logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy krzyż to jedyna droga do Boga?
Autor: pesy (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-03-19 23:02

Czy krzyż to jedyna droga do Boga?

 Re: Czy krzyż to jedyna droga do Boga?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-03-19 23:36

Chodzi o krzyż w znaczeniu: trud, ból, przykre emocje, nieprzyjemne doświadczenie itp.? Nie słyszałam, żeby komukolwiek, kto doszedł do używania świadomości, były oszczędzone. Taki jest ten najpiękniejszy ze światów, skażony. Ale to nie znaczy, żebyśmy mieli celowo szukać cierpień.

A może chodzi o krzyż Chrystusowy? jeśli świadomie odrzucimy Chrystusa z Jego męką, więc i krzyżem, śmiercią, zmartwychwstaniem - to przynajmniej baaardzo utrudniamy sobie drogę do Boga. Drogę krzyża wybrał trójjedyny Bóg. Mógł inaczej, oczywiście, ale wybrał tak. Pytanie, czy ją, te drogę, przyjmiemy, czy przyjmiemy Boga z krzyżem?

 Re: Czy krzyż to jedyna droga do Boga?
Autor: wtgn (---.play-internet.pl)
Data:   2017-03-20 07:38

Tak.

 Re: Czy krzyż to jedyna droga do Boga?
Autor: Natalka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-03-20 16:43

"Potem mówił do wszystkich: "Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje!" (Łk 9, 23)

"Nie ma innego Klucza do Nieba poza Krzyżem". Św. Charbel

Jest piękna bajka Ks. M. Malińskiego "Ludzkie Krzyże" w jego książce "Bajki nie tylko dla dzieci." Piękna i mądra.

Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra na każdy czas oraz Mocy od Kochającego Jezusa, szczególnie gdy trudno :)

 Re: Czy krzyż to jedyna droga do Boga?
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2017-03-20 21:47

Krzyż Chrystusa to znak miłości. Wobec czego odpowiadając na Twoje pytanie, odpowiem: tak, miłość to jedyna droga do Boga.

 Re: Czy krzyż to jedyna droga do Boga?
Autor: Jerzy50 (---.kamiennagora.vectranet.pl)
Data:   2017-03-21 16:40

Pan posłał nas na ten świat byśmy wypełniali Jego wolę. Ten, który sprzeciwia się temu sprawi, by na drodze Pana wyrosły przeszkody. To one stają się dla nas, którzy śpieszymy drogą Pańską, krzyżami, które winniśmy brać na swoje ramiona, by drogą miłości Bożej pokonywać owe wszelkie przeszkody. Nie mieczem i nie toporem, ale właśnie miłością. Bez niej o podnoszeniu krzyża nie powinniśmy nawet wspominać. Szczęść Boże.

 Re: Czy krzyż to jedyna droga do Boga?
Autor: Tadek (---.dynamic-zab-08.vectranet.pl)
Data:   2017-03-21 20:17

„Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie” (J 14, 6) Jezus już umarł raz na krzyżu. My naprawdę nie musimy tego robić - On to zrobił za nas. Do Boga Ojca można przyjść również w radości i szczęściu oraz powodzeniu i pomyślności. Trudy też się pojawiają - ale one nas kształtują i uczą. Droga Chrześcijanina do Ojca nie musi być drogą: pocierpieć, pocierpieć i umrzeć. Oczywiście to może być dobra droga dla niektórych. Natomiast nie jest jedyną.

 Re: Czy krzyż to jedyna droga do Boga?
Autor: Biblia (---.nyc.res.rr.com)
Data:   2017-03-24 03:33

Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien.
(Ew. Mateusza 10:38)

Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje.
(Ew. Mateusza 16:24)

Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia.
(1 list do Koryntian 1:18)

my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan,
(1 list do Koryntian 1:23)

Postanowiłem bowiem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego.
(1 list do Koryntian 2:2)

A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami.
(List do Galatów 5:24)

Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, dzięki któremu świat stał się ukrzyżowany dla mnie, a ja dla świata.
(List do Galatów 6:14)

Wielu bowiem postępuje jak wrogowie krzyża Chrystusowego, o których często wam mówiłem, a teraz mówię z płaczem.
(List do Filipian 3:18)

Patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala. On to zamiast radości, którą Mu obiecywano, przecierpiał krzyż, nie bacząc na jego hańbę, i zasiadł po prawicy tronu Boga.
(List do Hebrajczyków 12:2)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: