logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak zwiekszyć wytrwałość i wiarę?
Autor: Franciszek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-10-20 21:32

Witam Wszystkich serdecznie :)
Chciałbym się zapytać jak zwiekszyć swoja wytrwałość i wiarę? Bo przewaznie jest tak ze po mojej wielkiej wierze przychodza dni w ktorych ona tam maleje.. pojawaija sie wyrzuty..

 Re: Jak zwiekszyć wytrwałość i wiarę?
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-10-20 21:54

A jesteś pewien, że chodzi tu o wiarę? Jak masz wielką, to przenosisz góry, jak masz małą, to nawet autobus ucieknie? Może po prostu chodzi ci o uczucia związane z wiarą. Czasem czujesz, że wierzysz (radość ze spotkania z Bogiem?), czasem nic nie czujesz, a nawet jeszcze gorzej? Jeśli to sprawa uczuć, to nic złego się nie dzieje, raz się fruwa, raz się czołga, normalne. Dużo ważniejsza jest wytrwałość. To ona właśnie wskazuje, czy to rzeczywiście wiara, czy tylko uczucia. Wytrwałość - to ciężka praca. Nie rezygnować z najważniejszego, choćby się bardzo nie chciało. Tego nikt za nas nie zrobi, nie stanie się samo. To możesz zrobić tylko ty. Postawić sobie jakieś minimum w sprawie wiary: sposób modlitwy, czas modlitwy, akty miłości wobec bliźnich - i w tym postanowieniu trwać. Jak się uda więcej z siebie dać - to będzie radość. Ale nie dawać mniej, bo kontakt z Bogiem natychmiast się rozluźnia i trudno wrócić bez jakiegoś dopingu ;) Ustal program minimum. I tego się trzymaj. Czasem zdobywanie szczytu zbyt trudnego na twoje możliwości, zniechęca do powtórnego wyjścia w góry. A szkoda. Zacznij od chodzenia po pagórkach.

 Re: Jak zwiekszyć wytrwałość i wiarę?
Autor: Marzena. (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2008-10-20 22:11

Wiara polega na wierności. Doświadczenia wiary w sferze uczuciowej nie pozostają bez znaczenia, jednak nie one świadczą o miłości.

 Re: Jak zwiekszyć wytrwałość i wiarę?
Autor: B. (---.acn.waw.pl)
Data:   2008-10-21 01:58

"Chciałbym się zapytać jak zwiekszyć swoja wytrwałość i wiarę?"
Spróbuj poznawać Boga, Jego wolę coraz lepiej, to co On Sam mówił i to, co mówili Jego uczniowie, poprzez uważne czytanie po kawałku (codziennie?) na początek Nowego Testamentu.

 Re: Jak zwiekszyć wytrwałość i wiarę?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2008-10-21 14:12

Nie zajmuj się tym. Zwykle ludziom, którzy zadają takie pytanie jak Ty, proponuję modlitwę: Panie przymóż mi cierpienia, ale w Twoim wypadku to nie byłaby dobra rada, zresztą zaraz ktoś by mnie objechał (i słusznie).

 Re: Jak zwiekszyć wytrwałość i wiarę?
Autor: zakrecony (80.50.236.---)
Data:   2008-10-22 20:02

Pokój i dobro.
Franciszku ja osobiście od maja tego roku buduję na nowo swoją więź z Bogiem, pragnę wzrastać w tej wierze, wciąż mam pewne trudności, potrafię przez kilka tygodni zachowywać Przykazania, czytać regularnie Ewangelię, regularnie się modlić itp. nagle jakoś tak chcąc nie chcąc odpuszczam sobie na dzień, dwa ale natychmiast czuje brak kontaktu z Bogiem, wiem ze robię źle, to są te wyrzuty sumienia o których piszesz i to dobrze, że one się pojawiają to znak że Twoje sumienie funkcjonuje. Tu trzeba regularności tak jak pisze Bogumiła, wyznacz minimum, realizuj je i nie odpuszczaj. Z doświadczenia wiem, że np. łatwość w trwaniu na modlitwie czy w czytaniu Pisma Św. a nawet przyjemność i radość przychodzi wraz z regularnością, ważne jest aby nie popaść w rutynę ale w pełni przeżywać każdy swój akt wiary, którym powinno być całe nasze życie.
Z modlitwą Zakręcony.

 Re: Jak zwiekszyć wytrwałość i wiarę?
Autor: danusia (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2008-10-23 11:36

Franciszku wiesz, że najtrudniej jest byc w tym, co właśnie jest Ci dane.
Poproszę Boga o pokore dla siebie i Ciebie. Zyczę duzo słonca. Z Bogiem

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: