logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy przerwałam adopcję duchową?
Autor: hanka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-10 08:21

Podjąwszy duchową adopcję dziecka nienarodzonego należy przez 9 miesięcy w tej intencji odmawiać dziesiątkę rożanca. Po kilku miesiącach zapomniałam uczynic to jednego dnia. Następnego dnia odmówiłam za to 2 dziesiątki. Czy cała adopcja została przez to przerwana???

 Re: Czy przerwałam adopcję duchową?
Autor: dk. Adam (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-10 22:05

Nie. Jeżeli zapomniałaś, to nie masz grzechu. Zwłaszcza, że nadrobiłaś zaległość. Gdybyś nie odmówiła danej dziesiątki specjalnie, z pełną świadomością, wtedy byłby grzech (bo zerwałabyś zobowiązanie) i adopcja byłaby przerwana.

 Re: Czy przerwałam adopcję duchową?
Autor: Lil Lady (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-10 22:07

nie, jak nadrobiłaś. Gorzej jak gdybyś miała dłuższą przerwę, ale nie wiem jaką. na pewno nie jeden dzień.
Poza tym jak zapomniałaś, to nie grzech.

 Re: Czy przerwałam adopcję duchową?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-10 22:18

Nie. W takim przypadku należałoby przedłużyć adopcję o ten jeden dzień.

 Re: Czy przerwałam adopcję duchową?
Autor: martaaa (---.chello.pl)
Data:   2009-03-11 20:11

1. Bóg nie jest jakąś maszyną, która liczy nasze dziesiątki różańca i jak jednej zabraknie to wszystko przepadło
2. Nawet jak nie odmówisz nie przez zapomnienie to nie będziesz miała grzechu, bo duchowa adopcja to nie są oficjalne śluby które składasz, tylko obietnica prywatna. Pczywiście nie godzi się łamać obietnicę, ale nie jest to moim zdaniem grzech.
3. jak zapomniałaś to trudno zdarza się. można się tylko zastanawiać dlaczego zapomniałaś o modlitwie...
4. nawet jak coś nie jest moim grzechem (tzn - nie ponoszę za to odpowiedzialności), to można się z tego spowiadać, bo Bóg leczy nasze słabości.

 Re: Czy przerwałam adopcję duchową?
Autor: Calina (---.lightspeed.cicril.sbcglobal.net)
Data:   2009-03-12 00:34

Zdziwiło mnie trochę wyjaśnienie dk. Adama. Martooo, dzięki za to "wypunktowanie" :)

 Re: Czy przerwałam adopcję duchową?
Autor: Ann (194.29.130.---)
Data:   2009-03-12 14:06

Też uważam, że to nie grzech. Martwi mnie postrzeganie Boga jako egzekutora słabości.
Obietnica to sprawa honoru a nie grzechu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: