logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy można dodać intencje do pokuty?
Autor: xcv (---.elpos.net)
Data:   2017-04-18 07:56

Witam

Za pokutę spowiednik zadał mi odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego, i przed odmówieniem przyszła myśl aby w tej Koronce ofiarować kogoś lub w czyjejś intencji się pomodlić. Czy można dodać intencje do pokuty?

 Re: Czy można dodać intencje do pokuty?
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2017-04-18 13:47

Wydaje mi się, że nie - odpowiadając na tytułowe pytanie. Spowiednik czasem zaznacza, zeby pokutę odmowic własnie w intencji dusz czyśćcowych czy za małzenstwa itp. Wtedy to jest oczywiste, jest intencja 'narzucona' przez spowiednika.
W twoim wypadku ma byc zadoscuczynieniem Bogu za twoje grzechy i za nikogo więcej. A propos w zamian za pisanie tu, mogłbys w tym czasie odmowic drugą Koronkę (kilka minut) za kogoś. Modlitwa to spotkanie z Bogiem, czas dla Niego, sprawienie Mu przyjemnosci. A nie załatwienie naraz kilku 'rzeczy' zeby bylo szybciej.
Zawsze też zapytaj spowiednika czy mozesz tak.

 Re: Czy można dodać intencje do pokuty?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-04-18 14:39

Nie wiemy, czy dodawanie intencji innej niż wynagrodzenie za Twoje grzechy jest zgodne z zamiarem spowiednika (zdarza sie, ze spowiednik mówi o kontekscie modlitwy zadawanej jako pokuta albo o jej intencjach itp.)
Ale w sumie popatrz: w czym problem? Przecież możesz raz odmówić koronkę w ramach pokuty, a potem każdą liczbę koronek, codziennie przez dowolny czas, za osobę, którą masz na myśli. Nie ma ku temu żadnych przeszkód.

 Re: Czy można dodać intencje do pokuty?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2017-04-18 16:11

"Pokuta" ma być zadośćuczynieniem Panu Bogu i bliźniemu. Wydaje mi się, że można, a nawet należy, "dodać" do niej osoby, które mogły być pokrzywdzone przez nasz grzech. Inne intencje lepiej ofiarować w odrębnej modlitwie. Przecież koronka do Miłosierdzia Bożego to bardzo krótka modlitwa, można odmówić raz "za pokutę", a w pozostałych intencjach oddzielnie.

 Re: Czy można dodać intencje do pokuty?
Autor: 77 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2017-04-18 21:53

A czy jest problem żeby raz odmówić Koronkę w intencji zaleconej przez spowiednika, a drugi raz (i więcej) w innych intencjach?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: