialog ze swoją słabością czy apatią, czasami się jej poddawać aby nie gwałcić samego siebie, ale po tym powstawać. Taki typ osobowości posiadali naprawdę wielcy ludzie: o. F. Jordan, Edyta Stein i wiele wiele innych świętych. Takiej postawy Ci życzę.

 Re: Jak sie stac szczesliwym i zadowolonym chrzescijaninem?
Autor: b. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-12-11 15:01

Miałam to samo, smutek mnie nie opuszczał a dusza bolała w sumie nie wiedziałm dlaczego. na początku z tym wlaczyłąm, czułam się winna, potem pomyślałam że może tak ma być i nie miałam siły już wlaczyć z ciągłym przygnębieniem i smutkiem, które mnie ogarniało. Ale teraz wiem że nie tak ma być. A wiesz co mi pomogło? Zaczęłam za WSZYSTKO dosłownie za wszystko dziękować Bogu. Jak tylko mogłam to każdą chwilą życia dziękować i wychwalać Pana za to kim jest, za to że jestem, za to gdzie jestem i nawet za błahe i można powidzieć nie istotne rzeczy o których na co dzień się nie myśli, dziękowac dziękować i jeszcze raz dziękować. Np. czy dziękujesz Panu Bogu za to ze mozesz jechać wcześnie rano tramwajem do szkoły/pracy? Na dodatek jeszcze korek na drodze i tłum w tramwaju. i ciemno jeszcze i spać się chce a tu się wszyscy pchają i nie ma miejsca. Dziękujesz i wychwalasz? tak bo na świecie jest tyle ludzi biednych których nawet nie stać na ten bilet na tramwaj, nie mają wykształcenia, pracy. Moze nawet nie jedli śniadania dzisiaj? A co z ludźmi żyjacymi np. w Afryce? Czy to nie jest cudowny dar od Boga ze żyję tu gdzie żyję i że mam takie życie? I tak można z każdą rzeczą. I zapewniam ci że gdy dostrzeżesz w swoim życiu łaski jakimi Pan cię obdarza napewno twoje serduszko się rozraduje :) A gdy bardzo smutno i ciężko to właśnie na przekór temu uśmiechnij się. Obojętne gdzie jesteś i co robisz. Po prostu się uśmiechnij i powiedz sobie: dziękuje Ci Panie. Kocham Cię i zawsze chcę trwać przy Tobie.
Pozdrawiam serdecznie. Z Panem Bogiem. (jest Adwent czas RADOSNEGO oczekiwania na przyjście Jezusa. Rozraduj swoją duszę w Zbawicielu :)

 Re: Jak sie stac szczesliwym i zadowolonym chrzescijaninem?
Autor: :) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-12-11 15:34

Jeśli nasze życiowe problemy staną się dla nas przyczyną radowania się i dziękczynienia Panu wówczas będą stanowić one okazję ujrzenie mocy Bożej działającej w naszym życiu.

 Re: Jak sie stac szczesliwym i zadowolonym chrzescijaninem?
Autor: susane (---.witosa2.1000lecie.pl)
Data:   2007-12-12 19:09

Szczęśliwy chrześcijanin wie, że wszystko co ma otrzymał od Boga. Dlatego żyje w postawie głebokiej ufności i wdzięczności, bo czuje że jego życie jest darem Boga.
Może spróbować podczas wieczornej modlitwy, zastanowić co dobrego spotkało w tym dniu i podziękować za to Bogu.
By żyć radością i wdzięcznością za to co otrzymało się od Boga i zauważać te Boże dary w swoim życiu.

 Re: Jak sie stac szczesliwym i zadowolonym chrzescijaninem?
Autor: 77775 (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-12-12 22:10

Na tytułowe: Należy jak najszybciej umrzeć.

 Re: Jak sie stac szczesliwym i zadowolonym chrzescijaninem?
Autor: lotka (---.crowley.pl)
Data:   2007-12-14 17:09

Zastanów się głębiej nad dwoma cytatami:
[cytując Biblię proszę podać źródło cytatu: księgę, rozdział i wiersz. moderator]

Bóg prowadzi człowieka po różnych drogach, czasami ta droga prowadzi przez mrok (a pamiętaj, że nawet mała chmurka zasłania wielkie Słońce, które przecież nigdy nie gaśnie). Ważne, żebyśmy patrzyli przed Siebie, na Tego, do Którego idziemy.
I jeszcze jedno:
nie szukaj szczęścia dla samego szczęścia, bo wtedy szukasz siebie, a z szukania siebie nic dobrego nie wyniknie. Szukaj Boga, szukaj Jego Woli - to może się wydawać zabawą w "ciepło-zimno", ale jak już znajdziesz, to będzie wielka radość.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości na Drodze

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: