logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chciałabym doświadczyc bliskosci Boga.
Autor: magda. (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-04-28 21:38

Doświadczyć, że jest obecny w moim życiu. Staram się by moje życie było modlitwą, należę do oazy. Wciąż tęsknię za prawdziwa radością Bożą. Co jest nie tak? Czy to narzucanie się Bogu a może zła modlitwa? A może to szaleństwo?
jak doświadczacie Boga w swoim życiu?

 Re: Chciałabym doświadczyc bliskosci Boga.
Autor: Krystyna (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-04-28 22:38

Módl się i cierpliwie czekaj. Pozdrawiam. :)
Możesz poczytać np. tutaj:

http://www.xaverianum.pl/8/ml2500-md1001303.html

 Re: Chciałabym doświadczyc bliskosci Boga.
Autor: Renata (---.chello.pl)
Data:   2009-04-28 23:23

Chcesz poczuć Boga emocjonalnie, hm są takie chwile że Bóg pozwala nam na tego rodzaju doznania, ale myślę że najważniejsze jest to że On jest z Tobą nawet wówczas gdy Tobie wydaje się że Jego nie ma. przypomniała mi się taka opowieść: widziałem na ekranie mojego życia dwa ślady na piasku, jeden był mój a drugi Pana ale w pewnym momencie zauważyłem tylko jeden ślad na piasku i spytałem Pana gdzie byłeś Panie gdy ja byłem sam, na co Pan mi odpowiedział w te dni gdzie widzisz jeden ślad Ja Pan niosłem ciebie na swoich ramionach. I tak sobie myślę, ze może jesteś na etapie kiedy czujesz posuchę duchową a wówczas tobie i Twojej duszy może się wydawać że Pana nie ma, choć On trzyma cię na rękach. Z odwagą moja droga nie przestawaj w modlitwie a zobaczysz że Pan odsłoni Tobie swoje oblicze jeszcze jaśniej i pełniej niż do tej pory. :-)) z poważaniem Stokrotka

 Re: Chciałabym doświadczyc bliskosci Boga.
Autor: Maria (145.253.3.---)
Data:   2009-04-29 08:44

Codziennie doświadczam obecności Boga. Codziennie czytam Pismo Święte i myślę, co dzisiaj chce mi Bóg przekazać w Tych słowach. Już samo czytanie Biblii sprawia, że czuję obecność Boga. Wszystko przyjmuję jako dar od Boga, nie tylko te dobre chwile, ale te złe również. Wiem, że Bóg jest stale przy mnie, odczuwam Jego obecność, kiedy jadę autobusem do pracy i zawsze zdążę na czas, (choć nie raz za późno wstałam), wiem, że zawdzięczam to Bogu i wiele innych rzeczy. Dzisiaj tak pięknie świeci słońce, wiem, że Bóg dla mnie to zrobił, ten błękit nieba, śpiew ptaków... Boga można znaleźć wszędzie i poczuć Jego obecność. Trzeba sobie uzmysłowić, że wszystko pochodzi od Boga. I dziękować Mu za te dary, dziękować, dziękować i dziękować stale, choć to i tak za mało...
Droga Magdo, zastanawiasz się, czy "może modlitwa jest zła". Żadna modlitwa nie jest zła. Nie musisz też modlić się gotowymi formułami, możesz zwyczajnie swoimi słowami powiedzieć, co Ci leży na sercu, czego pragniesz. Wiesz, taka rozmowa z Bogiem. Jak z Przyjacielem. Jestem pewna, że gdy tylko otworzysz się przed Jezusem, poczujesz Jego obecność, bo Bóg jest stale przy nas, tylko czasami serca nasze są zamknięte...

Z Bogiem,
Maria

 Re: Chciałabym doświadczyc bliskosci Boga.
Autor: Róża (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2009-04-29 11:35

Po przeczytaniu posta Marii przyszły mi do głowy następujące słowa z Pisma Św.: "Modlicie się, a nie otrzymujecie, bo się źle modlicie, starając się jedynie o zaspokojenie swych żądz" Jk 4,3.
Podoba mi się zdanie, które napisała Magda. - "Staram się by moje życie było modlitwą". I moim zdaniem tak trzymaj. Bóg to widzi. Szukaj Go wciąż i mów Mu, że chcesz doświadczyć Jego bliskości. Na pewno jakoś odpowie.

 Re: Chciałabym doświadczyc bliskosci Boga.
Autor: mbb (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-04-29 15:23

To proś Boga, żeby otworzył Twoje oczy na Jego obecność, żebyś doświadczyła Jego bliskości. Proś wytrwale.

 Re: Chciałabym doświadczyc bliskosci Boga.
Autor: Marek (---.hsd1.il.comcast.net)
Data:   2009-04-30 02:31

Być w obecności Pana cały czas tak jak to robili wszyscy święci. To trudne i zarazem łatwe tak mówią ci co doświadczali kontemplacyjnego stylu życia. A było ich tysiące. Przeznacz czas na modlitwę (zdyscyplinować się bardzo np. 1 godzinę czasu o wyznaczonej sobie porze) Musi to przeradzać się w modlitwę ciszy. BEZ MODLITWY SERCA - CISZY - nie uda się być świętym - a przecież tylko o to chodzi.
Najlepszym przykładem jest modlitwa Św Teresy z Avilla, Św Jana od Krzyża,
małej Tereski i wielu innych świętych.
Życzę dotarcia na Gorę Karmel
pozdrawiam
Marek
P.S.
czytaj autorów co mają tytuł Św. Inni z wielkimi tytułami bardzo rozcieńczają temat, a tobie chodzi o najkrótszą drogę.

 Re: Chciałabym doświadczyc bliskosci Boga.
Autor: $ (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-04-30 08:48

To może przestań się obsesyjnie starać i pozwól działać Bogu? Przecież Bóg doskonale wie, co przeżywasz. Spróbuj swe zmartwienie powierzyć Bogu, proś o Ducha Świętego.
Zastanów się, co jest dla Ciebie ważniejsze: Twoje doświadczenie i odczucia, czy sam Bóg?
Proś o wstawiennictwo świętych: oni aż się rwą, aby Ci pomóc - pozwól im.
Np. święty Piotr mówi tak:
'Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was. 1 P 5,7

 Re: Chciałabym doświadczyc bliskosci Boga.
Autor: ag (---.centertel.pl)
Data:   2009-04-30 20:19

tęsknotę uczynić modlitwą, wszak czy ta pustka i brak nie od Boga pochodzi? czy to nie jest Jego działanie w moim życiu, które za ciemność uważam?
potraktuj to jako Jego dotyk, ten czas kiedy jest niby daleko to najgłębszy Jego dotyk, jest tuż obok, jest w Tobie, a że nie zawsze się objawia tak samo?
czy małżonkowie bez przerwy się cieszą? czy nie ma chwil zmęczenia, smutku, a nawet płaczu wspólnego i razem przeżywanego?
czy Jezus swoje ziemskie życie spędził na śmianiu się i epatowaniu radością - tańcząc i śpiewając Alleluja tylko - jak to w niektórych wspólnotach jest przeżywane?
co z Jezusem w Ogrójcu, że o Kalwarii nie wspomnę, czy myślałaś kiedyś o tym, gdy wybierałaś Jego za swojego Pana, gdy zdecydowałaś się iść za Nim i Jego naśladować, a nie naśladować jedynie członków swej wspólnoty?
co jest nie tak? jedynie ten niepokój, że jest tęsknota, bo ona jest normalna i pogłębiać się może im głębiej, ale tęsknota za Nim, a nie za byciem radosnym, On daje radość i pokój tak głęboko tak pomimo tej tęsknoty jakby choć ona może rozdzierać czasem serce.
wiesz tak sobie myślę, że taka "martwota" pomimo modlitwy jest czasem największego wzrostu, to czas walki, intensywnej modlitwy, tak jakby ziarno miało obumrzeć - więc siedzi teraz w ziemi, gdzie ciemno, mokro, ciasno, ale nie zaczęło kiełkować, nie widzi słońca, które jest nad ziemią, zakopane w tej ziemi, ale to nie znaczy, że go nie ma i że nie zacznie się rozwijać (też dzięki tej ziemi).
czas pustki, ciemności, oschłości - wtedy gdy On jest najbliżej, bo inaczej byśmy nie wytrwali - uwierz w to, że wtedy gdy nie czujesz On jest w sposób inny obecny, tak jak matka o chore dziecko troszczy się bardziej, bo wie że jest osłabione. Wreszcie - to czas w którym ta pustka i ten brak jest w efekcie skutkiem tego spotkania naszej nędzy z Jego Boskością, gdzie jedynie natura nasza stawia opór przed tym co duchowe, a więc (tak) sama blokuje przystęp łaski bojąc się dotknięcia (tak jak gdy siedzimy w ciemnościach światło nas oślepia, razi, mrużymy oczy, zasłaniamy je ręką) - tu mogą być też zawinione/zaniedbania, świadome bądź nie przeszkody jakie są na drodze spotkania z łaską (spróbuj nalać wody do zamkniętego słoika)

 Re: Chciałabym doświadczyc bliskosci Boga.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-04-30 23:26

Na to jest prosty sposób, ale go nie polecam.

 Re: Chciałabym doświadczyc bliskosci Boga.
Autor: IKS (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-05-01 21:28

Ktoś opowiadał historyjkę, że pewien chory staruszek kazał koło swojego łóżka postawić puste krzesło dla Jezusa. Pomagało mu to wyczuwać bliską obecność osoby Jezusa, której nie mógł dostrzec. Gdy zmarł, jego córka zastała ojca martwego z głową opartą o krzesło przy łóżku. Prosto, zwyczajnie i z Chrystusem opuścił świat. Jesteśmy w drodze, wątpimy, zmagamy się, chcemy doświadczać i rozumieć więcej. Być z Nim na modlitwie, być z Nim w szarym codziennym dniu, w cierpieniu, w odpoczynku, w rozmowie z bliźnim, w pracy, na ile pozwalają siły i na ile potrafisz, na ile umiesz. Co więcej chcieć możesz człowieku?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: