logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Rzucanie słów na wiatr a grzech.
Autor: Wiktoria (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2017-03-18 21:50

Od zawsze rzucałam słowa na wiatr i nie mogę sobie z tym poradzić. Dziś podczas sprzeczki z moją mamą powiedziałam do niej, że jest bezbożnikiem. Żałuję tego i nie wiem co teraz mam zrobić. Po przemyśleniu tego co powiedziałam poszłam moją mamę przeprosić. Pójść do spowiedzi? Tylko czy to zostanie mi przebaczone? W Biblii napisane jest przecież:
"A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego." (Mt 5,22)
"Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu." (Mt 12,36)

 Re: Rzucanie słów na wiatr a grzech.
Autor: m. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-03-18 23:25

Wiktorio,
Jezus tak niezmiernie Cię kocha i umarł na krzyżu, by Ci przebaczyć. W tych fragmentach Pisma nie chodzi, o to, że jak ktoś kogoś cięzko obrazi - idzie do piekła i to już jest wyrok na zawsze. Przecież to sprzeczne z całą Biblią. Samemu lepiej nie interpretować Pisma, ale szukać komentarzy katolickich, zwłaszcza dobrze jest poczytać Katechizm KK, pisma Świętych, Ojców Kościoła. Spowiedź to dobra myśl, jeśli męczy Cię ten grzech. Żeby był ciężki grzech - do wyznania na spowiedzi, musi być popełniony jeszcze świadomie i dobrowolnie, ale czasem to trudno ocenić, więc wątpliwości lepiej wyjaśniać w konfesjonale.
Pozdrawiam serdecznie.
Powodzenia, z Bogiem i Maryją :)

 Re: Rzucanie słów na wiatr a grzech.
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-03-18 23:34

Dobry i Miłosierny Bóg przebacza każdemu, kto żałuje, prosi o wybaczenie, naprawia zło popełnione i chce się poprawić :)
Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas oraz pokoju w sercu, który jest Darem Przebaczającego Jezusa :)

 Re: Rzucanie słów na wiatr a grzech.
Autor: Maggy (78.11.237.---)
Data:   2017-03-18 23:55

Dobre z tą karą piekła ognistego za to, że się powiedziało komuś "bezbożniku" ;) Tylko jakby tak dosłownie brać te słowa to... biaaaada Ci!;)) Jeszcze są inne fajne fragmenty na przykład, że jakby tak kiedyś ktoś Cię walnie w lewy policzek to lepiej będzie jak wystawisz zamaszyście drugi co by sobie tamten ulżył w emocjach do końca ;) a Ty żebyś pokazała, że nie szukasz zemsty. A jak przejdzie Ci przez głowę jakaś niegodziwa ;) myśl gdy spojrzysz na mężczyznę to sobie oko może lepiej wydłub bo inaczej może być źle.
A już tak na serio. Żałujesz, że tak powiedziałaś? Przeprosiłaś? Z tego co piszesz to tak. Bóg zna Twoje serce wrażliwe i dobre, widzi żal, widział gdy przepraszałaś więc skąd ten lęk? Pomyśl sama czy dobrze, mądrze myślisz;) Uwierz, sama doszłabyś do odpowiedzi na swoją wątpliwość. Nie jest to trudne. W zasadzie już Ci pokazałam gdzie zrobiłaś błąd. Zatrzymałaś się w myśleniu nie wychodząc dalej, nie wychodząc do Boga miłosiernego. Zostałaś w świecie człowieczego samooskarżania niekończącego się, nie mającego granic. Tak nie można bo to nie z Bożego Ducha wychodzi.

 Re: Rzucanie słów na wiatr a grzech.
Autor: Eizo (---.opera-mini.net)
Data:   2017-03-19 11:29

Myślę że nie będzie tak źle, zwłaszcza że żałujesz i przeprosiłaś mamę. Każdy z nas popełnia błędy. Może ten fragment odnosi się do osób uważających się za święte, które traktują innych z pogardą nazywając ich bezbożnikami (zupełnie tego nie żałując)? Pójdź do spowiedzi jak najszybciej i ciesz się z bliskości Boga.

 Re: Rzucanie słów na wiatr a grzech.
Autor: xcv (---.elpos.net)
Data:   2017-03-19 12:11

(komentarz do Mt 5,22 str 2141-2142) Biblia Paulistów (Edycja św Pawła)

Przekroczeniem prawa miłości jest także brak pojednania, pielęgnowanie w sobie urazy czy niechęci do kogoś. Bez miłości bliźniego żadna ofiara nie będzie skuteczna, czyli nie nastąpi odpuszczenie grzechów. Sąd Boży będzie dochodził prawa bliźniego do miłości. Nie znajdzie na nim łaski ten, kto nie chciał naprawić wyrządzonej przez siebie krzywdy.

 Re: Rzucanie słów na wiatr a grzech.
Autor: Marcin (---.opera-mini.net)
Data:   2017-03-19 13:23

Pierwszy krok już zrobiłaś. Teraz czas na wyznanie grzechu w konfesjonale i żal poparty chęcią przestania rzucania słów na wiatr.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: