logo
Wtorek, 23 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy wypicie wody łamie post eucharystyczny?
Autor: Patrycja (---.net020-g2.isko.net.pl)
Data:   2013-03-27 17:31

Czy wzięcie proszka i popicie go wodą w trakcie mszy jest złamaniem postu eucharystycznego? Czy w ogóle napicie się wody przed komunią świętą jest złamaniem postu i nie można już do niej przystąpić?

 Re: Czy wypicie wody łamie post eucharystyczny?
Autor: xc (---.205.119.13.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-03-27 18:32

Nie jest. Można przystąpić do Eucharystii. W przypadku dalszych wątpliwości należy spytać się szafarza sakramentu (księdza udzielającego komunii).

 Re: Czy wypicie wody łamie post eucharystyczny?
Autor: Eovina (---.31.20.226.threembb.co.uk)
Data:   2013-03-27 18:36

Woda nie łamie postu eucharystycznego. Leki też go nie łamią. Jeśli jesteś chora, w ciąży albo karmisz piersią to w ogóle cię post nie obowiązuje. Jest różnica między popijaniem bo trzeba a popijaniem bo to taki trend żeby wszędzie nosić butelkę wody.

 Re: Czy wypicie wody łamie post eucharystyczny?
Autor: luki (---.pruszcz.mm.pl)
Data:   2013-03-27 20:54

Pamiętam jeszcze z nauk przed pierwsza Komunią św., że można można pić właśnie wodę i przyjmować lekarstwa.

 Re: Czy wypicie wody łamie post eucharystyczny?
Autor: Róża (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-03-27 22:56

A co z gazowaną wodą mineralną?

 Re: Czy wypicie wody łamie post eucharystyczny?
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2013-03-28 00:13

A ta woda mineralna, to wysoko zmineralizowana, czy nisko? ;)

A prosta rada jest taka - jak się ma wątpliwości i się nie musi pić/jeść/robić cokolwiek - to nie robić tego i już. A jak trzeba - to trzeba.

 Re: Czy wypicie wody łamie post eucharystyczny?
Autor: O. Jan, omi (---.dsl.bell.ca)
Data:   2013-03-28 04:38

Pewien ksiądz już 30 lat temu dał radę na picie wody gazowanej: wodę wypić, gaz wypuścić i wszystko jest w porządku.

Szczęść Boże

 Re: Czy wypicie wody łamie post eucharystyczny?
Autor: Róża (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-03-28 12:24

Orelko, kilka razy miałam taki dylemat i wtedy zastosowałam zasadę, o której piszesz. :) Zadałam to pytanie, bo pomyślałam, że pewnie znajdą się tacy, którzy się nad nim głowią i chcieliby mieć odpowiedź.
Ojcze Janie, dobra rada. Z okazji Wielkiego Czwartku, wszystkiego najlepszego dla ojca, dla ojca Moderatora i wszystkich księży, którzy to czytają.

--------

Dziękuję :)
moderator

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: