logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Bóg może sprzyjać grzesznikowi?
Autor: Piotrek (---.static.icpnet.pl)
Data:   2011-07-15 12:11

Witajcie, mam do Was zapytanie jak w temacie. Staram się zawsze dziękować Panu Bogu za wszystko, gdyż bardzo wiele mi pomaga. Zastanawia mnie jednak, że otrzymuję pomoc nawet w czasie gdy mam na sumieniu grzech ciężki, stąd właśnie to moje pytanie tytułowe. Czy możliwe jest, że jednak (w okresie grzechu i utraty łaski uświęcającej) to szatan mnie oszukuje i sprawia, że wszystko mi się udaje, a ja dziękując Panu Bogu, dziękuję szatanowi? Z Bogiem.

 Re: Czy Bóg może sprzyjać grzesznikowi?
Autor: DZIEWCZYNA (---.polskiemedia.pl)
Data:   2011-07-15 15:44

"Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski" (Mt 5, 43-48)

Tak - Bóg jest doskonały, tzn dobry dla świętych i dla grzeszników.

 Re: Czy Bóg może sprzyjać grzesznikowi?
Autor: Jakub (---.lublin.mm.pl)
Data:   2011-07-15 16:51

Bóg opiekuje się każdym, niezależnie od tego czy są w stanie grzechu ciężkiego, czy nie. Przecież gdyby tak nie było, szatan by każdego natychmiast zabrał do piekła, bo kto by mu mógł przeszkodzić? To, że wszystko się udaje to pomoc Boża. Bóg chce abyś zobaczył Jego piękne dzieła i dobroć i wrócił do Niego. To jest zachęta.

 Re: Czy Bóg może sprzyjać grzesznikowi?
Autor: baranek (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2011-07-15 16:58

Bóg nie chce śmierci grzesznika, ale aby się nawrócił i miał życie (por. Ez 18,23). Tymczasem bez Boga nic nie jesteśmy w stanie uczynić. Nie - niektórych rzeczy - ale całkowicie NIC (poza grzechem).
"wszystkie nasze dzieła Tyś nam zdziałał!" (Iz 26,12b)
Dlatego Bóg - chcąc cie nawrócić, chcąc Twego dobra - daje ci dobro, bez którego nie dojdziesz do Niego.

 Re: Czy Bóg może sprzyjać grzesznikowi?
Autor: Michał (---.range86-151.btcentralplus.com)
Data:   2011-07-15 17:39

Po głębokim zastanowieniu, uwzględniwszy fakt, że jestem grzesznikiem, jak zapewne pewna część osób tu zaglądających, odważyłbym się postawić tezę, że tak.

 Re: Czy Bóg może sprzyjać grzesznikowi?
Autor: Jola (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-07-15 20:06

Bóg - Źródło Miłości - sprawia, że słońce wschodzi nad dobrymi i nad złymi, nad sprawiedliwymi i nad niesprawiedliwymi (por. Mt 5,45). Bóg nigdy nie przestaje kochać i pomagać człowiekowi. Nie dopomaga jednak złym zamiarom, nie błogosławi grzesznym planom. Gdy nawet popełnisz grzech, On nie przestaje ci pomagać, o ile nie planujesz czegoś niegodziwego. Bądź spokojny.

 Re: Czy Bóg może sprzyjać grzesznikowi?
Autor: Ada (---.docsis.tczew.net.pl)
Data:   2011-07-15 20:29

Pan Bóg zawsze walczył, walczy i będzie walczył o człowieka.
A kiedy nie jesteś w stanie łaski uświęcającej - Twój Anioł Stróż ciągnie Cię za "uszy" do konfesjonału. Właśnie wtedy, kiedy upadasz Pan Bóg jest najbliżej Ciebie, bo wtedy najbardziej potrzebujesz Jego pomocy.

 Re: Czy Bóg może sprzyjać grzesznikowi?
Autor: Aga (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2011-07-15 20:56

A wierzysz w to, że mimo grzechu Bóg Cię kocha tak samo? że nie męczy się przebaczając Ci po raz tysięczny? Bóg jest doskonały i grzech nie może Mu wyrządzić szkody, nienawidzi grzechu bo wie jak bardzo on nas, ludzi niszczy. Miałam kiedyś podobnie, jak byłam w stanie łaski to wszystko super, modlitwa, częsta Msza, wielbienie Boga a jak upadałam to rozpacz i nic więcej. Po grzechu myślałam, że nie mogę się niczym cieszyć, nie mogę wielbić Boga, bo jestem tego niegodna, nie mogę się modlić, bo przecież zgrzeszyłam, czyli wciąż za mało wierzę. Na Mszę, owszem, szłam, ale paraliżowało mnie to, że do Komunii nie mogę przecież iść. A na spowiedź przecież nie mam siły, bo i tak znowu wszystko za parę dni się posypie, a zaczynać znowu od nowa nie będę miała siły.
To były lata takiego myślenia. Lata koszmaru i wiem teraz, że w pozornie dobrym smutku po grzechu była największa pułapka szatana, bo Bóg po grzechu nie potępia. Nie oskarża nas, chce nam przebaczyć OD RAZU. Czeka na żal, skruchę. Oskarża nas zły i może doprowadzić do taj paranoi, o której pisałam.
Jeśli widzisz tu jakieś podobieństwo do tego co napisałam, nie daj się. Bóg oczywiście, że chce dla Ciebie dobra cały czas na okrągło, bez różnicy, czy grzeszysz, czy nie. Jeśli jesteś w stanie łaski, to jest to właśnie Łaska, a nie Twoja zasługa, Ty tylko możesz się otworzyć bardziej poprzez spowiedź na Miłość i Dobro, jaką i tak Bóg zlewa na Ciebie, możesz ją tylko mniej lub bardziej odbierać.
Chyba że jest tak, że grzeszysz i patrzysz ze zdziwieniem, że i tak jest wszystko dobrze. I wyciągasz wnioski, że w sumie to nie opłaca się żyć wg przykazań, bo na jedno wychodzi, to wtedy faktycznie zły może mącić.
Ale Bóg jest i tak Bogiem i to On ostatecznie zwycięża. :)

 Re: Czy Bóg może sprzyjać grzesznikowi?
Autor: monika (---.play-internet.pl)
Data:   2011-07-15 23:21

Dziękuję Piotrek za ten Twój temat i Wam wszystkim za odpowiedzi. Z domu wyniosłam taki właśnie obraz Boga karzącego. Często słyszałam: "uważaj bo bozia patrzy i cię skarze", a gdy marudziłam rodzicom, że czegoś chcę, i w tym momencie się np. potknęłam, to słyszałam: "popatrz bozia cię ukarała." I zawsze jak zgrzeszyłam czułam się już nie kochaną przez Boga. Teraz już wiem jak jest naprawdę, dzięki.

 Re: Czy Bóg może sprzyjać grzesznikowi?
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2011-07-15 23:52

Na tytułowe - Tak. Bóg jest wszechmogący. A to oznacza, że może wszystko.

 Re: Czy Bóg może sprzyjać grzesznikowi?
Autor: magda (---.play-internet.pl)
Data:   2011-07-16 21:01

Bóg nie kocha mniej choćby najbardziej zatwardziałego grzesznika od świętego. Kocha i już. Kocha więc pomaga bez względu na wszystko.

 Re: Czy Bóg może sprzyjać grzesznikowi?
Autor: dorkas (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-07-16 21:29

Myślę, że tak. Czyż nie do grzeszników przyszedł Chrystus?
Czy Bóg nie wzywa nas do nawrócenia, do zawrócenia z drogi śmierci, do której prowadzi grzech, w kierunku drogi prowadzącej do życia, zaś źródłem życia jest Bóg. Pytanie tylko jak odpowiadam na to Boże wezwanie? Co robię, gdy jestem w stanie grzechu. Co robię z tym grzechem. Czy pogrążam się dalej, czy proszę Go o pomoc w powrocie do Chrystusa i podejmuję wysiłek tego powrotu i naprawy swojego życia i naprawy tego życia wraz z Nim. I jak ta dalsza droga wygląda. Czy przyczyniam się do szerzenia Królestwa Bożego w swoim życiu i w najbliższym otoczeniu? I czy szukam jak najpiękniej odpowiedzieć Bogu na Jego miłość?
Bóg sprzyja życiu a nie śmierci. Dlatego nie chce śmierci grzesznika. Pytanie j/w - co my z tym wezwaniem robimy. Bo On nas do niczego nie zmusi. Bo miłość do niczego nie zmusza. Ona zaprasza. Zaprasza ryzykując odmowę, raniącą odmowę. Chrystus umierając za nas na krzyżu nadal nas kocha. I umierając pragnie by Jego śmierć przyniosła nam życie, by nie była daremna. Pytanie co robię z moim życiem. Z darem który otrzymałem.
Bogu zależy na nas i na tym byśmy żyli pełnią życia. Byśmy żyli zgodnie z droga wskazaną w Dekalogu i w ośmiu błogosławieństwach, zgodnie z przykazaniem miłości Boga i bliźniego, dlatego, że taka droga prowadzi właśnie do życia. Nie oznacza to łatwej drogi. I nie oznacza drogi bez cierpienia. Ale to co łatwe nie jest wiele warte. Życie wiarą to przygoda. To wyjście w nieznane. Ale nie jest to samotna wędrówka. Zawsze z nami jest Chrystus, Emmanuel - Bóg z nami. Zawsze z nami jest nawet wtedy gdy tego nie odczuwamy. "Panie, Ty przenikasz i znasz mnie" (Ps 139,1) I wspiera nas w tej drodze. I Bóg czeka na nas. Wygląda czy do Niego wracamy tak jak miłosierny Ojciec wyglądał swego syna marnotrawnego i wybiega nam naprzeciw tak jak ojciec wybiegł naprzeciw syna marnotrawnego. On szuka nas niczym pasterz zagubionej owieczki, a gdy znajdzie zranioną opatrzy ją. On pragnie każdego z nas przytulić do swego serca. Bo Bóg jest Miłością. Chrystus pokazał, że śmierć i grzech nie mają nad Nim władzy i ukazuje nam drogę.
Jak pisał Św. Paweł: "Otóż, jeżeli umarliśmy razem z Chrystusem, wierzymy, że z Nim również żyć będziemy, wiedząc, że Chrystus powstawszy z martwych już więcej nie umiera, śmierć nad Nim nie ma już władzy. Bo to, że umarł, umarł dla grzechu tylko raz, a że żyje, żyje dla Boga. Tak i wy rozumiejcie, że umarliście dla grzechu, żyjecie zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie" (Rz 6, 8-11). Z Bogiem.

 Re: Czy Bóg może sprzyjać grzesznikowi?
Autor: Piotrek (---.internetia.net.pl)
Data:   2011-07-16 22:19

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za odpowiedzi. I cieszę się, że pomogły one również innym, piszącym zrozumieć ten temat. Z Panem Bogiem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: