logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak zostać animatorem?
Autor: Bartek (---.CNet.Gawex.PL)
Data:   2011-08-29 14:00

Szczęśc Boże wszystkim :)
Jak można zostać animatorem?

 Re: Jak zostać animatorem?
Autor: Minia (---.ipm.pl)
Data:   2011-08-29 18:52

Musisz przejść formację w jakiejś wspólnocie. Mogę powiedzieć jak to wygląda w Ruchu Światło - Życie. Powinieneś przejść przynajmniej trzy stopnie ONŻ (formacja śródroczna + rekolekcje wakacyjne) a potem wziąć udział w KODA (Kurs Oazowy Dla Animatorów).

Możesz być też animatorem prowadząc jakąś grupę przy parafii, np. grupę oazową, ministrantów itp. a swoją formację przechodzić w tzw. międzyczasie. Jednak myślę, że łatwiej jest jak już się jest samemu w jakimś stopniu uformowanym :)

 Re: Jak zostać animatorem?
Autor: mi (---.myslenice.net.pl)
Data:   2011-08-29 19:21

Czy chodzi Ci o animatora Oazy (Ruchu Światło Życie)? Owszem, przydali by się tam mądrzy i dojrzali animatorzy. Jeśli jesteś mądry i dojrzały pod względem psychicznym, fizycznym i duchowym to możesz dużo wnieść do Oazy.

 Re: Jak zostać animatorem?
Autor: narke (---.play-internet.pl)
Data:   2011-08-29 19:22

To zależy o jakiego animatora Ci chodzi. W Oazie animatorem zostaje się po przejściu formacji i Kursie dla Animatorów Oazowych. W każdej innej wspólnocie animatorem można zostać gdy ma się za sobą pewien staż no i wspólnota rozpozna taki charyzmat w kimś. Często posługę animatora rozpoczyna się na prośbę księdza, lecz osobiście nie polecam posługiwać jako animator nie mając o tym pojęcia.

 Re: Jak zostać animatorem?
Autor: Bartek (---.CNet.Gawex.PL)
Data:   2011-08-29 23:16

Chodzi mi dokładnie o animatora przy parafii. Prowadzę grupę ministrantów od dwóch, co dzień zgłębiam teksty Pisma Świętego.

 Re: Jak zostać animatorem?
Autor: Andrzej2 (194.39.141.---)
Data:   2011-08-30 16:00

Ale i tak przydałaby Ci się wspólnota, w której mógłbyś wzrastać Ty sam.

 Re: Jak zostać animatorem?
Autor: ja (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2011-08-31 09:21

W takim przypadku polecam Kurs Ceremoniarza lub Animatora Liturgicznego (bardzo przydatne funkcje).
O szczegóły pytaj w swojej diakonii diecezjalnej. Szkoły Animatora prowadzone są również od września, więc pytaj.

 Re: Jak zostać animatorem?
Autor: aniela (---.tktelekom.pl)
Data:   2014-08-10 18:31

Czyli jeżeli byłam tylko na ONŻ III to animatorem nie moge jeszcze być?

 Re: Jak zostać animatorem?
Autor: Karolina (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2022-01-24 20:21

Na oazę jeżdżą też dzieci które nic nie umieją z domu - sprzątać, myć się, zamknięte sobie, nie uśmiechają się. Trzeba poruszać sprawy wychowawcze. I podejść żeby dziecko bardziej się nie zamknęło i z uśmiechem pojechało do domu. Kiedyś asystenci - było ich dwóch - śmiali się z takiej dziewczyny i chodziła smutna cały czas, pewna dziewczyna do niej odpowiednio podeszła. I później taka fajna była. I odpowiedni ubiór na oazach - dłuższa spódnica bez gołych ramion/miniówek/dekoltów. Rodzice, bez Boga dzieci się nie wychowa. Módlcie się i nie poddawajcie w życiu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: