logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co kupić z okazji święceń diakonatu?
Autor: Kornelia (17 l.) (---.kamnet.pl)
Data:   2017-04-21 21:21

Mój znajomy zaprosił mnie na swoje święcenia. Nie mam za dużo pieniędzy na ten cel, bo mam 17 lat. Jesteśmy dobrymi znajomymi, jeśli to ważne, ale nie przyjaciółmi, więc zapytać nie wypada :/ czy ma ktoś może jakiś pomysł? Może jakaś ciekawa książka? (Jaka?) Nie mam żadnego pomysłu... Z góry dziękuję za pomoc :)

 Re: Co kupić z okazji święceń diakonatu?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2017-04-22 08:58

Proponuję kupić książkę np. historyczną lub kasetę z dobrym filmem, może być też historyczny. Najlepiej zrobić takie zakupy w księgarni katolickiej, masz większy i lepszy wybór wartościowych pozycji.

 Re: Co kupić z okazji święceń diakonatu?
Autor: 77 (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-04-22 13:07

A może jednak lepiej zapytać? Żeby dostał od Ciebie coś, co mu się przyda, a nie coś czego będzie się musiał niedługo pozbyć (księża często się przeprowadzają, i są zmuszeni do redukcji majątku 😊). Może coś małego i pożytecznego? Moi znajomi np. nawet jak się bardzo starają, nie umieją trafić w to, co mnie interesuje.

 Re: Co kupić z okazji święceń diakonatu?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-04-22 13:30

Jeśli książka, to bez wpisywania dedykacji (można wlożyć ozdobną kartkę luzem). Powód banalny: książka może się powtórzyć lub przeczytana może powędrować w inne ręce (i bardzo dobrze, niech służy).
Można zamówić mszę św. w intencji diakona, a informację o niej wraz z życzeniami umieścić w kopercie, plus symboliczny kwiatek - wystarczy.
Coś małego i praktycznego? Kiedyś idealnie trafiłam, kupując pokrowiec przeciwdeszczowy na plecak.
Odradzam wszelkie bibeloty. Także religijne.

 Re: Co kupić z okazji święceń diakonatu?
Autor: ja (89.25.217.---)
Data:   2017-04-22 20:58

Można ofiarować konkretną modlitwę - np. odmawiać w intencji tego Diakona różaniec przez rok jego przygotowań do Święceń Prezbiteratu - informację o takim zobowiązaniu umieścić w kopercie na kartce z życzeniami, plus symboliczny kwiatek. Uważam, że taki prezent jest bardzo wartościowy, tym bardziej, że piszesz, że jesteś młodą osobą (bez większych pieniędzy na ten cel). Mądry Diakon/Kapłan doceni to wiele bardziej niż "wybujałe" prezenty.
Pozdrawiam, życzę dobrej decyzji :)
Z modlitwą za Ciebie i przyszłego Diakona :)

 Re: Co kupić z okazji święceń diakonatu?
Autor: AsiaBB (---.play-internet.pl)
Data:   2017-04-23 15:05

Jak jesteście dobrymi znajomymi to pewnie wiesz co ten znajomy lubi. Prezent nie musi być wyłącznie religijny. Według mnie lepiej dac coś nawet drobnego ale co sprawi znajomemu radość. Do tego jakas miła pamiątka zwiazana ze swieceniami - kartka, obrazek, coś znajdziesz w księgarniach katolickich. Mozesz też zamówić dla niego msze św. wieczyste (klik).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: