logo
Wtorek, 19 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mam grzech ciężki - czy mogę do Komunii?
Autor: pytam (---.wifi.szeptel.net.pl)
Data:   2013-05-10 21:41

mam pewien problem, postaram się go opisać najlepiej jak potrafię :)
otóż ok. rok temu poszłam do spowiedzi, ale nie wyznałam jednego grzechu ciężkiego ze wstydu, czyli była to spowiedź świętokradzka. Dwa miesiące temu bardzo zbliżyłam się do Boga, zebrałam się na odwagę i wyznałam ten grzech, ale nie zaznaczyłam, że miałam wcześniej nieważne spowiedzi. Nie ukrywałam tego specjalnie, nie pamiętam dokładnie, ale nie powiedziałam tego chyba z roztargnienia albo ze stresu. Pamiętam, ze powiedziałam spowiednikowi tak: "przyjmowałam Komunię Św. bez spowiedzi". Dopiero kilka dni temu przypomniało mi się, że nie stwierdziłam bezpośrednio faktu świętokradzkiego sakramentu pokuty i teraz nie wiem czy mogę przyjąć Komunię Świętą. Planuję odbyć spowiedź generalną, ale przed niedzielą raczej nie dam rady, a bardzo bym chciała w pełni uczestniczyć we Mszy Świętej, ale obawiam się, że nie mogę.
Ktoś kiedyś tutaj pisał, że jeżeli ma się wątpliwości, co do grzechu (czy on jest czy nie i jakiej jest wagi) można przyjmować Najświętszy Sakrament.
Bardzo Was proszę o pomoc, może ktoś miał kiedyś podobny problem?
Mam teraz grzech ciężki (czyli nieważna spowiedź, ale ten grzech, który wcześniej zataiłam wyznałam na szczerej spowiedzi), z którego muszę się koniecznie jak najszybciej wyspowiadać? Czy mogę przyjąć Komunię na najbliższej Mszy nawet jeśli nie uda mi się wcześniej iść do tej spowiedzi? Bardzo bym chciała przyjąć Pana Jezusa do swojego serca, każdą Komunię Świętą bardzo przeżywam, daje mi ona wiele siły i radości, czuję się bliżej Boga, po prostu nie da się tego opisać :) obawiam się, że nie mogę i że ta Komunia, którą przyjęłam kilka dni temu była świętokradzka.
Bardzo proszę o mądre odpowiedzi osób doświadczonych :-)
Jeżeli opisałam niejasno piszcie, spróbuję rozjaśnić.

 Re: Mam grzech ciężki - czy mogę do Komunii?
Autor: Tad (---.wroclaw.vectranet.pl)
Data:   2013-05-11 07:46

No cóż... bez spowiedzi się nie obędzie. Takie rzeczy wyjaśnia się w konfesjonale. Forum nie ma mocy rozgrzeszania.

 Re: Mam grzech ciężki - czy mogę do Komunii?
Autor: Martha78 (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2013-05-11 08:14

Idź do spowiedzi, powiedz tak, jak tu napisałaś. Nie komplikuj sobie życia.

 Re: Mam grzech ciężki - czy mogę do Komunii?
Autor: joanna (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2013-05-12 03:01

Jeśli jesteś pewna, ze to grzech ciężki, to musisz iść do spowiedzi - koniecznie. Z tego co piszesz masz taka pewność.

 Re: Mam grzech ciężki - czy mogę do Komunii?
Autor: Galadriela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-05-21 15:05

Zastanawiam się dlaczego Ci tak bardzo zależy, żeby akurat w tę niedzielę przystąpić do Komunii Św.? Moze jest jakaś uroczystość rodzinna i nie chcesz przed rodziną pokazać, że nie jesteś w stanie łaski uświęcającej? Może myślisz, że jeśli w niedzielę nie przystąpisz do Komunii to popełnisz kolejny grzech? Nic się nie stanie jeśli tym razem się nie uda i bedziesz musiała poczekać kilka dni dłużej.
To wspaniale, że pragniesz Jezusa przyjąć do serca, ale pamiętaj, dużo ważniejsze jest najpierw godne przygotowanie się, czyli modlitwa, rachunek, zal za grzechy, Spowiedź Święta
Pamiętaj o 5 warunkach sakramentu pojednania. Potem możesz iść do Stołu Pana. Będę się modlić za Twoja dobrą spowiedź.
z Bogiem

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: