logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak sie modlić?
Autor: Lilis (89.171.218.---)
Data:   2008-02-08 20:14

Mam pewien kłopot, ostatno zauważyłam że nie potrafię sie modlić. Gdy zaczynam od razu czuję zmęczenie i niecheć. Nie potrafie sie skupić. Chcę być stale blisko Boga, kochać go ale nie potrafię. Wiem że coś jest nie tak ale nie potrafie tego zmienić. Nie wiem co robić. Bo zamiast po spowiedzi z miłością i radością wielbic Boga jast mi On obojetny (gdy się modle w domu)
Czy trace wiarę? Czy do dobrej modlitwy trzeba mieć idealną ciszę? Chce dodać że co miesiac chodzę do spowiedzi i czytam Pismo św. Proszę o pomoc.

----------------

Przejrzyj archiwum forum. Np.:
www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=173273&t=173273
moderator

 Re: Jak sie modlić?
Autor: marta-maria (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-02-08 23:49

Lilis, przeżywam to samo. Czy tracę wiarę? Nie, wydaje mi się, że moja wiara może dzięki tej próbie ulec wzmocnieniu. Rzadko udaje mi się wznieść myśl do nieba, tak bardzo zostałam wbita w ziemię. Szukam więc Boga tutaj, gdzie jestem, na ziemi. Po prostu - w najzwyczajniejszym życiu. I dotrzymuję Mu sakramentalnej wierności.

 Re: Jak sie modlić?
Autor: moderator (---.dyn.optonline.net)
Data:   2008-02-09 00:56

Każdy czas jest dobry, tym bardziej Wielki Post może dobrą być okazją do przypomnienia sobie nauczania Kościoła na temat modlitwy. Cała czwarta część Katechizmu Kościoła Katolickiego jest poświęcona modlitwie chrześcijańskiej.
W czwartej części KKK, w pierwszym dziale rozdział trzeci jest zatyłowany 'Życie modlitwy':
www.katechizm.diecezja.elk.pl/rkkkIV-1-3.htm

 Re: Jak sie modlić?
Autor: Miśka 2 (---.zdnet.com.pl)
Data:   2008-02-09 14:12

A ja odpowiem słowami o. Johna Chapmana
" Módl się, jak potrafisz i nie próbuj modlić się tak, jak nie potrafisz.
Im mniej się modlisz, tym gorzej to idzie."
A wszystkim nam, którzy uważają, że nie potrafią się modlić, a także tym, którzy z modlitwą nie mają kłopotów polecam kolejny raz małą książeczkę" Listy o modlitwie"-o. John Chapman OSB. Z nabyciem jej nie powinno być problemów, dostępne choćby w księgarni wysyłkowej gloria24.pl
Naprawdę warto to miec dla siebie i w chwilach trudnej modlitwy zagladać;)
Pozdrawiam!

 Re: Jak sie modlić?
Autor: icka (213.199.238.---)
Data:   2008-02-10 11:42

Hm, miałam podobny problem i nie jest to absolutnie sprawa tracenia wiary a sprawa miłości. :) Bowiem w każdym związku są chwile zniechęcenia, rutyny. bo na początku był moment zafascynowania. potem wlasnie jest owa rutyna z ktora sie teraz zmagasz a potem wielkie zwyciestwo. Nikt nie wyklucza kolejnych załamań - ale je trzeba przetrwać - a jak?

Powierz swojemu najlepszemu przyjacielowi - Chrystusowi Twój trud - On nawet jeśli to Go bezposrednio dotyczy pomoże Ci bowiem nie zależy mu na śmierci a na zmartwychwstaniu ;)

Wytrwaj i ufaj :)

 Re: Jak sie modlić?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2008-02-10 12:51

Modlitwa polega na trwaniu przed Bogiem w gotowości. Sługa czeka na przybycie Pana. Pan nie zawsze jest w domu, ale naszą rzeczą być zawsze w gotowości. Trwanie, nie jest związane ani z uczuciami, ani z niezwykłymi czynami. Strażnicy wypatrują poranka, ale trwają na posterunku, bo takie jest ich zadanie, taka jest ich służba. Św. Tereska zasypiała na wspolnych modlitwach (podobno o. Pio też), ale robili to z Bogiem. Jezus zachęca usilnie do czuwania, ale rozumie uczniów, których sen przemógł. Czuwajcie, trwajcie, oznacza bądźcie w gotowości, do dysposycji, nie oznacza bądźcie radośni, promienni, chętni i wypoczęci. Albo oddajemy Bogu wszystko, każdą chwilę, a więc rozpacz, zniechęcenie, beznadzieję, zmęczenie, by Go uwielbić, albo nie oddajemy Mu nic. Bo zawsze może być jakaś lepsza chwila od obecnej. Ale my jej nie mamy.

 Re: Jak sie modlić?
Autor: Anna18 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-02-10 12:51

Kiedy się modlisz, spójrz na Pana ukrzyżowanego i mów do Niego tak jak gdybyś rozmawiała z Przyjacielem. Jeśli nie potrafisz się modlić - powiedz Mu to. Powiedz o tym, co Cię boli i trapi. Nie obawiaj się Chrystusa i Jego Miłości. On wszystko rozumie.
Kiedyś starszy człowiek powiedział do kapłana: "Nigdy się nie modliłem i teraz nie wiem, jak mam to czynić". A ksiądz na to: "Postaw koło łóżka krzesło i wyobraź sobie, że siedzi na nim Jezus. Po prostu rozmawiaj z Nim". Kiedy córka tego człowieka wróciła do domu, zobaczyła, że tato nie żyje. Zmarł z głową na krześle.

 Re: Jak sie modlić?
Autor: Weronika 1 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-02-17 14:10

Rozmawiam z Bogiem. Jak z Kims najblizszym. Zwierzam sie, ofiarowuje kazdy dzien i kazda chwile zycia. Przepraszam za wszystko, co zle zrobilam i prosze zeby to poprawil. Bog pragnie byc obecny w naszym zyciu w kazdej chwili. Czeka zebysmy zwrocili na Niego swoja uwage i chce nam dac duzo, bardzo duzo, ale czeka na nasze zaproszenie bardzo proste, szczere, plynace z serca w zwyklej rozmowie. Szczesc Boze.

 Re: Jak sie modlić?
Autor: michaś (---.toya.net.pl)
Data:   2010-06-07 02:47

Zawsze sie modlę a nie jestem bez grzechu. Wiele razy chodziłem na brzeg parku w nocy i tam w skupieniu sie modliłem, albo w domu, zależy. To jest niesamowite co można doświadczyc podczas zwykłej modlitwy np. różańcowej ale do tego trzeba dążyć. Nie zastanawiam się, czy dobrze się modlę - modlę się i nie obchodzi mnie co za to dostanę. Modlitwa jest bezinteresowna - jesli się zastanawiam czy sie dobrze modlę, to może być tak jak podczas rozmowy o pracę. Zastanawiam się czy dobrze mówię bo w konsekwencji ta rozmowa może mi dac dobrą pracę. Jeśli nic nie chcę od Boga którego naprawdę chcę kochać i idę kawał drogi, wchodzę do parku w nocy jak psychopata:) to żeby nie wiem jaka ta modlitwa była, bez skupienia, mechaniczna, itd. to przecież Bogu ona musi się podobać. Nie lękaj się trzódko mała bo podobało się waszemu Ojcu dać wam królestwo :) Szatan jest bardziej inteligentny od nas, dlatego postanowiłem jak najmniej grzeszyć i modlić się kiedy tylko się da. W tej kwestii, którą poruszyliśmy najlepiej modlić się do Ducha Świętego.
z Bogiem

 Re: Jak sie modlić?
Autor: Dominika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-11-17 21:39

Moim zdaniem, może to być również jeden ze znaków od Boga. Może właśnie tym pozornym oddaleniem, zbliżysz się do Niego, pokonując przeciwności, słabości, i zniechęcenie, tak jak było mówione. Postaraj się skupić bardziej w miejscu przeznaczonym tylko do modlitwy, rozmowy z Bogiem, tj. w kościele.

 Re: Jak sie modlić?
Autor: Jakub (---.home.aster.pl)
Data:   2012-03-28 17:45

Film odnosi się do rozważań dotyczących modlitwy: http://www.youtube.com/watch?v=WBForXWIS_s

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: