logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak odzyskać wrażliwość na Boga i ludzi?
Autor: Szymon (---.icpnet.pl)
Data:   2009-04-22 18:28

Już od jakiegoś czasu czuję że straciłem wewnętrzną wrażliwość. Ludzkie nieszczęście tak jak kiedyś już mnie nie dotyka, a grzech nie jest już jak dawniej wielkim przestępstwem tylko lekkim przewinieniem dla mnie (mimo iż staram się ich nie popełniać). Co mogę zrobić, biorąc też pod uwagę że czuję powołanie do kapłaństwa?

 Re: Jak odzyskać wrażliwość na Boga i ludzi?
Autor: koń (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-04-22 20:06

1. Możesz prosić Boga o wrażliwość serca
2. Możesz rozważać codziennie Mękę Pana Jezusa - Pismo Święte, różaniec lub Drogę Krzyżową.
3. Możesz skupiać się bardziej na Bogu, a mniej na sobie.
4. Generalnie - mniej biadolenia, a więcej modlitwy.

 Re: Jak odzyskać wrażliwość na Boga i ludzi?
Autor: jumik (---.chello.pl)
Data:   2009-04-22 21:24

Pokochaj całym sobą Boga.
Po pierwsze, modlitwa - prośba o łaskę miłości Boga i łaskę poznania Go. Wszystko jest łaską - absolutnie wszystko.
Po drugie, poznanie Go. Nie da się nie kochać takiej Osoby jak Bóg. Poznać Go można poprzez Biblię, naukę Kościoła, lekturę duchową - jest wiele dobrych książek.
Po trzecie Jego miłość. Takiej miłości nie da się nie kochać. Taka nieskończona miłość się mnoży, udziela się innym. Miłość daje miłość, miłość tworzy miłość.
Po czwarte, dobro. On sam jest Dobrem i źródłem wszelkiego dobra, a w takim razie dobro zawsze będzie prowadzić do Niego.
Po piąte, zaufanie. Ufaj, że Bóg obdaruje Cię miłością do Niego i prawdziwym poznaniem Go. Szczere zaufanie połączone z pokorą. Zaufanie do Boga. To jest odpowiedź na Jego miłość.
Bóg z Tobą.

 Re: Jak odzyskać wrażliwość na Boga i ludzi?
Autor: IKS (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-04-23 15:54

Staraj się zobaczyć Boga w ludziach, z którymi się spotykasz. Rozpoznaj Chrystusa w twarzy bliskich Ci osób: koleżanki, kolegi, matki, ojca, siostry, a także żebraka, cierpiącego, zniewolonego przez grzech, w oczach dziecka, przypadkowego przechodnia.

 Re: Jak odzyskać wrażliwość na Boga i ludzi?
Autor: Krystyna (78.8.27.---)
Data:   2009-04-23 18:18

Wrażliwość jest cechą wrodzoną i nie podlega raczej zmianom. Może Ci się tylko wydaję, że ją utraciłeś. Może to jeden z elementów dorastania do decyzji o kapłaństwie ? Zaufaj Bogu. Pozdrawiam serdecznie :)

"Dlatego chcę ją przynęcić,
na pustynię ją wyprowadzić
i mówić jej do serca."
Oz 2,16)

 Re: Jak odzyskać wrażliwość na Boga i ludzi?
Autor: Iskierka (---.chello.pl)
Data:   2009-04-26 00:51

Nie wymieniam Ci dobrych rad, bo widzę, że to są (mogą być) albo zasadzki złego, żeby Cię odwieść od kapłaństwa, albo przeciwnie - Boże działanie mające Cię do tej drogi przygotować.
Trwaj przy Bogu, chociażby pozornie wbrew swojej woli. Od tego etapu może zależeć Twoja dalsza formacja duchowa.
Czego teraz doświadczysz (również duchowej oschłości, niewrażliwości) - w tym będziesz umiał pomóc ludziom w przyszłości, zrozumieć ich.
To minie. Tylko się temu teraz nie poddawaj,zaprzyj się siebie. A jak Ci będzie za ciężko, to wzywaj Maryję albo kogo chcesz ze Świętych czy Aniołów na pomoc - całe niebo sprzyja nam na ziemi w drodze do Boga, obyśmy korzystali z tej pomocy.
Pozdrawiam, wytrwaj :)

 Re: Jak odzyskać wrażliwość na Boga i ludzi?
Autor: Jak (---.181.stk.vectranet.pl)
Data:   2009-04-26 01:39

Czytać Biblię i prosic Boga w modlitwie o zrozumienie.
(Ap 1,3).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: