logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy uda mi się odzyskać łaskę Pana Jezusa?
Autor: Lukasz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-02-09 20:46

Nie wiem od czego zaczać prosze o pomoc, zatraciłem wielką łaske od Pana Jezusa nie wiem czy uda mi sie odzyskać to na nowo nienawidze sie z tego powodu

 Re: Czy uda mi się odzyskać łaskę Pana Jezusa?
Autor: wyszywaczek wredny (---.net.pulawy.pl)
Data:   2017-02-09 21:14

My też nie wiemy. Przede wszystkim jak wielka jest/była ta łaska i co zrobiłeś, żeby ją zatracić. Wobec powyższego trudno nam powiedzieć, czy możesz ją odzyskać, ani jak to zrobić.

 Re: Czy uda mi się odzyskać łaskę Pana Jezusa?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-02-09 21:59

Warto o to zapytać w konfesjonale - tam wszystko pozostaje Tajemnicą. I to jaka Łaska została utracona i sposób Jej utracenia. Dobry i Miłosierny Bóg nie ma granic, gdy przebacza kruchemu, zagubionemu, żałującemu winy człowiekowi. Dawno Swoim Życiem zapłacił za ludzkie błędy najwyższą cenę. Koronka do Miłosierdzia Bożego czyni Cuda w ludzkim sercu. Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas oraz Wiary, Nadziei, Ufności w Bożą Miłość i Przebaczenie :), które dają pokój.

 Re: Czy uda mi się odzyskać łaskę Pana Jezusa?
Autor: Jan (---.dynamic-ra-11.vectranet.pl)
Data:   2017-02-09 22:08

Przestań się biczować i użalać nad sobą. Forum ci nie pomoże, ani Ciebie nie rozgrzeszy, ani Łaski nie przywróci. Rusz się do spowiedzi, wyznaj grzech, żałuj, dokonaj zadośćuczynienia i żyj. Człowieku - Żyj w pełni wolności i szczęścia. Do tego powołał Cię Bóg.

 Re: Czy uda mi się odzyskać łaskę Pana Jezusa?
Autor: Jerzy50 (---.kamiennagora.vectranet.pl)
Data:   2017-02-10 13:41

Też kiedyś utraciłem łaskę Pana. Po prostu źle odczytałem Jego intencje i nie uczyniłem tego, co ode mnie oczekiwał. Anioł rzekł wtedy do mnie: wzgardziłeś łaską Pana, dlatego wszystko, co zamierzysz, w proch się obróci. I tak też się stało; za co tylko bym się nie zabrał, wszystko okazywało się być wysiłkiem daremnym. Zostałem potraktowany jak narzędzie, które gnie się w rękach robotnika, dlatego zniecierpliwiony odrzucił je w kąt. W tym momencie sądziłem, że jest to ostatni dzień w moim życiu, ale widocznie Bóg postanowił inaczej. Błagałem Go, by mi wybaczył, by nie zwracał na mnie uwagi i prowadził mnie za rękę, jak prowadzi się małe dziecko, gdyż jestem widocznie zbyt mało domyślny i nie potrafię właściwie odczytać Jego woli. Oddałem siebie całego we wszystkim Panu mojemu, prosząc zawczasu, by traktował mnie brutalnie, abym nie miał wątpliwości, co jest Jego wolą. Uczynił tak, jak Go o to prosiłem i jestem Mu za to wdzięczny, choć przyszło mi znieść wiele cierpień, ale odtąd nie odmawiał mi swojej łaski. Jest taka piękna modlitwa w Internecie: Jezu, Ty się tym zajmij, lecz zanim zagłębisz się w niej, zapoznaj się z kazaniami św. Jana Marii Vianeya. Na koniec dołóż sobie list św. Jakuba apostoła i wracaj czym prędzej w ramiona Zbawiciela. Szczęść Boże.

 Re: Czy uda mi się odzyskać łaskę Pana Jezusa?
Autor: Monika (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2017-02-13 12:13

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: idź do spowiedzi. Skoro tam wszystko zostaje nam wybaczone i grzechy nie oddzielają nas od Boga to każda łaska wraca pytanie jest inne czy masz tyle odwagi by zmienić swoje życie? Bo iść do spowiedzi żadna sztuka. Mogłabym chodzić codziennie a nie byłam dobrą chwilę. Sztuką jest znaleźć w sobie taką siłę odwagę i miłość by się zmienić. I myślę że tego brakuje nam najbardziej.

 Re: Czy uda mi się odzyskać łaskę Pana Jezusa?
Autor: EmGie (---.081015177.msitelekom.pl)
Data:   2017-02-14 19:43

'Bóg zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych' (Mt 5,45). Łaska naszego Pana spada na każdego jak deszcz. I na dobrych i złych. Każdy ma do niej dostęp. To że żyje nasze ciało, to już jest ogromna łaska. Jeśli jednak grzeszymy, to niejako zamykamy się na różnorakie łaski. Sami przez siebie. One na nas cały czas spływają ale my otwieramy nad sobą parasol grzechu, który oddziela nas od nich. Parasol braku zaufania do Boga. Zaufajmy, schowajmy parasol i otwórzmy się całkowicie dla Jezusa, a będziemy czerpać.

 Re: Czy uda mi się odzyskać łaskę Pana Jezusa?
Autor: jj (193.242.212.---)
Data:   2017-02-14 21:04

Modlitwa, post, uczynki miłosierdzia względem bliźnich. I przede wszystkim czuwaj, wypełniaj przykazania Boże z taką starannością jakby to miał być Twój ostatni dzień. Dobrze rozumiem te obawy. Czytaj też różne pisma świętych, to ci pomoże, np. Dzienniczek s. Faustyny albo wejdź na stronę www.faustyna.pl

 Re: Czy uda mi się odzyskać łaskę Pana Jezusa?
Autor: chory czlowiek (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2017-02-16 22:35

Daj se spokój człopcze. Bóg ma nieskończoność różnych łask, i tak na żadną z nich nie możesz zasłużyć, ani ty ani ja. Bóg kocha za darmo. Zmarnowałeś, trudno. Wyciągnij wnioski, proś o światło by zrozumieć całą tę sytuację.
Może po coś właśnie się to stało, utraciłeś łaskę, zgrzeszyłeś, poznałeś nieco prawdy o sobie. Po co łakomisz się duchowo na łaskę, zapominając o Panu Jezusie jako takim?
Rozumiem ze być może było fajnie z łaską, ale ją straciłeś, na razie koniec. To tak jak Adam i Ewa, mieli wszystko i wszystko stracili przez akceptację kłamstwa szatana. Żyj dalej, pojednaj się w sakramencie pokuty i nie rozpamiętuj przeszłości. Życie toczy się dalej.

 Re: Czy uda mi się odzyskać łaskę Pana Jezusa?
Autor: Pani T. (---.146.25.131.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-02-19 16:15

W Twoim krótkim poście jest kilka ważnych spraw do poruszenia.

Po pierwsze. Po co siebie nienawidzisz? Z powodu swoich błędów? Nienawiść do samego siebie jest oznaką duchowego perfekcjonizmu. Musimy zgodzić się na to, że nie jesteśmy doskonali, że możemy się pomylić, popełnić błąd. Bóg nakazał nam kochać samego siebie, gdyż jesteśmy Jego dziełem, Jego dziećmi. On wskazał też drogę, jak postępować - żałuj za grzechy, idź do spowiedzi, przebacz sobie i przyjmij przebaczenie od Boga.

Po drugie. Św. Faustyna, mistyczka miłosierdzia (nieraz mylnie odbierana jako "słodka" Faustynka z powodu orędzi mówiących o miłości Boga) napisała bardzo trudne zdanie. Łaska, która jest ci dana w jednej godzinie, nie powtórzy się w kolejnej godzinie (por. Dz 62). Tym samym chciała zachęcić nas do przeżywania z Bogiem każdej chwili naszego życia. Wskazała też, że nie możemy "płakać nad rozlanym mlekiem", czyli tęsknić za tym, co minęło, ale powinniśmy - pomni na poprzedni błąd - roztropniej podejść do łaski danej nam tu i teraz.

Po trzecie. Nie piszesz konkretów, dlatego mogę się mylić w twoim wypadku. Nie każda rzecz, którą odbieramy jako łaskę Bożą, jest nią. Ale o swój problem musisz konkretnie zapytać spowiednika.

Ostatnie. Nie ma czegoś takiego jak odzyskanie łaski. Można odzyskać ukochaną, ale nie łaskę. Odzyskanie czegoś lub kogoś leży w ludzkiej mocy, a ty sam nie jesteś w stanie udzielić sobie łaski. Nie jesteś w stanie wysiłkami ludzkimi odzyskać łaski, ponieważ na nią nie zasługujemy. Ona jest darem darmo danym. Możesz jedynie prosić Jezusa, aby ponownie udzielił ci tej łaski, jeśli ma ona przysłużyć się do twego zbawienia.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: