logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak zachecic meza do chodzenia do kosciola?
Autor: l (---.range86-176.btcentralplus.com)
Data:   2011-07-16 20:22

witam, w rodzinie mojego męża rzadko chodziło się do kościoła. Jak poznaliśmy się, chodził ze mną na niedzielną Mszę, jak się pobraliśmy - przez pierwszy rok chodził, a potem coraz rzadziej - obecnie jesteśmy 2 lata po ślubie. Jednak od jakiegoś czasu wyraźnie nie chce tego kontynuować co mnie trochę smuci, bo idąc sama czuję się jak wdowa. Nie chcę uszczęśliwiać kogoś na sile, ale źle się z tym czuję, wiedząc, że ma czas żeby iść ze mną, ale nie idzie. Próbowałam jako z nim rozmawiać o tym, ale rozmowa stanęła na niczym.

 Re: Jak zachecic meza do chodzenia do kosciola?
Autor: Anna (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2011-07-16 21:38

Mąż pójdzie z Tobą do kościoła kiedy zobaczy, że na co dzień żyjesz wartościami, które są tam głoszone. Nie bądź nauczycielem, ale świadkiem.

 Re: Jak zachecic meza do chodzenia do kosciola?
Autor: Franciszka (---.warszawa.vectranet.pl)
Data:   2011-07-16 22:49

Nie dziw się mężowi, jeśli w jego rodzinie "rzadko chodziło się do kościoła". Przecież wiedziałaś o tym przed ślubem z nim. Nie licz na to, że jesteś w stanie go zmienić. Powierz męża Panu Jezusowi Miłosiernemu.

 Re: Jak zachecic meza do chodzenia do kosciola?
Autor: Gośka1981 (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2011-07-16 22:53

Brutalnie to być może zabrzmi dla Ciebie, ale prawdą jest, że Twój mąż jest dorosły i sam dokonuje wyboru co do swoich praktyk religijnych, co do swojej wiary. Obawiam się, że akurat nie możesz zrobić nic, bo jak napisałaś - nie chcesz (i nie powinnaś) uszczęśliwiać kogoś na siłę. Możesz się za niego modlić. To teraz jedyne, co możesz zrobić. Możesz w jego intencji przyjmować Komunię św. Mój mąż też raz chodził, raz nie chodził, teraz jest czas, że nie chodzi do kościoła. Zapewne się to jeszcze zmieni. Tak przynajmniej uważam. Jednak tak jak Ty - nie mam prawa uszczęśliwiać go na siłę.

 Re: Jak zachecic meza do chodzenia do kosciola?
Autor: B. (---.warszawa.mm.pl)
Data:   2011-07-16 23:24

Jest nadzieja: "Uświęca się bowiem mąż niewierzący dzięki swej żonie" (1 Kor 7,14).

 Re: Jak zachecic meza do chodzenia do kosciola?
Autor: Anna (---.isp.tvkg.net)
Data:   2011-07-17 13:35

Miałam podobny problem. Na razie chodź sama i poleć sprawę Matce Bożej, odmawiaj codzienne modlitwę w tej intencji, przyjmuj Komunię św. I UFAJ, miej nadzieje w Panu. Musisz mieć dużo cierpliwości, bo w tej sprawie nie ma pospiechu. Może twój maż przechodzi kryzys wiary, módl się sama i za niego. Nic na sile. Przeszłam przez to (nie było łatwo), teraz przynosi owoce. Pozdrawiam.

 Re: Jak zachecic meza do chodzenia do kosciola?
Autor: baranek (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2011-07-18 23:02

Św. Monika 18 lat modliła się w intencji swojego niewierzącego syna, prowadzącego swobodne (rozwiązłe) życie. Doczekała się jego nawrócenia. Ten syn, to późniejszy biskup i doktor Kościoła - św. Augustyn z Hippony.
Sami NIC nie możemy. Bóg może wszystko. Trzeba Go błagać z ufnością. Modliłam się i pościłam w intencji nawrócenia mojej Mamy przez 2 lata i po tym czasie ona nawróciła się - po 54 latach życia całkowicie bez Boga.

 Re: Jak zachecic meza do chodzenia do kosciola?
Autor: Joy (---.lightspeed.austtx.sbcglobal.net)
Data:   2011-07-18 23:22

A kiedy ostatnio Twój mąż miał szansę dostrzec w Tobie radość, gdy wybierałaś się do kościoła lub z niego wróciłaś? Czy zadziwiłaś go kiedykolwiek swoją radością ze spotkania z Jezusem w Eucharystii?

 Re: Jak zachecic meza do chodzenia do kosciola?
Autor: Irena (---.icpnet.pl)
Data:   2011-07-19 19:11

Też przeżywam to samo. pozostała mi tylko modlitwa i wiara w to, że kiedyś mąż "dojrzeje" i sam z własnej woli ugnie kolana i przekroczy próg kościoła. Módl się. modlitwa i wiara wiele może.

 Re: Jak zachecic meza do chodzenia do kosciola?
Autor: Lili (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2011-07-20 13:25

Także polecam wstawiennictwo św. Moniki, która wiele lat modliła się o nawrócenie nie tylko syna, późniejszego świętego, ale także męża, który podobno krótko przed śmiercią nawrócił się na chrześcijaństwo. Warto poczytać artykuł na jej temat na Opoce: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/swieci/s_monika.html - i brać z niej przykład.

 Re: Jak zachecic meza do chodzenia do kosciola?
Autor: femme (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-07-20 23:10

Tylko wytrwała modlitwa daje efekty. Czasem trzeba czekać na nie wiele lat. Osobiście się wreszcie doczekałam, bo bezgranicznie zaufałam Bogu. Co wycierpiałam to moje, ale mąż się nawrócił. Życzę duuuuuuuużo sił i wiary. Pozdrawiam.

 Re: Jak zachecic meza do chodzenia do kosciola?
Autor: Maciej (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2015-04-17 22:25

Oprócz modlitwy, która jest bardzo ważna, warto również spróbować czynów. Warto dowiedzieć się, do której konkretnie świątyni chodził w dzieciństwie lub z którą ma przyjemne wspomnienia i delikatnie zachęcić go do pójścia tam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: