logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Wiara powoduje trudnosci w zyciu codziennym.
Autor: krystian (---.speedxs.nl)
Data:   2009-06-21 18:28

Mam takie pytanie do wszystkich osób.
Czy nie macie niekiedy problemów z wiara w życiu codziennym i decyzje które podejmujemy. Dam drobny przykład, nie wiem czy dobrze to opisze ale mam nadzieje ze mnie rozumiecie.
Powiedzmy ze zaistniała sytuacja w pracy, ze coś się stało dokładnie co nie będę opisywał ale ze jeżeli np. nie skłamiesz w tej sytuacji ze tak jest lub tak było, kosztem tego ze możesz stracić prace.
Musisz obkrecic żeby nie zostać zwolnionym.
Zdarzają się takie sytuacje w życiu ze musimy decydować i decydując może nie jest to po chrześcijańsku ale to uratuje twoje stanowisko.
Albo innym przykład, kupując auto czułem się oszukany ze mechanik nie naprawił mi auta i już bylem 10 razy i nadal jest te sam błąd, i teraz założyłem sprawę w komisji ochrony konsumenta i w czasie rozmowy z komisja odpowiadając na ich pytania musiałem skłamać ze feler w takich momentach był, lecz jego nie było.
jeżeli bym nie skłamał to komisja by nie kazała mechanikowi wymienić tej części która dosyć jest droga.
Jak to jest u innych z was. W codziennym życiu.
Czy żeby swój cel osiągnąć musiałeś skłamać lub obkrecic sprawę, bo już próbowałeś wszystko droga prawdy a nie wygrałeś.

 Re: Wiara powoduje trudnosci w zyciu codziennym.
Autor: mbb (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-06-21 18:47

Przychodzi mi na myśl zdanie:
"Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi" Mt 5,37.

 Re: Wiara powoduje trudnosci w zyciu codziennym.
Autor: włóczykij (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-06-21 18:47

Wierność Bogu to trudna rzecz. Każdy ma z taką wiernością kłopoty (to się nazywa "grzech").
Na szczęście Bóg doskonale wie, z kim ma do czynienia i nie ustaje w zachęcaniu nas do zapierania się samego siebie.

 Re: Wiara powoduje trudnosci w zyciu codziennym.
Autor: Lili (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-06-21 19:10

W praktyce rzadko się zdarza, żeby opłacało się kłamać. Nigdy na dłuższą metę nie przynosi to korzyści. Raz czy dwa razy uratuje Cię od zwolnienia z pracy, ale potem będziesz musiał dalej brnąć w kłamstwa, żeby uratować stanowisko. Będziesz się czuł z tym coraz gorzej, a w dodatku w końcu zaczniesz się gubić (konsekwentne i skuteczne kłamanie jest niemożliwe w dłuższym czasie) i w końcu i tak Cię wyrzucą. Lepszym rozwiązaniem jest zmienić pracę na taką, w której będziesz mógł postępować zgodnie ze swoim chrześcijańskim sumieniem.
Z innymi kwestiami, w których wiara pozornie "przeszkadza" zazwyczaj jest podobnie. Na dłuższą metę. Nie mówiąc już o "mecie ostatecznej".

 Re: Wiara powoduje trudnosci w zyciu codziennym.
Autor: mehilainen (---.bielsat.com.pl)
Data:   2009-06-21 19:13

Pomoże lektura książeczki do nabożeństwa, tam jest Dekalog. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu, tak to chyba było? (por. Wj 20,16).
+AMDG.

 Re: Wiara powoduje trudnosci w zyciu codziennym.
Autor: Ewelina (82.132.139.---)
Data:   2009-06-21 20:54

Witaj,
W życiu, czy to rodzinnym czy zawodowym, spotykamy się z rożnymi sytuacjami. Niektóre z nich są dla nas totalnym zaskoczeniem, tak wiec czasami wybieramy tak zwane 'mniejsze zło'. Tym stwierdzeniem nie próbuje usprawiedliwić Ciebie czy siebie - mnie przytrafiło się coś podobnego do przypadków przez Ciebie przytaczanych - taka już jest nasza rzeczywistość i chyba ludzka natura.
Pozostaje nam pracować nad sobą, starać się z całych sil stosować do nauk, przykazań.

 Re: Wiara powoduje trudnosci w zyciu codziennym.
Autor: Witek (---.net.pbthawe.eu)
Data:   2009-06-21 21:32

Wiesz, to zależy od wielu czynników. Jeżeli żyjesz sam, to utrata pracy jakąś wielką tragedią nie jest, samemu poradzisz sobie zawsze. Co innego jeżeli masz rodzinę na utrzymaniu.
Jestem jeszcze młody, mam 18 lat, jestem jeszcze idealistą (jak wielu w moim wieku), i dla mnie najważniejsza jest prawda i sprawiedliwość, zawsze działam tak, żebym miał czyste sumienie, choćby mi to szkodziło (np. nie ściągałem na spr. z chemii choć miałem taką możliwość dostałem 1, i na koniec roku 3 zamiast 4, trudno), bo wiem, że to z tego, czy dążyliśmy do prawdy, byliśmy sprawiedliwi, i czy czyniliśmy dobrze będziemy rozliczani.
Ale jak już wspomniałem, są sytuacje w życiu, (którego tak naprawdę ja jeszcze nie zaznałem, więc nie jestem za bardzo kompetentny, żeby się wywodzić na te tematy w sumie) które zmuszają nas do czynienia "nie po chrześcijańsku", bo decydując "po chrześcijańsku" możemy stracić wszystko, możemy stracić wszystko, ale i zyskać wieczność w niebie.
Ale co z rodziną? Co z resztą naszego życia?
Dzisiejsza ewangelia mówi nam, żebyśmy zawsze zawierzali Bogu, a Psalm 91, 7-9.
"Choć tysiąc padnie u twego boku,
a dziesięć tysięcy po twojej prawicy:
ciebie to nie spotka. Ty ujrzysz na własne oczy:
będziesz widział odpłatę daną grzesznikom.
Albowiem Pan jest twoją ucieczką,
jako obrońcę wziąłeś sobie Najwyższego."
Jak już wspomniałem nie jestem zbyt kompetentny żeby o tym pisać. To zależy od tego jak głęboka jest nasza wiara. Od tego co i ile ryzykujemy, ale ile możemy zyskać.
Sumienie, modlitwa do Ducha Świętego i powinno być dobrze.

 Re: Wiara powoduje trudnosci w zyciu codziennym.
Autor: Inka (---.kalisz.mm.pl)
Data:   2009-06-21 23:06

Wiara nie powoduje trudności w życiu codziennym, ani nawet w niecodziennym, czyli w sytuacjach wyjątkowych.
Po prostu nie kłamiesz, nie oszukujesz, nie manipulujesz, nie zazdrościsz. Czasem traci się z tego powodu coś materialnego, albo pseudo-przyjaciela, trochę uznania ludzi, którzy i tak nie stoją po twojej stronie. Czasem stajesz się bardziej samotny I tyle.
Zyskujesz wolność. coraz więcej wolności. I coraz szybciej odróżniasz swoje "chcenie" od głosu sumienia.

 Re: Wiara powoduje trudnosci w zyciu codziennym.
Autor: Tereska (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-06-21 23:31

Każdy grzech jest z jakiegoś powodu. Nie tylko kłamstwo. Ale to jest sprawa twojego wyboru: wybierasz Boga albo coś ziemskiego wbrew Bogu. Sam decydujesz, co jest dla ciebie większą wartością. Każdy z nas ma takie same problemy. Codziennie wybieramy Boga, albo odrzucamy.
Tak, może być o wiele trudniej, gdy konsekwentnie opowiadamy się za Bogiem. Pod górę idzie się trudniej. Ale warto zdobywać szczyty.

 Re: Wiara powoduje trudnosci w zyciu codziennym.
Autor: I. (---.10.11.vie.surfer.at)
Data:   2009-06-22 12:21

Reasumując, piszesz, że czasami grzeszysz. Rzeczywiście, też czasami grzeszę. I nie ma co się usprawiedliwiać, że nie mogłam inaczej, mogłam, ale się bałam, albo tak mi było wygodnie. Bałam się, bo mam słabą wiarę. Taka jest rzeczywistość. Bogu dzięki istnieje sakrament pojednania, który pozwala mi co pewien czas zacząć na nowo.

 Re: Wiara powoduje trudnosci w zyciu codziennym.
Autor: Asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-06-22 16:29

Widzisz, jak mechanik oszukał Ciebie to źle, a jak Ty w pracy - to wszystko dobrze, tylko Ci "przeszkadza" wiara. Pomyśl za każdym razem, kiedy skłamiesz, ze w Wieczności tez będzie taki Sąd, nie konsumencki, na którym zdasz sprawę z każdego łgarstwa. Prawda to wybór, tak jak dobro czy zło. Tylko od Ciebie zależy. Jeśli wszyscy będą tak myśleli jak Ty, to nikt nikomu nie zaufa i każdy będzie oszukiwanym i oszukującym. Na szczęście nie jest tak i mam pewność, ze nie będzie, gdyż ostatecznie Dobro zwycięży. Są jeszcze tacy, którzy w to wierzą i dlatego zawsze wybiorą Prawdę.

 Re: Wiara powoduje trudnosci w zyciu codziennym.
Autor: IKS (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-06-22 21:54

Krystian,
W życiu nie biorę pod uwagę wykrętów, o których piszesz. Wcale nie muszę wszystkiego osiągnąć i zawsze wygrać. Tym bardziej odpada droga kłamstwa, naciągania i krętactwa. Radzę sobie w życiu nieźle, a przy tym liczę się z Bogiem. I całkiem dobrze na tym wychodzę. Spróbuj żyć zgodnie z wiarą, niczego nie stracisz, nie zginiesz i będziesz z życia zadowolony.

 Re: Wiara powoduje trudnosci w zyciu codziennym.
Autor: LO (---.ghnet.pl)
Data:   2009-06-29 11:01

Wiara i próby życia wiarą mogą powodować same problemy w życiu codziennym, życiu wewnętrznym, psychicznym, fizycznym itd. Nie powodują tylko problemów w życiu przyszłym. Próby życia wiarą to ciągłe wystawianie się na ataki szatana. Zwykle im dalej idziesz w wiarę tym jest trudniej, bo: dowiadujesz się prawdy o sobie o świecie. Widzisz więcej, a zły duch szczególnie ma Cię na oku że tak powiem. I mam na myśli znacznie poważniejsze sprawy niż (wybacz) błahe problemy skłamać czy nie skłamać. W tym konkretnym przypadku to sprawa wygląda prosto - mówisz prawdę a zobaczysz co zrobi Bóg, a to Cie zapewne zaskoczy. On się (jednak) troszczy o nas również na tym świecie, trzeba się tylko zdobywać na różne małe i większe szaleństwa, takie jak np. powiedzenie prawdy, nie oszukiwanie, nawet w sytuacji dla siebie niekorzystnej.
Pozdrawiam

 Re: Wiara powoduje trudnosci w zyciu codziennym.
Autor: K. (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-06-29 14:37

"Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. Odpowiedzieli Mu: Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę. Jakżeż Ty możesz mówić: Wolni będziecie?" J 8, 31-33
Prawda wyzwala, ale prawda również kosztuje. Nie ma jednak innego sposobu na pokój serca, czyli prawdziwe szczęście.
Coś tracę, ale zyskuję coś nieporównanie większego.
"Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa" J 8, 43-44.

 Re: Wiara powoduje trudnosci w zyciu codziennym.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-07-07 15:57

Na tytułowe: to prawda, to prawda. A co nie powoduje? Sposób tego powodowania jest jednak RÓŻNY.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: