logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak się ratować przed rodziną męża?
Autor: kl (---.14-2.cable.virginmedia.com)
Data:   2011-06-25 13:23

jestem mężatką, moje poczucie wartości jest bardzo małe. a to dlatego, że niejednokrotnie rodzina mego męża daje mu się we znaki, że mógł mieć lepszą żonę. jest mi z tym naprawdę ciężko. na dodatek mama męża wtrąca się we wszystko. jak tu się ratować?

 Re: Jak się ratować przed rodziną męża?
Autor: M. (---.xdsl.centertel.pl)
Data:   2011-06-30 21:58

Najważniejsze, że dla twojego męża jesteś wyjątkowa, bo przecież właśnie Ciebie wybrał na swoją żoną, widocznie uważał, że to właśnie Ty jesteś lepsza od innych. A jego rodzina niech mówi, co chce. Jeśli Ci to bardzo przeszkadza, to powiedz o tym mężowi, niech w jakiejś sytuacji rodzinnej da wszystkim do zrozumienia, że to Ty jesteś jego ukochaną i powinni to szanować. Co do stosunków z teściową, czy próbowałaś o tej sytuacji rozmawiać z mężem? Może powinien trochę wziąć w karby swoją "mamuśkę", bo przecież oboje jesteście dorośli i sami powinniście układać swoje życie. Niezależnie od popełnianych przez was błędów, macie do nich prawo, macie prawo razem "uczyć się życia". A może szczera rozmowa z teściową by pomogła (oczywiście, jeśli jest osobą na tyle rozumną, że nie obrazi się). Powiedz jej, że bardzo ją lubisz i doceniasz jej troskę o was, że nie chcesz jej w żaden sposób urazić, ale pewne decyzje należą do Ciebie i do męża. Lepiej byłoby, gdyby taką rozmowę przeprowadził mąż, bo byłby dla swojej matki bardziej wiarygodny, ale jeśli nie masz wyjścia, może warto byś zrobiła to sama. Powodzenia. :)

 Re: Jak się ratować przed rodziną męża?
Autor: lola (---.cable.net-inotel.pl)
Data:   2011-07-01 13:05

Jesteś wyjątkowa. Nikt nie jest lepszy, albo gorszy. Nikt też nie jest idealny. Najważniejsze, abyś to Ty znała swoją wartość. Ludziom (zwłaszcza teściowym) nigdy się nie dogodzi. Więc nie masz się czym przejmować. Myślę, że warto abyś o siebie dbała fizycznie. Nie chodziła w brudnych, wymiętych rzeczach, itp. Pamiętaj także o modlitwie i Mszach świętych. Jeśli chcesz, masz czas i ochotę zapisz się na basen, siłownie, kurs językowy. Miej swoją pasję i rozwijaj ją. Dzięki temu teściowa (ani w przyszłości mąż) nie będzie się miał do czego doczepić. Kontakty z teściową ogranicz do minimum. Powiedz mężowi, że źle się czujesz w jej towarzystwie i nie masz ochoty na rozmowę z nią. Dopóki nie zacznie Cię szanować, nie masz obowiązku znosić jej gadania. Jeśli razem mieszkacie lub Waszych kontaktów nie da się uniknąć, nie zaczynaj z nią rozmowy. Odpowiadaj tylko grzecznie tak lub nie na jej pytania.

 Re: Jak się ratować przed rodziną męża?
Autor: hania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-10-04 17:15

Kochasz swojego męża i pewnie dlatego tak się tym przejmujesz. Dla niego to ty jesteś najważniejsza. Jest twoim mężem bo kocha ciebie, a nie jakąś tam lepszą. Dla niego ty jesteś najlepsza. Porozmawiaj o tym z nim, a powie ci to samo.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: